احضار وزیر ارشاد به مجلس به خاطر لباس یک بازیگر زن

 متین ستوده، در مراسم اکران فیلم (سمت راست)، در نمایی از یک سریال (سمت چپ)
رادیو فردا :مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی ایران روز چهارشنبه، ۲۴ مهرماه، از آماده شدن دستورالعملی «سریع» و ویژه خبر داد که بر اساس آن برگزارکنندگان برنامه‌های سینمایی باید چارچوب‌هایی را برای پوشش بازیگران در این برنامه‌ها رعایت کنند.
 
در همین حال یک نماینده مجلس از «احضار» وزیر ارشاد به مجلس به خاطر لباس یک بازیگر زن خبر داده است.
 
مسعود نجفی، مدیر روابط عمومی این سازمان که زیرمجموعه وزارت ارشاد است، در یک گفت‌وگو با تلویزیون جمهوری اسلامی، همچنین با اشاره به برخی واکنش‌ها در مورد پوشش «نامتعارف» یک بازیگر زن در برنامه نمایش فیلم، اظهار امیدواری کرد در آینده به سمتی حرکت شود که عوامل فیلم‌ها با «لباس رسمی» در این گونه مراسم شرکت کنند. اظهارات آقای نجفی در واقع پاسخ به واکنش‌ برخی رسانه‌های حکومتی به انتشار تصاویری از پوشش متین ستوده، بازیگر، در مراسم اکران فیلم سینمایی «مسخره‌باز» است.
 
روز گذشته خبرگزاری تسنیم در گفت‌وگو با احمد سالک، نایب‌ رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، از احضار وزیر ارشاد به مجلس خبر داد و به‌ نقل از وی نوشت که وزیر ارشاد «در صحن علنی حاضر می‌شود و مورد سؤال قرار خواهد گرفت».
از سوی دیگر، صادق طباطبایی‌نژاد، نایب‌ رئیس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس، نیز روز چهارشنبه در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با اشاره به تشکیل شورایی با عنوان «چهره‌ها و سلبریتی‌ها» تأکید کرد که «وزیر ارشاد به مجلس می‌آیند تا به سازوکار مشترکی در رابطه با مراسم‌های سینماگران برسیم.»
 
به‌ گفته آقای طباطبایی‌نژاد، این شورا که زیر نظر معاون وزیر ارشاد فعالیت می‌کند، روز گذشته در همین باره جلسه‌ای تشکیل داده است.
  متین ستوده در واکنش به حاشیه‌های ایجادشده در مورد نوع پوشش خود در مراسم اکران فیلم «مسخره‌باز» اعلام کرده که قصد نداشته «برخلاف موازین جمهوری اسلامی اقدامی انجام دهد».
 
او همچنین تأکید کرده است که «من در تضاد با شرایط جامعه لباس نپوشیدم. لباس‌هایم پوشیده است و مو‌های من مانند دفعات قبل بوده است. من در اکران خصوصی فیلم "شعله‌ور" کت‌و‌شلوار پوشیده بودم؛ اما آن موقع حاشیه‌ای ایجاد نشد».
 
به اعتقاد مقامات جمهوری اسلامی، همچنان که نایب‌ رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید، برخی از بازیگران سینما و تلویزیون با «کشف حجاب و خودنمایی به گسترش و توسعه اهداف شوم استکبار در مقوله اشاعه بی‌حجابی و بی‌عفتی در جامعه ایران دامن می‌زنند».
+41
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  خیلی هم لباس قشنگ و متینی داشته تا کور بشه هر کسی که نمیتونه ببینه
  1
  107
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸
  ۳۰
  آش با جاش - سیاهکل، ایران

  مملکت همه چیزش درسته، هیچکس اختلاس و دزدی کلان نمیکنه و فرار هم اصلا توی کار نیست. مجرم همین خانم هست و دوستانش که راه انقلابی رو در پیش نگرفتند و پرستو نشدند
  1
  87
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲
  ۳۶
  freedom of the press - تهران، ایران

