در آستانه سالمرگ زهرا نویدپور، دیوان‌عالی حکم شلاق و تبعید نماینده متهم به تجاوز را نقض کرد

 زهرا نویدپور قبل از مرگ، سلمان خدادادی را به تجاوز متهم کرده بود. صدای آمریکا :دیوان‌عالی جمهوری اسلامی حکم تبعید و شلاق «سلمان خدادادی»، نماینده مجلس به تجاوز یک زن جوان متهم بود، نقض کرد.
 
روزنامه شرق نوشت شعبه ۴۷ دیوان‌عالی کشور، حکم ۹۹ ضربه شلاق، دو سال تبعید و محرومیت از مناصب انتخابی و انتصابی سلمان خدادادی، نماینده مجلس را که پیشتر از سوی شعبه ۵ دادگاه کیفری استان تهران بر اساس اسناد و علم قاضی صادر شده بود را نقض کرد.
 
به گزارش روزنامه شرق، این نماینده مجلس، به آن حکم اعتراض کرد و مدعی شد رابطه نامشروع در هیچ سطحی را قبول ندارد و فقط قصد کمک به این زن جوان را داشته است.
 
دیوان‌عالی ایران دلایل نقض پرونده را اینگونه بیان می‌کند که دفتر نماینده مجلس یک محل عمومی است و عموم مردم به آنجا رفت‌وآمد دارند، بنابراین ادعای شاکی درخصوص اینکه این نماینده در محل خصوصی به او تعرض کرده، درست به نظر نمی‌رسد و فایل صوتی منتشر شده که مورد استناد قرار گرفته حاوی اعتراف متهم به داشتن رابطه زنا نیست و بیشتر یک درگیری لفظی است. پرونده بار دیگر به دادگاه کیفری استان تهران برگشت تا در شعبه دیگری رسیدگی شود.
 
زهرا نویدپور زن ۲۷ ساله ای بود که جسد او دیماه سال ۹۷ در خانه مادری‌اش در ملکان پیدا شد. خانم نویدپور قبل از این مرگ مشکوک، فایل هایی را منتشر کرده بود که در آن با خدادادی صحبت می کند. این زن جوان می‌گفت «برای استخدام به دفتر نماینده مجلس رفته بوده و بعد از رد کردن پیشنهاد رابطه با زور مورد تجاوز قرار گرفته‌است.»
فایلی منتسب به خانم نویدپور:
 او همچنین گفته بود توسط افراد ناشناس و اطرافیان خدادادی، بارها به «اسیدپاشی» و «مرگ» تهدید شده است.
 
سلمان خدادادی یکی از چهره‌های نزدیک به دولت حسن روحانی و اصلاح طلبان است که سابقه مدیرکل اداره اطلاعات اردبیل و سپس فرمانده سپاه ملکان را در پرونده خود داشته و از زمان مجلس ششم به اصلاح طلبان نزدیک شده است.
 
او همچنین فروردین ۱۳۹۳ به عنوان مشاور محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران منصوب شد.
+3
رأی دهید
-41

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  چاقو که دسته اش را نمی برد. اگر سعید مرتضوی و حاج سعید طوسی مجازات شدند این یکی هم خواهد شد
  0
  37
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۶
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  و باز هم فلان پاره سران نظام بر عقل سلیم و عدالت پیروز شد. امروز باور جشن می‌‌گیرد.این همه که در ماه گذشته از فلان پاره سران نظام دفاع کرد. در عرض سال گذشته سخنی برای فساد دزدی نداشت.می‌ گوید خاوری مهم نبود. که بدزدنش.خاوری با ۴ میلیارد. معادل: ۸۰ دانشگاه پیشرفته. یا ۶۰ بیمارستان مدرن با بهترین دستگاه ها."بیمارستان هایدلبرگ آلمان ۴۰ میلیون خرج داشت".یا بیش از ۴۰۰۰ مدرسه برای دانش آموزان کپر نشین ایران. ولی‌ خاوری معمم نیست.ولی‌ دستگیری دوربین چی‌ فلان پاره سران نظام را پیروزی می‌‌داند. می‌‌گویم یک پرسش. شما که این همه مدافه چیز سران نظام هستید؟ چیزی از آن هم نصیب شما می‌‌شود.؟ یا دارید برای اربعین سال آینده تمرین می‌‌کنید؟ "ما همه سربازان راه چیز آخوند هستیم"
  0
  27
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۶
  ۳۸
  rahjoo - بابل، ایران
  از امثال باور که کشت و کشتار براشون مهم نیست چه انتظاری دارین؟!!
  0
  18
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۳
  نظر شما چیست؟