سناریوی سپاه برای دستگیری روح‌الله زم چه بود؟

ایران وایر ،شیما شهرابی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با انتشار بیانیه‌ای خبر از دستگیری «روح‌الله زم»، موسس و مدیر کانال تلگرامی «آمدنیوز» خبر داده است.
 
اطلاعات سپاه برای نشان دادن این‌که خبر بازداشت زم واقعی است و کانال تلگرامی «آمدنیوز» تحت کنترل اطلاعات سپاه است، این خبر را پیش از انتشار در خبرگزاری‌های داخلی، در کانال تلگرامی «آمدنیوز» قرار داد.
 
در این بیانیه اشاره‌ای به نحوه دستگیری روح‌الله زم نشده است، فقط در بخشی از بیانیه آمده که اطلاعات سپاه او را با فریب به داخل کشور هدایت و دستگیر کرده است: «سازمان اطلاعات سپاه، در این عملیات حرفه‌ای، هوشمندانه و چندوجهی با به‌کارگیری روش‌های نوین اطلاعاتی و شگردهای ابتکاری، سرویس‌های بیگانه را مدیریت و فریب داد و «روح‌الله زم»، سرشبکه سایت ضدانقلاب و معاند «آمدنیوز» را که در سال‌های اخیر با هدایت، تامین و پشتیبانی مستقیم آنان و نیز حمایت ضدانقلاب خارج‌نشین و عوامل داخلی آن‌ها، به‌عنوان یکی از آبشخورهای محوری دشمن، عملیات روانی گسترده‌ای برای اختلاف‌افکنی در ارکان نظام اسلامی، ایران‌هراسی، دروغ‌پردازی، القای شبهه در نسل جوان نسبت به عقاید و باورهای دینی و تبلیغ و فراهم‌سازی زمینه‌های اقدامات خشونت‌بار و تروریستی؛ ایجاد آشوب و ناآرامی در کشور را اداره می‌کرد، به داخل کشور هدایت و بازداشت کند.»
 
کانال تلگرامی «آمدنیوز» تابستان سال ۱۳۹۶ تاسیس شد. این کانال تلگرامی به علت انتشار خبرهایی از پشت‌پرده فساد مدیران جمهوری اسلامی خیلی زود مشهور شد. روح‌الله زم، مدعی بود از طریق منابعی به اسرار نظام و جزییات خبرهای سری دسترسی دارد. برخی اخبار جنجالی مثل فساد «محمدصادق لاریجانی» در قوه قضاییه اولین بار از طریق این کانال تلگرامی منتشر شد. کانال تلگرام «آمدنیوز» با بیش از یک ۱. ۴ میلیون عضو، در تاریخ ۱۰ دی توسط مدیران شبکه تلگرام مسدود شد. اتهام این کانال، تشویق به خشونت توسط معترضانی بود که در دی ۱۳۹۶ در شهرهای مختلف ایران علیه سیاست‌های حکومت ایران شعار دادند. پس از مسدود شدن «آمدنیوز»، مدیران این کانال تلگرامی چند کانال دیگر راه‌اندازی کردند که به دلیل شباهت اسمی به «آمدنیوز» توسط تلگرام مسدود شد؛ اما بالاخره کانال تلگرامی «صدای مردم» جانشین «آمدنیوز» شد. این کانال تلگرامی اکنون هم بیش از یک‌میلیون دنبال‌کننده دارد و آخرین پست آن، خبر بازداشت روح‌الله زم توسط اطلاعات سپاه است.
 
مقامات جمهوری اسلامی و رسانه‌های وابسته به حکومت، بارها مدعی شده بودند که این کانال تلگرامی وابسته به سرویس‌های جاسوسی و اطلاعاتی غرب است. تعدادی از روزنامه‌نگاران نیز به ظن همکاری با این کانال تلگرامی بازداشت شدند اما هر بار «آمدنیوز» اتهام همکاری با روزنامه‌نگاران داخل کشور را رد کرد.
 