  این تفکر اسلامی از دانمارک چی شد کجا رفت ، رژیم حق و حقوقش را دیگه نداد یا مثل مهره سوخته رژیم انداختش بیرون و یا اسم کاربریش را تغییر داده. بنده خدا عاشق زن ترامپ بود . حاضر بود خامنه ای و کل رژیم را به فنا بده در عوض یک بوسه از ملانیا. آدم با مزه ایی بود کلا
  1
  86
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۲
  ۴۸
  pull.over123 - تهران، ایران
  زن ها کلا دنبال تیپ زدن هستند. ایشونم هدف بدی نداشته بنده خدا.
  3
  15
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۰
  ۳۶
  freedom of the press - تهران، ایران
  ببینید این رژیم با طرفداران مخ‌ پنجش چه کرده که اونها را با یه همچین خبرهای که اصلا در حد هیچی هست و حتی در حد خبر هم نیست اینطور درگیر و سرگرم کرده که این مخ پنجها را از بقیه امور مهم کشوری باز بداره اگه این خانم پوشش بازیگران زن هالیوودی را داشت در روز اکران فیلمشون روی فرش قرمزبجای احضار وزیر ارشاد وزیر ارشاد را جرش میدادند من نمی دونم چطور این مغز کفک زده های اسلامی چطور می‌توانند قبول کنند که این ملاهای دیو صفت بهشون وعده می‌دهند در بهشت تخیلی با حوریان زیبا چهره لخت دیدار می‌کنند ولی همین ملاها در این دنیا پوشش اسلامی را اینطور در این حد بهش اهمیت می‌دهند البته نه برای خودشون بلکه برای طرفدارهای مخ کفک زده شون. چطور آنجا با قوانین سخت که ورودش فقط برای کسانی هست در حد اولیا و پیامبران لختی و هرزه گی و خوشگذرانی قانون خداست ولی رو زمین نشان دادن یه موی سر مجازات و حد دارد مخ پنج اسلامی احمق پیامبر زن بازت میگه یک ساعت تفکر بهتر از هزارسال عبادت است احمق این مغز ت را خدا بهت داده برای تفکر نه اینکه نوی نوبراش برگردونی‌البته شماها همتون سالوسانی هستید که بهر فریب خلق میگوییدخداخدا
  0
  15
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۹
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک

  پیغمبر اسلام‌ ص می‌فرماید: هر زنی که خودش را خوش‌بو کند و از منزل خارج شود، تا به خانه برنگردد از رحمت خدا دور خواهد بود. و در حدیثی دیگر می‌فرماید: بهترین زنان شما زنی است که مطیع شوهر باشد. برای او آرایش کند، ولی زینتش را برای بیگانگان ظاهر نسازد و بدترین زنان شما زنی است که در غیاب شوهر زینت کند.
  35
  1
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::freedom of the press - تهران، ایران::]. اگر این خانم لخت بود تفکر حتما نظر میداد با دیدن این عکس که تحریک نمیشه خخخخ
  0
  19
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۶
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  تفکر فاطی شله نگفتی چطور اون طفل شیر خواره علی اصغر از تشنگی تلف شده ؟شیر خواره ای که فقط شیر مادر نیاز داره و به آب احتیاجی ندارد شاید از نظر طب مندرآوردی اسلامی نوزاد شیر خواره عرب های وحشی ۱۴۰۰ سال پیش بجای شیر آب میخوردند
  0
  14
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۹
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::freedom of the press - تهران، ایران::]. برید انداخت دور، اسمش رو هم گذاشته فاطمه کوماندو
  0
  14
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۲
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  حالًا درسته وزیران مملکت ما دوزاری هستن، ولی خدایی باید وقت یک وزیر رو گرفت برای لباس یه بازیگر؟ نباید اغتشاشید به اون مملکتی که وزیرش به خاطر لباس باید بازخواست بشه؟
  0
  14
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. ..... شیرینی خورد با تو.
  0
  5
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۹
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::freedom of the press - تهران، ایران::]. مرد نکونام نمیبرد هرگز، مرده آن است که نامش به نکویی نبرند. خدابیامرز عموی من بود. سر خاکش از طرف شما یه فاتحه میخونم.
  6
  3
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۴
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  فاطی شله جواب سوال منو ندادی انگار برات صرف نمیکنه که بدانی که شیعیان و آخوندها چه کلاه بزرگ و گشادی سر تو و امثال تو گذاشته اند
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. و سوال دیگه اینکه در آن بی آبی که حسین و یارانش به هلاکت رسیدند حسین قبل از کشته شدن واجبی یا نوره کشیده چطور آب نبوده بنوشه ولی آب برای واجبی کشیدن داشته خخخخ
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. جواب سؤال شما را علمی و اجمالی در همان خبر مربوط پاسخ داده‌ام.
  2
  0
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳
  ۳۶
  freedom of the press - تهران، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. واقعا!!! راست میگی!!! فوت کرده!! روحش شاد و‌ در آرامش ابدی باشه. بدور ار هر دسته بندی سیاسی و ایدولوژیکی ، متاسف شدم از فوتش روحش شاد
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۱
  ۳۶
  freedom of the press - تهران، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. کی پیامبر چنین حرفی زده ، پیامبر اسلام همیشه از استفاده کردن از عطرهای خوشبو برای مرد و زن و پاکیزه بودن توصیه مطلق می‌کرد . بابا جان اصلا حجاب و این حرف‌ها نه در قرآن آمده و نه در اسلام بوده . این چیزها من در بیاریی آخوندهاست.
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۳
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::freedom of the press - تهران، ایران::]. بله، دیگه این آخرسر خیلی پیر و فرسوده شده بود و ناکام هم رفت. همینطور که شما عرض کردید تمام دل خوشیش همین زن دونالد، ملانیا خانم بود. تمام در و دیوار اطاقش رو هم عکساش رو زده بود. دیگه باحجاب ترینش یه عکسی بود تو ساحل با مایو بدون تاپ.
  1
  0
  جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
  نظر شما چیست؟