پیام ترامپ در توئیتر: تحریم‌های سنگینی علیه ترکیه در راه است

صدای آمریکا :دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، با تاکید بر عزم ایالات متحده برای خاتمه دادن به جنگ‌های بی‌پایان و ضمن اشاره به مسئولیت ترکیه و اروپا در قبال داعشی های زندانی، از اعمال تحریم‌های سنگین بر ترکیه خبر داد.
 
پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه ۲۲ مهر ماه در پیامی دو قسمتی در توئیتر با انتقاد از کسانی که خواهان حضور نظامی آمریکا در شمال سوریه هستند، گفت: «آیا مردم واقعا فکر می‌کنند که ما باید با ترکیه، که یک عضو ناتو است، وارد جنگ شویم؟ جنگ‌های بی‌پایان، به سر می‌رسد.»
 
پرزیدنت در ادامه این پیام نوشت: «اروپا می‌توانست زندانیان داعشی خود را تحویل بگیرد؛ ولی آنها نمی‌خواستند هزینه آن را قبول کنند و گفتند: بگذار ایالات متحده هزینه‌اش را بدهد.» رئیس جمهوری آمریکا افزود: «شاید کردها برخی از داعشی‌های زندانی را آزاد کنند تا ما درگیر شویم. ترکیه و کشورهای اروپایی - جایی که بسیاری از [داعشی‌ها] از آن آمده‌اند - می‌توانند خیلی راحت دوباره دستگیرشان کنند. البته اگر سریع بجنبند.»
 
پرزیدنت ترامپ همچنین نوشت: «تحریم‌های سنگینی علیه ترکیه در راه است.»
 
ترکیه از چهارشنبه هفته پیش، عملیات نظامی خود را در شمال سوریه آغاز کرده است. 
 
در پی این حمله دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده فرمان اعطای ۵۰ میلیون دلار کمک مالی به مردم سوریه از طریق گروه‌های حقوق بشری و سایر نهادهای فعال در امور بشردوستانه را صادر کرد.
 
به گزارش وبسایت فاکس نیوز، پرزیدنت ترامپ شامگاه شنبه طی سخنانی گفت: «دیگر رؤسای جمهوری چنین کاری نمی‌کردند. آنها مبالغ بسیار بیشتری را برای چیزهایی که شما را خوشحال نمی‌کرد، هزینه می‌کردند.»
 
استفانی گریشام، سخنگوی کاخ سفید، نیز با انتشار بیانیه‌ای گفت که این مبلغ جهت ارائه کمک‌های فوری مالی به مدافعان حقوق بشر در سوریه، سازمان‌های مدنی، و تلاش‌های آشتی‌جویانه که مستقیما از اقلیت‌های قومی و مذهبی قربانی جنگ پشتیبانی می‌کند، صرف خواهد شد.
 
به گفته خانم گریشام این کمک مالی همچنین برای جمع‌آوری مواد منفجره باقیمانده از جنگ، تامین امنیت و ثبات جامعه مدنی، و حمایت از بازماندگان خشونت‌ و شکنجه هایی که بر مبنای جنسیت افراد اعمال شده هزینه خواهد شد.
+37
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  rahjoo - بابل، ایران