روح‌الله زم، موسس و مدیر این کانال تلگرامی فرزند «محمدعلی زم»، رییس پیشین حوزه هنری و معاون سازمان مناطق آزاد است. محمدعلی زم در ابتدای فعالیت «آمدنیوز» نامه‌ای سرگشاده خطاب به فرزندش نوشت و به او توصیه کرد از اطلاع‌رسانی «مبارزه‌گونه با نظام» بپرهیزد: «کار تو و دوستانت در رسانه‌های شبیه آمدنیوز، دور از احساس و عواطف ما نسبت به رهبری است… و ممکن است در پی برخی خبرهای بی‌بته و بی‌ریشه، آشوب و ناهنجاری‌هایی بیافریند که نهایتا منجر به حاکمیت بیگانگان به بهانه اصلاحات درون انقلاب شود و این‌همه رنج و شکست و گناه سبب و اسبابش تو و دوستانی باشد که بر این قبیل رسانه‌ها، مدیریت می‌کنند.»
 
همان وقت «سام محمودی سرابی»، روزنامه‌نگاری که با عنوان سردبیر «آمدنیوز» معرفی می‌شد، در نامه‌ای به محمدعلی زم نوشت که روح‌الله زم هیچ مسوولیتی در این کانال تلگرامی ندارد و «آمدنیوز» را به یک تیم رسانه‌ای سپرده است و خودش را به‌عنوان مسوول این کانال تلگرامی معرفی کرد.
 
این موضوع از سوی روح‌الله زم هم مطرح شد اما هیچ‌گاه از سوی نهادهای امنیتی ایران جدی گرفته نشد. اسفند ۱۳۹۷ تلویزیون ایران با پخش مستندی با عنوان «ایستگاه پایانی دروغ» از پهن‌ شدن دام اطلاعاتی برای روح‌الله زم خبر داد. این مستند که با آیه «وَمَکَروا وَمَکَرَاللَهُ وَاللَهُ خَیرُالماکِرینَ» آغاز می‌شد، از نفوذ نهادهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی در میان منابع اطلاع‌رسانی سایت «آمدنیوز» خبر می‌داد. گفت‌وگوهای اسکایپی روح‌الله زم با فرد وابسته به نهادهای اطلاعاتی ایران فیلم‌برداری شده بود و جمهوری اسلامی مدعی شده بود خبرهای جعلی که این منبع اطلاعاتی به روح‌الله زم می‌رسانده در کانال تلگرامی «آمدنیوز» منتشر شده است.
 
گفت‌وگوی تلفنی روح‌الله زم با پدرش، یکی دیگر از جنجال‌های این مستند بود. محمدعلی زم در بخشی از گفت‌وگوی تلفنی با پسرش از ریزش مخاطبان کانال تلگرامی ابراز نگرانی می‌کرد. موضوعی که توسط رسانه‌های تندرو موردتوجه قرار گرفت. او همان وقت گفت خانواده‌اش تحت‌فشارهای شدید امنیتی قرار دارند.
 
