هشدار علی مطهری درباره گرفتن اعتراف از روح‌الله زم: پرونده مازیار ابراهیمی تکرار نشود

 علی مطهری رادیو فردا :علی مطهری، نماینده تهران در مجلس، ضمن استقبال از دستگیری روح‌الله زم، موسس وب‌سایت آمدنیوز، به مسئولان مربوطه هشدار داد که مراقب باشند اتفاقاتی مانند پرونده مازیار ابراهیمی و دیگر بازداشت‌شدگان این‌چنینی رخ ندهد.
 
وی روز سه‌شنبه، ۲۳ مهر، در مصاحبه با خبرگزاری فارس تاکید کرد : «اگر بنا است اعترافاتی از روح‌الله زم بگیرند باید با روش درست انجام شده و آن قضیه دیگر تکرار نشود.»
 
مقامات جمهوری اسلامی اذعان کرده‌اند که مازیار ابراهیمی و دیگر بازداشت‌شدگان این پرونده تحت شکنجه به دروغ به دست داشتن در ترور «دانشمندان اتمی» ایران اعتراف کرده‌اند.
 
در این پرونده در مجموع ۵۳ نفر بازداشت شدند که به گفته محمود صادقی، بی‌گناه بودند و پس از «احراز بی‌گناهی» آنها، وزارت اطلاعات چهار میلیارد تومان بابت جبران خسارت به این افراد پرداخت کرده است.
 
برنامه ۲۰:۳۰ تلویزیون جمهوری اسلامی ایران دوشنبه شب، ۲۲ مهر، فیلم کوتاهی درباره بازداشت و اظهارات روح‌الله زم، مدیر پیشین سایت «آمدنیوز» منتشر کرد.
 
در سال‌های اخیر،‌ رسانه‌های جمهوری اسلامی گزارش‌های متعددی از «اعترافات» متهمان پخش کرده‌اند که بعدا مشخص شده این اعترافات اجباری یا هدایت‌شده بوده است.
 
در همین حال حجت الله میرزایی، رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس گفت که نباید «به طور قطره‌چکانی اطلاعاتی از روح الله زم گرفته و در راستای تخریب یک فرد یا جریان سیاسی از آن استفاده» شود.
 
روز سه‌شنبه همچنین یک مقام سپاه پاسداران بدون اشاره به جزئیات گفت که روح‌الله زم، موسس وب‌سایت آمدنیوز، «با همکاری سرویس‌های اطلاعاتی دیگر» بازداشت شده است.
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمد تولایی، مسئول اشراف در دفتر فرماندهی کل سپاه پاسداران، گفت: «نیروهای اطلاعاتی، مدت‌های مدیدی بود که روح‌الله زم را زیر نظر داشتند و... نهایتا با همکاری سرویس‌های اطلاعاتی دیگر توانستیم وی را دستگیر کنیم.»
 
آقای تولایی اشاره‌ای به نام این سرویس اطلاعاتی خارجی که مدعی است روح‌الله زم با همکاری آن دستگیر شده، اشاره نکرده است.
 
سپاه پاسداران روز دوشنبه اعلام کرد که روح‌الله زم، مدیر سایت آمدنیوز را طی «یک عملیات پیچیده و با حربه فریب اطلاعاتی» بازداشت کرده است.
 
این نهاد بدون اشاره به زمان و مکان این بازداشت تنها گفت که آقای زم «را به داخل کشور هدایت و بازداشت» کرده‌اند.
 
مقامات سپاه پاسداران جزئیات بیشتری درباره ربودن آقای زم بیان نکرده‌اند.
 
