امام جمعه اسالم:خیلی بیشتر از «جنیفر لوپز» و «نیکی میناژ» می‌شناسم

عصر ایران :  ما باید بفهمیم دشمنان از چه طریق و با کدام ابزار می خواهند بر روی نگرش نسل جوان اثر بگذارند .
 
محمد جواد باقری امام جمعه اسالم  بعد از حاشیه‌های ایجاد شده در مورد مصاحبه‌اش، درباره چرایی شناخت افرادی مثل جنیفر لوپز، نیکی میناژ و تیلور سوئیفت گفت: شیوه های تاثیر دشمنان بر کشور تغییر کرده است، باید باور کنیم که الان در بدترین شرایط جنگ نرم به سر می بریم. دشمنان ما امروزه فرهنگ دینی و فرهنگ اجتماعی ما را هدف گرفته اند .
 
باقری در گفت‌وگو با عصرایران ادامه داد: بنده در یک مصاحبه درباره الزامات حجاب صحبت کردم و نام آن افراد را آوردم . هدف گذاری دشمنان کاملا بر روی نسل جدید متمرکز شده است.  بنده به عنوان یک امام جمعه و کنشگر اجتماعی باید هم این افراد را بشناسم، اصلا چرا نباید بشناسم؟ باید از ابزارهایی که عوامل خارجی توسط آن می خواهند بر فرهنگ ما اثر داشته باشند اطلاع داشته باشم .
 
وی بیان اینکه حتی خیلی بیشتر از این اسامی را که گفتم میشناسم(با خنده)،خاطر نشان کرد: ما آگاه باشیم که دغدغه‌های نسل جوان چیست؟ چه بنده را نقد کنند و چه نکنند، نسل جوان این اسامی را می‌شناسد، در برخی اوقات حتی از آن سبک افراد الگو پذیری در پوشش و ... دارند .
 
امام جمعه اسالم تصریح کرد: دغدغه بنده به عنوان یک فعال فرهنگی این است که آسیب‌های موجود بر سر راه نسل جوان را آسیب شناسی کنیم، کار فرهنگی در کشور با چالش روبه رو است، مدیران ما در کار فرهنگی نتوانستند موفق باشند .
 
باقری افزود:  انتظار این است که  بنده آسیب های اجتماعی و  فرهنگی را نشناسم؟ مثل این است که از یک پزشکی انتظار داشته باشید که بیماری را نشناسد یا از پلیس مواد مخدر انتظار داشته باشید مواد مخدر را نشناسد و یا از قاضی توقع داشته باشید که از انواع جرم‌ها و بزهکاری ها نا آگاه باشد.
 
وی گفت:  اینکه بنده امثال آن افراد را به عنوان یک چالش نوظهور فرهنگی بشناسم بد نیست اما عدم اطلاع امثال بنده از این دست مسائل هست که زیبنده نیست. ما باید بفهمیم دشمنان از چه طریق و با کدام ابزار می خواهند بر روی نگرش نسل جوان اثر بگذارند .
 
امام جمعه اسالم ضمن ابراز تاسف از قضاوت عجولانه برخی ها در رابطه با آن مصاحبه خاطر نشان کرد: جای تاسف دارد که برخی از فرهیختگان با قضاوت های عجولانه، تصورات ذهنی خودشان را به بنده نسبت دادند که البته وقتی به صورت کامل مصاحبه را دیدند نظرشان برگشت .
+4
رأی دهید
-43

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  احتمالا تو هم مثل علم الهدا که برای سوفیالورن استمنا میکرد اهل ورزش های انگشتی هستی!
  2
  32
  یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۶
  ۲۲
  iRONiC - استکهلم، سوئد
  خانوما لطفآ برن یه اتاقه دیگه . تا این حاجی دهنش بازه یه سوز و گدازی براش بنوازیم
  2
  10
  یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳
  ۵۱
  همینطوری - جنوب آلمان، آلمان
  جهت اطلاع نسل جوان خیلی بیشتر از نسلهای قبل آگاه تر و با هوش تر شده و هر چیزی رو قبول نمیکنه و این مساله بزرگترین دشمن شما , در واقع خاری در چشمتون شده . درضمن این شماها هستین که با این اسمها اینقدر آشنای دارین . آخه این بازیگرها , فقط توان خریدن کاخ های دیوار به دیوار فک و فامیل های شما ها رو دارن البته منظورم کاخ های خارج از کشوره . مثلا در خاک دشمن خونخوار .
  1
  6
  یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۳
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  یعنی قیافه اش حاصل جفتگیری کرگدن و تمساحه. شاید باور و زال
  1
  4
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۰
  نظر شما چیست؟