روح‌الله زم پس از پخش این مستند در گفت‌وگو با ایران‌وایر مدعی شد از ساخت این مستند مطلع بوده و او نیز هم‌زمان مشغول فیلم‌برداری از چت‌هایش با فرد اطلاعاتی که در فیلم «علیرضا» معرفی می‌شود، بوده است. او قسمت‌هایی از فیلم‌هایی را همان وقت در «آمدنیوز» منتشر کرد. در یکی از ویدیوهایی که زم منتشر کرد، فردی که به‌عنوان نیروی اطلاعات در فیلم مستند «ایستگاه پایانی دروغ» معرفی شده بود، در حال آوازخوانی، رقص و تریاک کشیدن بود. او علیرضا را این‌طور معرفی کرد: «اسم ایشان «علی‎رضا عباس‎پور رشکی» است که از مدیران ارشد و بسیار معتمد وزارت اطلاعات بود. او مثلا از طرف وزارت اطلاعات یک دفعه به بازار می‎رفت و چند میلیون یورو پول تزریق می‌کرد تا قیمت ارز را پایین بکشد. علی‎رضا از دو سال پیش با ما ارتباط داشت. خبرهایش هم درست بودند. ما با منابع دیگر چک می‌کردیم اما سر یک پرونده دیگر، کارش به حفاظت وزارت اطلاعات می‌افتد و یک هفته بازداشت می‌شود. همان وقت همسرش به من پیام داد که به علیرضا زنگ نزن، دستگیر شده است. وقتی آزاد شد، به من گفت من موبایلم را انداختم زیر صندلی و نگذاشتم بفهمند که با تو در ارتباطم؛ اما دروغ می‌گفت. از همان روز فهمیده و این سناریو را ساخته بودند؛ اما من آن موقع متوجه نشدم دروغ می‌گوید.» او مدعی شده بود که علیرضا هم یک ساعت پس از پخش مستند «ایستگاه پایانی دروغ» دستگیر شده است.
 
حالا خبر دستگیری روح‌الله زم روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفته شده است و اطلاعات سپاه می‌گوید روح‌الله زم بار دیگر در دام آن‌ها گرفتار شده است: «نامبرده به‌رغم اینکه تحت هدایت سرویس اطلاعاتی فرانسه و حمایت و پشتیبانی سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی و مرتبط با سایر سرویس‌های اطلاعاتی قرار داشت و به‌صورت شبانه‌روزی با روش‌های پیدا و پنهان و در پوشش‌های گوناگون و چندلایه‌ای موردحفاظت قرار می‌گرفت، در دام فرزندان ملت ایران در سازمان اطلاعات سپاه افتاد.» هنوز مشخص نیست سناریوی اطلاعات سپاه این بار چه بوده است و آیا روح‌الله زم فرصتی برای روایت دستگیری‌اش پیدا می‌کند یا خیر.
+26
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  اگر این خبر دروغ نباشه قطعاً فرانسه با جمهوری اسلامی سر دستگیری روح الله زم همکاری کرده و این اولین بار نیست که فرانسه مخالفان حکومت ایران را میفروشه.
  13
  126
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
  ۳۶
  Revolver_Ocelot - رشت، ایران

  ناراحته کننده بود امروز خیلی ! خبر دستگیری روح‌الله زم ! تنها کسی بودکه تا به حال تونسته بود تمام پته مته اینا رو بریزه رو آب ، خیلی ناراحت شدم
  32
  95
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  هر وقت پدرش را هم دستگیر کردید میشود گفت که چشمه زم زم خشک شد!
  20
  54
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶
  ۳۸
  rahjoo - بابل، ایران

  هر جور که فکر میکنم نمی تونم درک کنم به چه روشی زم رو کشوندن ایران بعد گرفتنش!!!مثلا گفتن بیا بابات داره میمیره دم اخری از ارث محروم نشی و یا بیا خامنه ای مُرده کاریت نداریم.یا شایدم خاتمی و موسوی گفتن بیا ما هواتو داریم..یا شایدم هیپنوتیزمش کردن تا فرودگاه رسید بشکنو زدن بیدار شد گرفتنش. باور تو باورت میشه این اصلا از ایران بیرون نرفته بوده باشه؟!!
  14
  76
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸
  ۴۹
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  نفر بعدی تو لیست اون مسیح علینژاد هست. ایول ایول
  123
  32
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  از اول هم من هر کس را با عمامه یا از جنس اخوند و حسین پرست میدیدم برایم مسجل بود که خائن به ایرانیان هست. زم اخوندزاده ادم خودشان هست. بعد از مدتی نمایش در خارج از کشور تاریخ مصرفش تمام شد و حالا او را به ایران برگردانده اند تا میزان اقتدار خودشان را در بازداشت مبارزان ضد اخوند نشان دهند و ضمنا حالا با اراجیفش سر ملت را در داخل کشور گرم کنند
  17
  33
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران

  درود بر دوستان . اونجوری که آمارش رسیده کشوندنش توی کربلا و اونجا قپونی دستگیرش کردن و توی گونی دبردنش ایران . البته باز هم مشکوکه قضیه !!! آخه چجوری گول خورده ؟ یعنی انقدر احمق بوده ؟!!! اون رو کشوندن کربلا ؟!!!
  10
  33
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
  ۲۲
  Great Void - فالکلند، جزایر فالکلند

  زد و بند و لاس زدن بین فرانسه و جمهوری اسلامی بیسابقه نیست.وقتی دکتر بختیار نازنین رو مرحوم کردن فرانسه مثل اب خوردن تروریستای ایرانیو پس داد این بیچاره که عددی نیست.
  8
  44
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۹
  ۲۹
  ایمای - تهران، ایران
  من متاسفم برای مردمی که گول این این تبهکاران و اخوند زادها رو میخورند و هر روز به نوعی باز تو تله این نظام جنایتکار میفتند اخه از بجه اخوند مردم چه انتظاری میتونند داشته باشند این فیلمها دیگه کهنه شده با این بازیها نمیتونند خودشون رو نجات بدهند زیرا گودالی که حفر کردند بزرگتر از انی است که بتوانند حالا حالاها پرش کنند
  13
  29
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۱
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::Revolver_Ocelot - رشت، ایران::]. روح الله زم یک آخوند زاده بود و از همین رژیم بود زیاد ناراحت نباش بزودی همه چی رو میشه زیاد به این آخوند زاده ها اعتماد نداشته باش
  10
  34
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::Revolver_Ocelot - رشت، ایران::]. اگر روح الله زم واقعا ضد رژیم بود و اینهمه ادعای آدم داریم در فلان و بهمان سازمانهای دولتی و از اطلاعات سپاه اینهمه مدرک داشت و هر روز مثلا دست به افشاگری میزد و سند های دروغین رو میکرد و با این علم که چه ایرانی چه خارجی را در سفر به ایران دستگیر میکردند و مارک جاسوس بودن بهشون میزنند و اینهمه ادعای مبارز بودن و منم منم میکرد چطور گول سپاه را خورده و به ایران سفر کرده این زم از خود رژیم است و این یک بازی سیاسی ست و شما هم زیاد حرص و جوش نخور و ناراحت نشو فقط صبر و تحمل داشته باش که گند کار زم بزودی در میاد
  9
  30
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  مسخره تر از این خبر مگه داریم؟ جالب اینجاست که سناریو های جیمزباند بازی های سپاه داره سرعت میگیره. جاسوسان اسرائیلی و بعد ترور سلیمانی و حالًا هم این دلقک که جیره بگیر خودشون بوده
  8
  29
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۰
  ۳۲
  kingofgueen - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  در مسیر باکو به دبی هواپیما مسافرتی ک ایوشون مسافرش بودن را مجبور به نشستن در شیراز می کنند.
  8
  13
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۷
  ۳۶
  freedom of the press - تهران، ایران