روح‌الله زم مؤسس سایت آمدنیوز است و پس از اعتراض‌های دی‌ماه سال ۹۶ مقامات جمهوری اسلامی سخنانی را علیه او بیان کرده بودند.
+31
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  بس کنید با این سناریوی مسخره و نخ نما خر خودتون هستید اصلا عملیاتی در کار نبوده این آقازاده و مزدور ماموریتش تمام شده البته بعد از اینکه دستش رو شد و برای همه مشخص شد که این گامبو مزدور و مامور اطلاعات سپاه بوده تبدیل به مهره سوخته شد و سپاه هم برای نشان دادن قدرت و هوش نداشته شان به دنیا و به مردم ایران این سناریوی احمقانه و خنده دار را نوشته که بله ما اینیم و توانستیم یک ضد انقلاب را دستگیر کنیم و عملیات آنچنان انجام دادیم و فلان و بیصار ......و بقول معروف از این نمد کلاهی دوخته و از این فرصت برای نشان دادن قدرت استفاده کرده قضیه به همین سادگی است سپاه اگر عرضه داشت میتوانست اختلاس گران و دزدان که از خود مسئولین و از همین رژیم دزد هستند را دستگیر کند
  8
  29
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  سپاه جلوی علی اصغرک را بگیره که توی قابلمه کار خرابی نکنه خخخخ
  2
  28
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  این نشان دادن اقتدار سپاه خیلی مسخره هست بیشتر خودشون را مضحکه کردند حتی بچه دبستانی هم میفهمه که این نمایش مسخره بجای نشان دادن اقتدار سپاه ناتوانی و عجز و بیچارگی و نداشتن قدرت سپاه را نشان داد
  3
  25
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  روح الله زم یک شخص عادی است که یک سری اخبار راست و جعلی رو گزارش میداد یک چریک یا رهبر حزب و سازمان نبود بیشتر این اخبار رو هم از افرادی که با هم در حکومت رقابت یا دشمنی دارند میگرفت مثلاً از طرفداران احمدی نژاد علیه لاریجانی ها اطلاعات میگرفت خب این شخص که کار اشتباهی نکرده، در کشورهای آزاد کسانی هستند که اینگونه اخبار رو در داخل کشور علیه وزرا و مسئولین کشورشون انتشار میدهند ولی کسی بهشون کار نداره و اگر بتوانند با سند ثابت کنند که فلان مسئول دزد یا اختلاسگره حتماً اون مسئول محاکمه میشه ولی در ایران طرف به مقام مهمتری ارتقاء پیدا میکنه، این آقای پشمعلی مطهری هم فقط بلده زر بزنه خوب حالا تو اینو گفتی اونها هم به حرف تو پشمعلی گوش میدهند!! باش تا صبح دولتت بدمد.
  0
  26
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران

  ترسیدی عزیزم؟ نگران نباش، همونطوری که گرفتنش بلدن چطوری اعتراف بگیرن، اعترافو ولش، اسنادو بچسب
  47
  2
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  این باور یک جوری نیشخند می‌‌زند.انگار اکوان دیو را شکست داده،می‌ گوید ما شجاع هستیم .این راه گرفتیم .آن را گرفتیم لیست هم می‌‌آورد. فکر می‌‌اکند مثلا این و آن را گرفتن .به خاطر دو تار مو .یا داشتن یک صفحه اینترنت. شجاعت است.نه جان من شجاعت آن است،که اسراهیل در کنار مرز جولان به شما نشان داد. که شبانه ۱۲۰ کیلومتر عقب نشستید. آن و آن را گرفتن . روزنامه‌ها تعطیل کردن. ملت را به زندان اندختن. دستگیر کردن.حالا به هر مرامی‌. ربطی‌ به شجاعت ندارد. این لیسدن ماحتت آخوند است.که پس مانده بشقاب را جلوی شما گذارد. اگر خیلی‌ شجاع هستید. همین امروز با وجود .باور‌های شدید مذهبی‌ ملت ایران. یک انتخابات آزاد بگذارید . بدون دخالت عاقای شما.بدون دخالت انواع و اقسام کمیته.خواهید دید. چگونه شما را به زباله تاریخ می‌‌فرستند. نه جان من خودفروشی ربطی‌ به شجاعت ندارد. جواب منطقی‌ اگر دارید بدهید. این چه ربطی‌ به شجاعت دارد.؟ اگر نداری. و می‌‌خواهی‌ جواب یک من غاز دهی‌. همان بهتر لال بمانی.۱۵۰۰ سال است .لال هستی‌ خودت خبر نداری
  0
  17
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  ببین اش چقدر شور شده که خود اشپزم صداش در آمده!! هه هه.
  0
  7
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۹
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. ای جااااااااان!! بچسب بچسب تا باد نبرده. فقط وقتی إسناد رو میچسبی ایینه بغلت رو بپا!
  0
  6
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۱
  ۳۲
  شب روی سنگفرش خیس - آستانه، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. کاملا درست میگی با یک نظام میلیتاری فاشیستی طرفیم
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۲
  نظر شما چیست؟