افشاگری یک نماینده مجلس : دامپزشکانی که با سهمیه خاص و غیرقانونی پزشکی می خوانند

بهروز بنیادی، نماینده کاشمر و عضو کمیسیون بهداشت مجلس، گفته: «در سال۱۳۹۶ با نامه محسن نفر، معاون وقت علوم‌پزشکی دانشگاه‌آزادبه فرهاد رهبر، رئیس وقت این دانشگاه، روالی برای تغییر رشته گروهی ویژه از فرزندان هیات‌علمی این دانش‌گاه پدیدآمده.»
 
او افزوده: «۱۳۴نفر از فرزندان اعضای ‎هیات‌علمی دانش‌‌گاه آزاد که در رشته ‎دام‌پزشکی پذیرفته شده بودند، با این امکان، هم اکنون به طور غیرقانونی در رشته ‎پزشکی درس می‌خوانند.»
 
اعتماد آنلاین : عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، امتیاز تحصیلی‌خاص به فرزندان هیات علمی دانشگاه آزاد را مغایر با قانون اساسی عنوان کرد.
 
علیرضا سلیمی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره سهمیه فرزندان اعضای هیات علمی در دانشگاه‌ها اظهار داشت: قطعا با این مساله مخالف هستیم، زیرا این اقدام از نظر ما تبعیض آشکار است و باید مورد بررسی قرار بگیرد.
 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در واکنش به تغییر رشته تعدادی از فرزندان هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی از رشته دامپزشکی به پزشکی گفت: این مساله اصلا قابل پذیرش نیست، زیرا قطعا با توزیع عادلانه فرصت‌ها مغایر است و همچنین این امر مغایر با بند 9 اصل 3 قانون اساسی (رفع تبعیض‌های ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه در تمام زمینه‌های مادی و معنوی) مغایر بوده و یک تبعیض فاحش و آشکار است.
 
وی ادامه داد: هیچ منطقی این نوع پذیرش و جذب را تایید نمی‌کند و حتما بحث سهمیه فرزندان هیات علمی در دانشگاه‌های کشور در جلسات کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مطرح و بررسی خواهد شد.

سلیمی گفت: وقتی کسی بار علمی و توان علمی ندارد و می‌خواهد پزشک شود، قطعا این آسیب زننده است. بالاخره پزشکی یک کار ویژه است و نیاز به استعداد ویژه دارد. اگر کسی بدون استعداد در این زمینه وارد شود، قطعا می‌تواند به مردم آسیب وارد کند.
 
بهروز بنیادی، نماینده مردم کاشمر اعلام کرده است؛ محسن نفر، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و معاون فرهاد رهبر رییس سابق دانشگاه آزاد در مهرماه 96 طی نامه‌ای و خطاب به فرهاد رهبر، خواهان ارایه تسهیلاتی بود که فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی بتوانند در رشته همتراز خود تغییر رشته دهند و بر اساس همین طرح تعداد 134 نفر از فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد که در رشته دامپزشکی پذیرش شده بودند، اکنون تغییر رشته داده و به‌طور غیرقانونی در رشته پزشکی مشغول تحصیل هستند.
+10
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  دامپژشکانی که پزشکی میخونند، مثل اون پروفسور دامیولوژی که در مورد رابطه بیحجابی با شقیقه نظریه میداد و حالا هر دو ثمش را کرده تو یک دمپایی اخوندی و میگه جایزه نوبل میخوام و جایزش هم باید نوبل حوزه علمیه قم باشه. وقتی خمینی گفتشما را به مقام انسانیت میرسانم. و بعد هم گفت خیلی خرید. منظورش این بود . میگن مکارم شیرازی فتوی داده که تمام روحانیون باید توسط پروفسورهای دامپزشکی معاینه بشن و برای انها روش نوین کره پس امداختن اختزراع کنند که جای یک یا دو کره مثل خوک ید درجین کره بدن بیرون که جمعیت سقط پرستها زیاد بشه
  1
  4
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.