  چه باجی این رژیم کثیف آخوندی به فرانسه داد که این بابا را تحویل ایرانش دادند. حالا کسانی که دنباله رو هش بودند بجای اینکه از دفاع کنند و‌حمایتش کنند دارند گروهش را ترک می‌کنند که مبادا شناسایی بشوند . همینه که میگن به ایرانی جماعت اعتماد نکن و برای ایرانی هیچ قدم خیری بر ندار. ایرانی ژنش مشکل داره ، ذاتش مشکل داره . برای همین بود که دولت‌های متخاصم از خود ایرانی جماعت برای سرنگونی رژیم شاهنشاهی و ایرانی پرست استفاده کنند . ایرانی جماعت گربه صفت هستش همش به صاحبش خیانت میکنه بر خلاف سگ که در لطفی که صاحبش بهش میکنه همیشه خادم و سپاسگزاره. سراغ تک تک مون میایند امروز آمدند سراغ این بابا و ما بی خیال بودیم و نفرین کردیم مطمئن باش روزی میایند سراغ تو و دیگر کسی نیست که حتی به فکرت باشد چون ما متحد و یکپارچه نیستیم ما ایرانی‌ها خیلی بی وجدان و کثیف و عوضی هستیم . خیلی بی وجودیم. کشور ایران از داشتن فرزندانی مثل ما همیشه شرمسار و خجالت زده هستش .
  12
  33
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۸
  ۳۶
  freedom of the press - تهران، ایران
  احمق‌ها الان باید به سایت امانویل مکرون حمله کنید نه برای یه سوت اشتباه داور برای بازی. با غیرت نظر مخالفت را ولی با احترام تو سایت رییس جمهور فرانسه بذار
  5
  17
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۷
  ۵۰
  ana-hita - آتلانتا، ایالات متحده امریکا
  [::freedom of the press - تهران، ایران::]. اولا از خودت راستگویی رو شروع کن و به بقیه برچسب نزن که همه ایرانیها اینطورین یا اونطورین. دوم من معنی متخاصم رو اینجا نفهمیدم. باید بگی دولتهای خارجی.سوم بعضی چیزها انقدر گفته شده که فکر میکنم آدم دیگه ساکت بمونه بهتره.گفتنی ها زیاده ولی سکوت بهتره
  4
  3
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۴
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  [::kingofgueen - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::] درسته دقیقا .اخبار قبلی که من آمارشو گرفتم درست نبود . ممنون بابت اطلاعرسانی دقیق .
  0
  2
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۵
  ۵۷
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  امیر عباس فخر اور به خودش ر... چون فهمیده مردم ایران انقدر هم ساده لو نیستن جاسوس دو طرفه را تشخیص . ندهن امیر اقا برو واسه عمت فیلم بازی کن اینقدر هم مردم را سر کار نزار
  2
  4
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۹
  ۳۶
  RedBull - تهران، ایران
  فیلم اعتراف زم هست که با مامور اطلاعات برنامه میریزند که مردم را چطور گول بزنند، ولی‌ مردم نه آخوند و نه بچه آخوند میخواهند دیگر مردم را نمیتونید گول بزنید حالا برید فیلم گاندو را درست کنید
  2
  5
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶
  ۳۵
  ali1g - اوسلو، نروژ
  من فکر می کنم روح الله زم هنوزبه ایران منتقل نشده است و بلکه فقط ربوده شده. بنا بر گفته وفا نیکفر و همچینین خبرهای امد نیوز،فقط ی تفاوت 22 ساعته وجود دار از آخرین بار که روح الله زم در فرانسه بود ه. توی این 22 ساعت غیر ممکن هست دستگیر و به ایران هدایت بشه
  2
  5
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  [::naderali63 - گوتمبر، سوئد::] اتفاقا کسی که دست جمهوری اسـ... رو خیلی عالی رو کرده همین امیر آقا فخرآور نویسنده کتاب (( رفیق آیت الله )) هستش .
  1
  4
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  [::naderali63 - گوتمبر، سوئد::] تو و مردم امثال خودت هیچوقت تا قبل از کتاب ((رفیق آیت الله)) فخرآور نمیتونستین بفهمین که خامنه ایی مهره ی سازمان امنیت شوروی و روسیه یِ کثیفِ فعلی در ایران هست .
