پناهجوی ایرانی که به یک میلیونر تبدیل شد + تصاویر

آفتاب‌‌نیوز : "من نمی‌خواهم یک بازنده باشم". این جمله یک پناهجوی سابق ایرانی است؛ کسی که به یک فعال حوزه فناوری و یک میلیونر در این عرصه تبدیل شده است.
 
به گزارش آفتاب‌نیوز؛ روزنامه بریتانیایی "دیلی میل" با انتشار گزارشی درباره این پناهجوی موفق ایرانی می‌نویسد: "سام بشیری" بنیانگذار شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت با نام Broadband Solutions است. او از طریق این کسب و کار تبدیل به یک مولتی میلیونر شده است. خانواده این پناهجوی سابق ایرانی سال‌ها در مرکز نگهداری پناهجویان ویکتوریا زندگی کرده بودند. سام اکنون صاحب خودروی فراری و میلیون‌ها پول است. او زمانی که ۱۰ ساله بود به عنوان پناهجو به همراه مادر و خواهرش به استرالیا رسید. آنان دو سال در اردوگاه پناهجویان زندگی کردند. آنان از جنگ ایران و عراق در سال ۱۹۸۹ میلادی گریخته بودند. سام به "یاهو" می‌کوید: "برای من شرایط بهت‌آوری بود‌. هیچ چیزی نداشتیم. با این حال، مردم محلی که غریبه بودند مهربان بودند و کاری کردند که حس کنم استرالیا خانه واقعی من است".
 
او تلاش کرد و مدرک‌اش در رشته رایانه و ارتباطات را از دانشگاه سوئین برن در ملبورن گرفت. او که در آن زمان بی‌هدف بود آگهی استخدامی را برای یک اداره پشتیبانی فنی در ملبورن دید. سام در مصاحبه کاری پذیرفته شد و به او گفته شد کارت را از فردا آغاز کن. او در سال ۲۰۰۵ به فکر تاسیس یک شرکت افتاد. شبکه طراحی شده او برخلاف سایر شبکه‌ها که‌عمدتا ارائه دهنده خدمات به افراد محلی بودند، متمرکز بر فعالان اقتصادی و تجاری بود. او به همراه "برد" دوست استرالیایی‌اش کارها را انجام داد. این شرکت موفق شد و مشتریانی چون صاحبان هتل‌ها و حتی بخش آموزشی دولتی استرالیا را دارد.
 
او به بخش مالی سایت "یاهو" می‌گوید: "موفقیت‌ام به دلیل تسلیم نشدن در مقابل چالش‌ها بود. برای رسیدن به هدف خود عقب‌نشینی نکنید".
+136
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  عامل شانس و استعداد در موفقیت یک انسان مؤثره گاهی اوقات آدم یک توپ رو صد بار پرت میکنه و داخل سبد نمیافته ولی یکبار بطور اتفاقی با یک لگد ساده صاف میافته تو سبد.
  10
  106
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران

  همچین نوشته پناهجوی ایرانی انگار دو یا سه سال پیش رفته پناهنده شده . طرف بچه که بوده با خوانواده ش اونم از راه دریا رفتن رسیدن و اون ننه و بابای بدبختش الان به کجا رسیدن ؟ بزار بگم بکجا رسیدن . باباهه الان یا پای بساطِ تریاکش نشسته یا الکلی شده و ننه هِه هم تا الان ده دوازده تا شوهر و دوست پسرِ رنگارنگ عوض بدل کرده . پناهندگی در سن بالا هیچ عاقبتی نداره اگه مرد باشی یا تریاکی میشی یا الکلی و زن هم باشی که دیگه خودتون بهتر میتونین
  136
  48
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  و استرالیا هیچ نقشی تو موفقیتش نداشت. عربها میگن عرب باش پادشاه دنیا باش. این حرفا برا عربها خوبه دلخوش کنندس اما بقیه دنیا بهشون میخنده. متنو میخوندم تا به یه خط بنویسم توش ذکر شده باشه استرالیا طرفو میلیونر کرد. اما پیدا نشد که نشد. درسته برا خودمون گفتن اینکه طرف ایرانی بوده میلیونر شده خیلی خوبه اما برا یه استرالیایی این یعنی استرالیا هیچ نقشی نداشته تو میلیونر کردن طرف.
  26
  11
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران::]. دلیلش سادس. وفق دادن به یه جامعه جدید تو سن بالا خیلی سخته و طول میکشه. و یه انتقاد از خودمون بکنم. اونم اینه ما وقتی میرسیم خارج دست به کاری نمیزنیم مگه اینکه مهندسی یا دکتری باشه. اسم این کار رو میزاریم نخبگی. تو ژاپن به هیچ مهندسی نمیگن نخبه. اما ما چون با این جمله بزرگ میشیم یا مهندسی یا خونه نشینی و بافور کشی برا همین اکثرمون مهندس نمیشیم. بعضیا مهندس میشن و چون از اینطرف خودمون نشدیم میگیم طرف لابد نخبه بوده. تو ژاپن به مهندس بگی نخبه میخندن بهت. یا نهایتا اگه از راه مهندسی و راهکارهای مهندسی پولدار شده باشه بهش میگن کارافرین. برا همینه اصولا وقتی ما خارج میاییم و به جایگاه مهندسی یا پزشکی نمیرسیم خیلی خیلی کم پیش میاد به یه کار دیگه مثلا راننده تاکسی یا رانندگی کامیون و رستوران فکر کنیم. چون اول از همه این کارها رو عار میدونیم و مثل هندو فکر میکنیم یه طبقه پست باید انجام بده و ما خودمون طبقه بالایی یا هفتمیم. بعدم بعضیا حق طبیعی انسانه. طرف زن با زور عروسی کرده سالها تو زجر و ستم شوهر بوده الان ازاد شده. شما باشی طلاق نمیگیری؟.
  16
  8
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  من یکی اگه به زور شوهرم میدادن یا شوهرم هی کتکم میزد و میرفتیم خارج اولین کارم این بود از این عذاب خلاص بشم. همون روز اول طلاق میگرفتم. چرا طلاق نگیره اون زن؟ مگه برده ی شوهره بمونه و عذاب بکشه و دم نزنه؟. سکس برا زن مهمه. همونطور برا توی نرینه مهمه. وقتی شوهر طرف زن رو تنها به چشم یه برده و ارضای تنها خودش میبینه و تو سالها حتی یکبار زن ارضا نمیشه قطعا زن به فکر یه رابطه ایی میوفته خودشم ارضا بشه. حالا هرشب دوست پسر عوض کنه به تو چه اصلا. چه کاره حسن مردمی؟
  18
  11
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::] من دخالت نکردم توی کار مردم . منظور من دخالت توی کار مردم کردن نیست . منظور من اون تیتیر خبر هستش که نوشته ((پناهجوی)) موفق ایرانی !!!! پناهجویی که از بچگی اومده توی یه سرزمین آزاد و سکولارر و در اوج دموکراسی و پر قو بزرگ شده و هیچوقت از مادر و پدرش و معلمش کتک و شلنگ و دمپایی و تسمه لاستیکی نخورده و دو سال ازبهترین سال جوونیش رو توی ارتش توسری و فحش و بشن پاشو و تحقیر نشده و کارگری و بدبختی و توی سرمای زمستون پیک موتوری و یا با گاری حمالی نکرده و یا از مجبوری عمله بنایی نکرده . و همچنین توی پناهندگی ش و توی کمپ با سومالیایی و عرب های بربر و اسلامیستها و با گند ترین غذاها زندگی نکرده و اسمشو گذاشتن ((پناهجو)) . من مشکلم اون کلمه ی پناهجو هستش . بهتره اون کلمه رو بردارن و بنویسن ایرانیِ مهاجر منظور من یک نسل هستش که مثل ما میسوزه و نسل بعدی توی ناز و نعمت بایستی زندگی کنه . التماس ذره ایی تفکر .
  9
  19
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۴
  ۳۹
  Zir o Roo - اوترخت، هلند
  تیتر غلط انداز و اشتباه است. همونطوریکه دوستمون از لنگرود نوشته این فرد فرزند خانواده پناهنده است و خودش پناهنده محسوب نمیشود.
  3
  21
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۲
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  والا داشتن یه ماشین اینجوری واسه هر ایرانی طبقه متوسط هم کار آسونی هستش و ربطی به میلیونر شدن نداره. اگر تخصصی رو خونده خوب اوتوماتیک شغل مرتبط رو میگیره و اینکاری که اینا کردن الان خیلی متداول هستش و خیلی از شرکتها با نامهای هندی و غیره هستند که خدمات کلی از شرکتهای اصلی میخرند بعد با برند و قیمت مناسبتر در اختیار بقیه قرار میدن و شرکتهای بزرگ هم حاضرند این پورسانت رو بدهند تا فروش کلی حجم دیتا و غیره داشته باشند. به نظر من این یک تبلیغ شخصی و خنده دار برای ایرانی های داخل ایران هستش که توسط شرکتهای مهاجرتی سیاه و زرد که این روزها تو ایران خیلی بازارشون گرمه و حق مشاوره های بالا میگیرن هستش و هدفشون چیز دیگه اس
  2
  11
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۸
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان
  [::لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران::]. نه عزیز برادر اینها خیلى هم پر قویى نیستند و ما هم زیاد بیچاره نبودیم ، مرغ همسایه غازه ، من اون بازى با توپ پلاستیکى رو آسفالت خیابون اونهم با پاى برهنه را با صد تا میدون چمن اینها عوض نمیکنم ، اینها با کارد و چنگال زیبا غذاى بد مزه میخورند ، تو پر قو باید قرص خواب بخورن تا خوابشون ببره اینطور که شما فکر میکنى نیست هیچکس و هیچى نسوخته، میلیونها پناهنده اومده اینور آب خیلیها بچه هاشون عوضى بار اومدن ، حالا این یکى که خوب شده باز بگیم نه قابل افتخار نیست!!؟ التماس بینایى
  2
  12
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۹
  ۴۰
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  طرف رفته درس خونده و موقعیت براش فراهم شده و موفق شده که مبارکشم باشه . ولی همون موقعیت برای هزاران ساکن اون کشور پیش نمی یاد . طبعا قبول می کنید مثلا 90 درصد ساکنان استرالیا یا هر جای دیگه میلیونر نیستن . قرار نیست ما استثنا ها رو به همه تعمیم بدیم
  1
  8
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
  نظر شما چیست؟