درد قفسه سینه چه زمانی خطرناک است؟

درست یک هفته از سکته قلبی برنی سندرز، یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات آمریکا می‌گذرد.
 
سه شنبه هفته گذشته بود که او بعد از درد در ناحیه قفسه سینه به بیمارستان منتقل شد. پزشکان بعد از تایید سکته قلبی سندرز و طی یک عمل جراحی، برای رفع انسداد شریان‌ها، دو استنت در سرخرگ‌های کرونری او گذاشتند.
 
به گزارش Everyday Health اگرچه پزشکان می‌گویند این عارضه در سن ۷۸ سالگی یعنی سنی که سندرز در آن قرار دارد، رایج و معمول است، اما انسداد شریان‌ها می‌تواند به سکته قلبی، سکته مغزی و سایر بیماری‌های قلبی عروقی ختم شود.
 
درد قفسه سینه همیشه خطرناک نیست، اما پزشکان هشدار می‌دهند که اگر این درد همراه با تعریق سرد، تنگی نفس، تهوع، درد در ناحیه فک، شانه یا بازوها، سرگیجه و ضعف باشد، نیاز به مراجعه سریع به پزشک و اورژانس دارد. درد قفسه سینه می‌تواند نشانه‌ای از بیماری‌های قلبی یا حمله قلبی باشد؛ بخصوص اگر شما این احساس را بعد از یک فعالیت بدنی شدید داشته باشید. همچنین این درد می‌تواند نشانه‌ای از حرکت یک لخته خون به سمت ریه باشد. اگر در قفسه سینه خود احساس فشار و سنگینی می‌کنید، یا اگر درد این ناحیه از بدن برای بیش از چند دقیقه طول می‌کشد، از بین می‌رود و دوباره شروع می‌شود، سعی نکنید آن را نادیده بگیرید.
 
طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، بیماری عروق کرونر قلب شایع‌ترین بیماری قلبی است و سالانه جان ۳۷۰ هزار نفر در این کشور را می‌گیرد.
+5
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.