پیام دختر ۱۸ ساله آمریکایی که تا پای مرگ رفت: سیگار الکترونیکی را ترک کنید

 عکس تزئینی است صدای آمریکا :پایپر جانسون، دختر نوجوان ۱۸ ساله آمریکایی، آماده شروع سال تحصیلی جدید در دانشگاه بود که متوجه کسالت شدید، درد قفسه سینه، تب بالا، و تپش قلب شد.
 
به گزارش رادیوی عمومی ملی «ان‌پی‌آر»، پس از انتقال او به بخش اورژانس و معاینات لازم، اشعه ایکس نشان داد که ریه‌هایش آب آورده است. به او گفتند که یک نوع ذات‌الریه دارد. ولی بعد از این که میزان اکسیژن خونش پائین افتاد، سریع او را به بخش مراقبت های ویژه منتقل کردند.
 
خانم جانسون به یاد می آورد که خیلی وحشت کرده بود، «روی تخت دراز کشیده بودم و گریه می کردم چون موقع نفس کشیدن درد زیادی داشتم.»
 
او هفت روز در بیمارستان بستری بود. جانسون اکنون برای آگاه سازی مردم به خصوص نوجوانان از خطرات سیگارهای الکترونیکی به یک گروه از فعالان جوان پیوسته تا دولت و کمپانی های تولید کننده این سیگارها را تحت فشار قرار دهند که برای حفظ سلامت کودکان و نوجوان کاری بکنند.
 
پایپر جانسون یکی از بیش از یک هزار فردی است پس از مصرف سیگارهای الکترونیکی دچار بیماری شدید ریوی شده اند. ۱۸ نفر از مبتلایان جان خود را از دست داند که جوان ترین آن ها یک پسر ۱۷ ساله در نیویورک بود.
+13
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  memo64 - بیرمنگهام ، انگلستان
  لابی تنباکو و سیگار چه ها که نمیکند.موافق سیگارهای الکترونیکی و ویپ ها نیستم ولی کمپانیهای خونخوار ساخت سیگار به شدت تلاش میکنن مردم رو از سیگارهای الکترونیکی بترسونن و در نهایت باعث میشن مردم دوباره رو به سیکار بیارن.سیگارهای الکترونیکی سود این شرکت ها رو تحت تاثیر قرار داده و جالب اینجاست که این حوادث همه اش در امریکا اتفاق افتاده.
  1
  9
  یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.