تساوی ترکیه و فرانسه و تکرار سلام نظامی جنجال‌برانگیز تیم ملی فوتبال ترکیه

یورونیوز :تیم ملی فوتبال ترکیه شامگاه دوشنبه ۱۴ اکتبر با کسب تساوی ۱-۱ در بازی برگشت مسابقات انتخابی یورو ۲۰۲۰ مقابل فرانسه، موفق شد تا قهرمان جام جهانی را در خانه متوقف کند. اما مسابقه میان تیم‌های فرانسه و ترکیه حتی پیش از برگزاری تحت تاثیر حمله نظامی اخیر ترکیه به شمال سوریه قرار داشت و با حاشیه‌هایی همراه شد.
 
ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه که پیشتر گفته بود برای تماشای این مسابقه به «استد دو فرانس» می‌رود، روز دوشنبه و پیش از برگزاری دیدار تیم ملی کشورش با ترکیه اعلام کرد که در اعتراض به مناقشه در شمال شرق سوریه به ورزشگاه نخواهد رفت.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

تیم ملی فوتبال ترکیه شامگاه دوشنبه ۱۴ اکتبر با کسب تساوی ۱-۱ در بازی برگشت انتخابی یورو۲۰۲۰ مقابل فرانسه، موفق شد تا قهرمان جام جهانی را در خانه متوقف کند. اما مسابقه میان تیم‌های فرانسه و ترکیه حتی پیش از برگزاری تحت تاثیر حمله نظامی اخیر ترکیه به شمال سوریه قرار داشت و با حاشیه‌هایی همراه شد. ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه که پیشتر گفته بود برای تماشای این مسابقه به «استد دو فرانس» می‌رود اعلام کرد که این تصمیم را در اعتراض به مناقشه در شمال شرق سوریه عملی نخواهد کرد. موضوع حاشیه‌ای دیدار شب گذشته همانند بازی پیشین تیم ملی ترکیه حرکت جنجالی بازیکنان این تیم در نشان دادن سلام نظامی بود. این در حالی است که پس از بازی پیشین مقابل آلبانی، اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا در پی اعتراض‌های گسترده در شبکه‌های اجتماعی نسبت به سلام نظامی بازیکنان ترکیه اعلام کرده بود که این مسئله را مورد بررسی قرار می‌دهد. واکنش به این حرکت بازیکنان ترکیه تا حدی بود که بسیاری از جریان‌های سیاسی با گرایش‌های مختلف در فرانسه روز دوشنبه ساعاتی پیش از برگزاری این مسابقه به هشتگی که برای لغو مسابقه میان فرانسه و ترکیه در شبکه‌های اجتماعی داغ شده بود، پیوستند. ‼️مخاطبان گرامی هرگونه پیام با محتوای نژادپرستانه، توهین به قومیت‌ها، زن ستیز، توهین به مذاهب، تهدید به خشونت و استفاده از الفاظ نامناسب حذف، ریپورت خواهد شد. لطفا از نوشتن اینگونه پیام‌ها خودداری کنید‼️ . . . #euronews #euronewspe #euronewspersian #یورونیوز #ترکیه #فرانسه #تیم_ملی_ترکیه #یورو_۲۰۲۰ #حمله_نظامی_ترکیه_به_سوریه #کردهای_سوریه

A post shared by euronews persian (@euronews_persian) on


موضوع حاشیه‌ای دیدار شب گذشته همانند بازی پیشین تیم ملی ترکیه حرکت جنجالی بازیکنان این تیم در نشان دادن سلام نظامی بود.
 