  یک حکومت مرکزی ضعیف(سوریه) یک درون پست و شیطانی و بشدت نژادپرست(اردوغان)مطمئن باشید اگر حکومت مرکزی ایران هم ضعیف بشه این چنگیز بچه، برای احیای حکومت مزخرف عثمانی به میهن ماهم حمله خواهد کرد! رجب فکر میکنه میتونه پشت اسلام دروغینش پنهان بشه و زن و بچه مردم رو بدبخت کنه.تصور کن همین آوارگی برای خود ما باشه.من امید زیادی دارم به از هم پاشیدن ترکیه عثمانی.
  9
  42
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  لطفاً اون گزینه هارو که میچینی روی میز علامتگزاری کن تا با مال ایران قاطی نشه!
  0
  47
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. 🤣🤣🤣
  14
  3
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳
  ۲۵
  دنیای وارونه - اتیوپی، اتیوپی
  حالی میکنه برا خودش این ترامپ بخدا. اینو تنبیه میکنه، اونو اردنگی میزنه، یکی دیگه رو تهدید میکنه، گوش اون یکی رو پیچ میده. ولی، بزنم به تخته یه خوبی هم داره و اون اینکه کابوی نیست. از جنگ و خونریزی خوشش نمیاد. چیزی که تو این سیرک خاورمیانه از طرف عده ای از آن سو استفاده میشه اما بدون اینکه عواقب مستقیمی برای آمریکا داشته باشه. اگر محور سیاست ترامپ خنثی کردن همه دست آوردهای سیاسی اوباما بود اما پیداست که از تاکتیک تحریم اوباما خیلی خوشش اومده و سرگرمی ای برای خودش پیدا کرده. اردوغان با صد میلیارد دلار وام و طی دو سه دهه زحمت تونست با پرورش صنعت توریسم جونی به اقتصاد ترکیه بده. حالا ترامپ با یه تحریم همه ش رو میتونه رو سر اردوغان پایین بیاره. گرچه اردوغان مواظب هست و ببینید حالا چقدر زود برمیگرده عقب. یه ذره طول کشید تا ترامپ درس سیاست یاد بگیره. شاید اگر دوره بعد هم انتخاب بشه یواش یواش نتیجه سیاستهاش رو بشه دید. اولش خیلی جنجال کرد و نفرت خیلیها رو برانگیخت ولی داره کم کم جالب میشه.
  2
  5
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹
  ۲۵
  دنیای وارونه - اتیوپی، اتیوپی
  زنده باد آقا سبکبال جان و طنز دوست داشتنی ت. کلی خندیدم. دستت درد نکنه. اتفاقا یه همچین چیزی نه چندان پیش رخ هم داد: ترامپ توی یکی از صحبتهای مطبوعاتی یه هشداری عوضی به سوئد داد در حالی که منظورش کشور دیگری بود. دقیق یادم نیست جریان چی بود.
  1
  5
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۰
  ۱۰۳
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  تیتر خبر در بالا با گفته ترامپ همخوانی ندارد. طبق معمول مدیای فارسی دروغ بخورد خوانندگان خود می دهد.
  9
  1
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۴
  ۱۰۳
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  ترامپ به تروریستها پشت نکرد. تروریستها در «امتحان وفاداری به ارباب» نمره قبولی نگرفتند. حالا که رویشان به سمت پوتین شده بطبع پشتشان بسمت F-16 ها خواهد بود.
  10
  1
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۰
  ۵۵
  Sepas - تهران، ایران
  کم کم میزش میشه پر گزینه و قاتی میکنه کدوم مال کیه اشتباهی گزینه در گزینه میشه چند تا هم از زیر میز در میاره درست زدی تو خال مستر ترامپ
  0
  3
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  چیزی که پشت این بازی هاست عمیق کردن باتلاق سوریه برای طرفهای درگیر است. امریکا کشیده بیرون، ترکیه رفته تو. حالا ارتش سوریه و کردها با ترکها درگیر میشن. روسیه هم که در هر در دو جبهه منفعت داره اچمز میشه که طرف کدوم رو بگیره. ترکیه هم به هوای اس-٤٠٠ لقمه چرب شرکت در ساخت و فروش اف-٣٥ رو از دست داده. ایران هم این وسط باید با دهن باز نگاه کنه که باید طرف کرد و سوری رو بگیره یا روس و ترکیه رو!
  0
  3
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۴
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. علامت گذاری صحیح است نه علامت گزاری
  2
  0
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۹
  ۴۰
  سمکو قطوری - فیلاخ، اتریش
  درود بر جورج بوش پدر.که آسپرین بود واسه اینجور مواقع
  0
  0
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  به امید سقوط اردوغان و به امید ترکیه مترقی و با عظمت و آزاد.
  0
  7
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۳
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران
  چقدر دنیا زیباست . بعضیا دوزاریشون تازه داره میفته، بعضیام دوزاریشون هنوز کجه . میبینیم روزی که همین بلا سر عربستان بیاد
  3
  1
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۹
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. مال تو که دوزاری نیست اصلا. در قابلمه است
  0
  4
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۰
  ۳۷
  رقص پرواز - پراگ، چک
  [::Kefli Iskender - مریخ، وانواتو::]. همانطور که در متن خبر نوشته شده پیام ترامپ، به صورت دو قسمتی در توئیتر منتشر شده که سایت یوکی فقط بخش اول را در این خبر گنجانده است. در بخش دوم این رشته توئیت در مورد تحریم علیه ترکیه نوشته اند که مطابق تیتر خبر میباشد. اگر روی توئیت ترامپ کلیک کنید وارد توئیتر میشوید و هر دو پیام را میتوانید در آنجا بخوانید!
  0
  5
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Liberte - ارومیه، ایران::]. متشکر از تذکر شما، من همیشه در این مورد مشکل داشته ام.
  0
  3
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::دنیای وارونه - اتیوپی، اتیوپی::]. شما محبت دارید، ولی چه میشه گفت؟ آقای ترامپه دیگه. در یک مورد من و خیلی از همکارانم متفق القول هستیم که بر خلاف انتظار ما اقتصاد این مملکت رو به نحو محسوسی پیشرفت داده. بعید میدانم که این پیشرفت اتفاقی باشد و من اینرا با اقتصاد شکوفایی که در هشت سال ریاست جمهوری کلینتون شاهدش بودیم مقایسه میکنم.
  0
  2
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۷
  نظر شما چیست؟