ترامپ: ایران به دردسر افتاده و تحریم‌ها موثر بوده‌اند؛ آمریکا آماده گفتگو است

صدای آمریکا :رئیس جمهوری ایالات متحده می‌گوید جمهوری اسلامی ایران به خاطر مشکلات اقتصادی به دردسر افتاده اما آمریکا آماده مذاکره با ایران است.
 
پرزیدنت دونالد ترامپ روز چهارشنبه ۲۴ مهر در کاخ سفید با سرجیو ماتارلا، رئیس جمهوری ایتالیا، دیدار کرد. در حاشیه این دیدار، او به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
 
رئیس جمهوری آمریکا از سیاست خارجی ایالات متحده و رویکرد آمریکا در مقابله با تنش ها در خاورمیانه از جمله در قبال ایران دفاع کرد.
 
وی گفت: «ایران به دردسر افتاده است. اقتصاد این کشور دچار مشکلات جدی شده است. تولید ناخالص داخلی ایران ۲۰ درصد سقوط کرد که بی سابقه است؛ شاید هم ۲۵ درصد. ما با ایران گفتگو خواهیم کرد. آنها مایلند که گفتگو کنند. تحریم‌های اقتصادی و تعرفه هایی که بر ایران و کشورهایی که با ایران تجارت می کنند، به خوبی کار کرده است. ایران نمونه جالبی است. خواهیم دید که گفتگو خواهند کرد یا نه. اگر گفتگو کنند خوب است؛ اگر گفتگو نکنند هم مشکلی نیست.»
 
ایالات متحده آمریکا می‌گوید توافق هسته ای با ایران موسوم به برجام و لغو تحریم‌ها در رفتار رژیم حاکم بر این کشور تاثیر مثبتی نداشته است.
 
پرزیدنت ترامپ با خروج از توافق برجام در اردیبهشت ۱۳۹۷، در دو مقطع در مرداد و آبان سال گذشته، دستور بازگشت تحریم‌های هسته ای علیه جمهوری اسلامی ایران را صادر کرد.
 
دولت پرزیدنت ترامپ در یکسال اخیر فشار حداکثری را بر ایران اعمال کرده و گفته است که رژیم ایران باید مثل یک کشور عادی رفتار کند و از تلاش برای دستیابی به جنگ‌افزارهای هسته‌ای، برنامه گسترده موشکی، کمک به تروریسم، و سایر اقدامات تنش برانگیز خود دست بردارد.
+7
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۱
  تو روح سید علی - بن، آلمان

  بخواب بابا کلم قمری کله پوک بی بخار فقط بلده زر مفت بزنه
  11
  44
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران
  وای خدا ضعف کردم از خنده
  20
  15
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران
  آقای ترامپ قمارباز، بیا ، اگر مردی بیا ، نمیگویم سپاه ، نمیگویم مجموعه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، نمیگویم سپاه قدس . من ، قاسم سلیمانی ، به تنهایی حریف تو هستم
  27
  13
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  بیا با این باور عمیق گفتگو کن، اونم خوب گفتگو میکنه! وسط گفتگو هم غش غش قهقهه میزنه، یه جورایی مثل خودت یه تخته کم داره.
  5
  27
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  ترامپ فکر میکند اگر رژیم ایران حاضر به مذاکره با امریکا شوند برگ برنده در اختیار خواهد داشت درصورتیکه اینطور هم نیست که ترامپ فکر میکند اخونده های حاکم بر ایران در حالیکه میدانن به ضررشان هست با ترامپ مذاکره ای کنن هرگز مذاکره نخواهند کرد اگر که مردم ایران بخاطر تحریمها هزار , هزار جان دهند. ترامپ و دسته های مشاورش باید از این توهم خارج شوند که میتوانن با مذاکره رژیم اخوندی ایران را رام و اهلیش کنن رژیم اخوندی ایران فقط حرف زور میشنود اگر ترامپ و دیگر سیاست مداران امریکای به رژیم ایران هشدار دهند و وقتی را برایش مشخص کنند برای مذاکره کردن و اگر رژیم ایران حاضر به مذاکره نشد انگاه جنگ با امریکا را باید انتخاب کنند حتما" رهبر جمهوری اسلامی واکنشی از خود نشان خواهد داد . با این نوع رفتارهای که امریکا با رژیم ایران تا به حال انجام داده است رژیم ایران را مغرورتر از هروقت کرده است تنها چاره برای به زانو در اوردن نظام اخوندی ایران حرف زور است.
  3
  10
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  ترامپ شروع کننده ی یک سیاست جدید در امریکا هست تا بجای لشکرکشی از سلاح اقتصاد بهره میگیرد. پیشبرد این روش خونسردی و صبر می طلبد و با ابزار فشارهای نظامی متفاوت هست و ما که دائما شاهد فشارهای نظامی بوده ایم ناخوداگاه ان را به بزدلی معطوف میداریم . با این وجود باید مدتی صبر کرد تا ببینیم این روش جدید تا چقدر موثر هست
  4
  10
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. تو اصلا کلا با نشاط مردم مخالفی از بس که بی تربیتی
  8
  4
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. لقمان از قدیم گفته بود که سبکبال ادب را از که آموخت.
  2
  7
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران
  خدا ابوی محترمت جناب سنگین بال رو رحمت کنه
  1
  0
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۲
  نظر شما چیست؟