این در حالی است که در هفته گذشته پس از بازی ترکیه مقابل آلبانی، یوفا (اتحادیه فوتبال اروپا) در پی اعتراض‌های گسترده در شبکه‌های اجتماعی نسبت به سلام نظامی بازیکنان ترکیه اعلام کرده بود که این مسئله را مورد بررسی قرار می‌دهد.
 سلام نظامی بازیکنان و برخی تماشاگران تیم ملی فوتبال ترکیه در بازی مقابل فرانسهواکنش به این حرکت بازیکنان ترکیه تا حدی بود که بسیاری از جریان‌های سیاسی با گرایش‌های مختلف در فرانسه روز دوشنبه ساعاتی پیش از برگزاری این مسابقه به هشتگی که برای لغو مسابقه میان فرانسه و ترکیه در شبکه‌های اجتماعی داغ شده بود، پیوستند.
+9
رأی دهید
-68

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  منم هستم - استکهلم، سوئد

  تصور میکنم این لقمه ، این دفعه به دهن اردغان و طرفدارانش زیادی گنده بود و بد جوری در دهانش خواهد ماند. بدبخت آتاتورک که هر چی تو این سالهای گذشته کاشته بود ، این مردک دیکتاتور گند زد به همش. هی...
  5
  94
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  اکثر وقتا دیدم فوتبالیستا گل میزنن از اینطور اداها در میارن. در ایرانیها به وفور دیده میشه. پس از این به بعد میزارم به حساب عملیاتهای تروریستی جمهوری اسلامی. خدا شفاتون بده
  71
  17
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
  ۳۸
  rahjoo - بابل، ایران

  چرا تا همین دوماه پیش بازیکنای ترکیه گله ای سلام نظامی نمیدادن؟!!تازه یادشون افتاد که سرباز وطن جعلیشون هستن؟!!
  4
  63
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
  ۴۰
  دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس

  طوری سلام نظامی گرفتن انگار وارد جنگ با ارتش مجهز کشور قلدری مثل ایران شدند ترک ها یه مشت نفهم عقده ای هستند خدایی اگر بمباران شدید هوایی نبود ترک های ترسو و مزدوران جنایتکارش جرآت روبرو با دلاورمردان آریایی نداشتند.
  5
  62
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس::]. تو چی میگی عراقی زاده. مگه چند ساله هواپیما اومده؟ پس چرا تاحالا کردها هیچ جنگی نداشتن و هیچی نشدن. برعکس ملت بزرگ کهن و قدرتمند تورک با کره زمین هرچی امپراطوری در تاریخ بوده رو شخم زدن. شما کردها در مقابل تورکها اصلا دم از قدرت و شجاعت و هوش و سیاست نزنید چون واقعا عددی نیستید.
  44
  5
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶
  ۵۵
  Sepas - تهران، ایران

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. چه لوسسسس فارسی از کجا یاد گرفتی تو خیلی دوس داشتم قیافتو ببینم چه شکلی داری به شقیقه چیکار داری از تررررکا داره میگه گیر دادی به ایرانیا چرا
  3
  29
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۳
  ۴۰
  دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس

  هموطنان آریایی ایرانی خواهشا هر دو عکس فوق را مجددا خوب بنگارید و متوجه خواهید شد که با کمی تأمل در چهره تماشاگران و فوتبالیست ها فهمید که یه مشت کله پوک نفهم عقده ای دارن به ...هم میگن آفرین. خدا پدر مادر شاه را بیامرزه که با قبرس معاوضشلن می‌کردند .
  5
  26
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۸
  ۴۴
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  [::دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس::]. خب از این مغلها چه انتظاری دارید،کشتن زن و بچه بیدفاع چه اتفخاری داره. خدا از سر مغلها نگذره که این بربرها را برای بارکش از صحرای گبی اوردند و بعد تو منطقه ولشون کردند.حالا ببینیم بعد از اینکه امریکا تحریم کاه و یونجه شون کرد باز هم دو تکون میدن یا ثم نشون میدن.
  4
  19
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۳
  ۴۴
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  [::rahjoo - بابل، ایران::]. وطن انهم برای این مغلها یعنی صحرای گبی. کدوم وطن فلات پامیر متاسفانه بعد از حمله مغلها به اینها الوده شده وگرنه فلات پامیر متعلق به یونانیها ،کردها و ارامنه بود.شما هم با گفتن وطن برای اینها جوری کومنت میدید انگار اینها هم داخل الفبای امسانت شدن. اینها اگر از منظومه شمسی هم خارج بشن باز هم کلاس اولند..
  4
  12
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۷
  ۴۰
  دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. اینجا سایت ایرانیان یعنی آریان است تو ... چنگیز مغول اینجا چه غلطی میکنی
  5
  17
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۷
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس::]. کرد جزیره واق واق دارای اصالت عراقی اینجا سایت ایرانیان هست نه سایت کردهای عراقی و نه سایت واژه های تخیلی مثل عاریا. برو بزار باد بیاد نون به نرخ روز خور. جماعت کردی مثل تو همیشه ثابت کردن متوهم و موزی هستن. تصمیم ندارید درست بشید.
  14
  5
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::شمرالله - مونیخ، آلمان::]. کل جمعیت کردهای آواره عراقی مثل تو در ایران چقدره؟ 250 ساله وارد فلات ایران شدید توقع زیادی دارید. خودتو آویزون ارمنی ها نکن. اونا اصلا شماهارو نمیشناسن.
  12
  4
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۵
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Sepas - تهران، ایران::]. النگوهات نشکنه.
  14
  4
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۹
  ۳۸
  rahjoo - بابل، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران:تو که فک کنم عمرت از جنتی هم بیشتره.ظاهرا از دوره دایناسورا جا موندی!!این اطلاعات درب و داغون رو از کجات درمیاری بی سواد؟
  5
  7
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۸
  ۳۸
  rahjoo - بابل، ایران
  [::شمرالله - مونیخ، آلمان::]. آره خوب.اینا که وطن ثابتی ندارن.یه روز تو گبی بودن یه روزم اومدن اینورا.فرداشم برن مریخ میگن ما کهن ترک مریخیم.شما زمینیا چی میگین؟!!البته یه مریخی هم اینجا هست که کلا بیماره.بنظرمن هر ترکی بگه ما از دوره سومری یا چه میدونم هر دوره ای بغیر انچه که تاریخ موثق دنیا میگه حضور داشتیم خیلی .... !!هر ترکی مفتخر باشه به کشتار ارامنه و کردها و بی گناهان چند قرن حکومت عثمانی یه چنگیززاده و متجاوز زاده اصیله!!!خودشم خوب میدونه تو جنگ تن به تن و نبرد رو زمین هیچ ترکی یارای نبرد با اریاییها رو نداره.کلا عثمانی و مغولها جز به ضعیف کشی شهره نیستن.وارد نبرد برابر نمیشن.قمپزن دیگه.روز خوش.
  3
  4
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۴:۱۵
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::rahjoo - بابل، ایران::]. عاریایی!!!خخخ. تو و جدو آبادت فقط در مقابل من تورک معمولی هیچی نیستین. اینو در تمام عمرم در زندگی واقعی تجربه کردم. در ضمن بجز قدرت و شهامت و هوش ذاتی تورکها، ملت بزرگ و کهن تورک ایران چیزی دارن که در اقوام دیگه خیلی کمتر مشاهده میشه و اونهم معرفت و مردانگیه. هرکی کمی تجربه روابط با اقوام مختلف رو داشته باشه اینو میدونه.
  5
  6
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۱
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::rahjoo - بابل، ایران::]. [::rahjoo - بابل، ایران::]. از تاریخ قژ فژ و تر و چس که خودش از نوشته های تصویری مادر بزرگش کپی کرده.
  2
  1
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
  ۲۲
  Great Void - فالکلند، جزایر فالکلند
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. سلام نمیگفتیم معلوم بود بالاخره معرفت و بخصوص مردانگی داداش اردوغان زبانزد همه عالمه.
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۶
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::ابن ملجم - مونیخ، آلمان::]. هرهرهرهر. باز تو بشکه خیارشور خوابیدی.
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۳
  ۴۰
  دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس
  . [::amirgheryou - تهران، ایران::]. اینهمه ایرانى هاى اینجا بهت منفى میدن دیگه خجاللت بکش...
  3
  0
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Great Void - فالکلند، جزایر فالکلند::]. من گفتم تورکهای کهن ایران. شناختی از تورکهای تروکیه ندارم.
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۶
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس::]. توی کرد عراقی نژاد اینجا چه غلطی میکنی. من یک تورک از نژاد اصیل و کهن ایرانی هستم. تو چی هستی؟ برو جزیره کردستان عراق
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
  نظر شما چیست؟