  1
  3
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
  ۳۸
  asal30 - بندرعباس، ایران
  من همیشه میترسیدم ایشون ترور یا دستگیر بشه. بنظرم تنها کسی بود که بعد از 40 سال تونست به مردم ایران اگاهی بده و مردم رو از این حکومت بیزار کرد و میتونم بگم تاثیر زیادی روی افکار خانواده ها گذاشت و همینطور باعث اعتراضات خیابانی شد و انقلاب در ایران شد کاری که حتی رضا پهلوی نتونست انجام بده. و پته حکومت رو روی اب ریخت . من همیشه میدونستم به فرانسه و اروپا اعتمادی نیست این اواخر میگفت که استرالیاست . لعنت به حکومت خونخوار که برای بقای خودش حاضر نیست حتی یک مخالف داشته باشه .
  4
  5
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
  ۳۸
  asal30 - بندرعباس، ایران
  [::لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران::]. شما گول این اقای فخر آور رو نخور ایشون کاملا مشخصه که جمهوری اسلامی فرستادش بیرون ..من هم اول فکر میکردم حرفاش درسته ولی یکم که دقت کردم دیدم همش داره اراجیف میگه..مثلا ادعا میکنه خامنه ایی با قایق پارویی یک مسیر خیلی زیاد رو تا روسیه پارو زده!!!! همه حرفاش دروغه یبار میگفت پزشکی خونده یبار دیگه مشخص شد اصلا نخونده. یبار با لباس زندانی یکی داره ازش یک فیلم میگیره و بعد میگه با پاسپورت قانونی وقتی در مرخصی زندان بوده از فرودگاه خارج شده!!! چیزی که دروغه و کسی که زندانی سیاسی باشه کاملا ممنوع الخروجه و اجازه نداره حتی با نام جعلی هم خارج بشه چون عکس و قیافش جلوی چشم مامورین گیت گذاشته میشه . به گفته یکی از هم بندی هاش ایشون در زندان موبایل داشته! . زندان رفتنش هم کار خود سپاه یا اطلاعات بوده و اینا براش یک سناریو نوشتن که باید بره براشون انجام بده همش دروغه . اتفاقا روح الله زم نباید به این فخر آور هم اعتماد میکرد .
  3
  4
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  زم توسط خود رژیم فرانسه بازداشت و با امکانات دولت فرانسه حتی با چشم بند فرانسوی به ایران مسترد شده. انگلیس پشت داستان بوده و در عوض آزادی زاغری و دخترش انگلیس فشار آورده به فرانسه تا این معامله انجام بشه. چون الان سپاه دو زندانی انگلیسی و الصل داره و زاغری مهره ای نبوده که دولت انگلیس رو مجبور به معامله و دادن پول کنه پس بهترین گزینه گرفتن یکی از مخالفانش در عوض آزادی این گروگانها بوده. آزاد شدن یهویی دختر زاغری هم قدم حسن نیت سپاه بوده و به زودی زاغری هم آزاد خواهد شد. سناریوهایی هم که سپاه سعی میکنه بسازه همش جزئی از پروژه و قول سپاه بوده که بیشتر برای منحرف کردن سازمان های حقوق بشری و رسانه های فرانسه هستش و البته تبلیغات برای ترساندن بیشتر مخالفان ولی در اصل زم خیلی شیک توسط خود دولت فرانسه بازداشت و با لباس مرتب و چشم بند فرانسوی احتمالا با هواپیمای ماهان یا فرانس ایر مستقیم به فرودگاه نظامی داخل ایران منتقل شده و فیلمی هم که تو ماشین هستش دقیقا مشخصه داخل زاغه فرودگاه نظامی یا یک سوله هستش و چشم بند هم که تابلو و خود زم هم میگه نباید به دولت فرانسه و بقیه اعتماد میکرد
  4
  5
  ‌سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰
  ۳۶
  freedom of the press - تهران، ایران
  [::ana-hita - آتلانتا، ایالات متحده امریکا::]. اخی پس تو‌کسی بودی که تو‌گروهش بودی ‌و به محض شنیدن دستگیریش گروهش ا ترک کردی !!!!! برای همین بهت بر خورده!!!! اعتراف به واقعیت بهتر از اینه که بخاطر کاری که کردی حالا بیایی و خودت را یه جورایی که بقیه ندانند بخواهی توجیه کنی .
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
  نظر شما چیست؟