مصائب رفتن، ماندن و برگشتن از یک فرودگاه بین‌المللی در ایران

عصرایران؛فاطمه بیک‌پور
قرار است ساعت 12 شب خود را به فرودگاه بین المللی امام خمینی برسانم تا مسافرم برسد. رفتن ضروری است و مسافر از سفر درمانی یکی از کشورهای نزدیک ایران بازمی گردد. قرار است برای نخستین بار با مترو به این مسیر بروم.
 
یکی از ماموران مترو، که از عصر از او سوال کرده‌ام، به اشتباه می‌گوید قطار تا ساعت 11 کار می کند و به هوای اینکه مترویی هست با مترو مسیرتان را آغاز می کنید. به دوراهی خط متروی شاهد- فرودگاه امام خمینی که می رسید، متوجه می شوید قطار در این مسیر تا ساعت 7 غروب بیشتر کار نمی کند.
 
 توجه کنید، ایستگاه متروی فرودگاه بین المللی با این همه تردد و نیاز به مترو از سر شب هیچ قطاری ندارد. در این صورت باید در ایستگاه شاهد پیاده شوید و تاکسی ای هم منتظر مسافر نیست. خطی هایی هستند که اگر مسافر باشد به نفع شماست. چون با 12 هزار تومان می توانید خود را به فرودگاه برسانید. اما از ساعت 9 و نیم شب تا چندین ساعت مسافری نیست.
 
در این صورت در آن بیابان، صرفا باید با مسافرکشان کلاشی که برای خود باندی دارند، کنار بیایید، به آنها اعتماد کنید! تا مثلا با حدود 50 هزار تومان شما را به اندازه 3 ایستگاه مترو به فرودگاه برسانند. آن هم زمانی که پیش بینی برای قیمت تاکسی نکرده اید و شاید اصلا پول کافی همراهتان نیست و تصورتان کار کردن مترو تا دیروقت همچون سایر ایستگاه هاست. در حالی که فاصله فرودگاه تا مرکز تهران 30 کیلومتر است به شما که گویا از هیچ چیز اطلاع ندارید از ایستگاه شاهد مترو می گویند 40 کیلومتر راه تا فرودگاه است! اما شما مجبورید با همه اینها سر کنید. چون چاره دیگری در ساعت 10 شب ندارید که به فرودگاه برسید. به هر ترتیب ناچارید با یکی از آنها کنار بیاید و مسیر آغاز می شود.
 
حتما در یکی دو سال اخیر در خصوص بوی بسیار نامناسب و آزاردهنده مسیر فرودگاه امام مطالب مختلفی خوانده و شنیده اید. از خبرهای متعدد اختصاص چند ده میلیون تومان برای از بین بردن بو تا خبرهایی که نشان می داد منشاء بو نامشخص است. هنوز که هنوز است کسی نتواسته این بو را از بین ببرد.
تو گویی از این مسیر روزانه صدها مسافر ایرانی و توریست خارجی عبور نمی کند که این چنین بوی فاجعه ای کنترل و قطع نمی شود. به هر ترتیب در طول مسیر، این بو که ترکیبی از بوی فاضلاب و بوی طویله است، مشام شما را به شدت آزار می دهد. اگر کسی مسیر را نشناسد، تصور می کند قرار است او را به دامداری ببرند تا فرودگاه بین المللی مملکت!
 
به هر ترتیب سر موعد مشخص به فرودگاه می رسید. مدتی صبر می کنید و برای خریدن یک چای به یکی از معدود کافه های فرودگاه بین المللی مراجعه می کنید. یک لیوان یک بار مصرف چای واقعا سرد را به شما 5500 تومان می فروشند. چای لیپتون نه، چای دمی که مشخص نیست چند ساعت پیش دم کشیده و جوشیده را با این کیفیت به دست مسافر و یا همراهانش می رسانند. کل سالن کوچک انتظار رسیدن مسافر را که طی کنید حدود 3 کافه و یک فست فود می بینید با قیمت های نجومی و کیفیت بسیار پایین غذا. ساندویچ هایی که 3 برابر فست فودهای شمال تهران قیمت دارند فاقد کیفیت.
 
سپس متوجه می شوید که پرواز قبلی مسافرتان کنسلی خورده و پرواز جدید هم تا برسد زمان می برد. فارغ از اینکه پرواز جدید با تاخیر یکی دو ساعته قرار است برسد. این یعنی تا صبح مهمان فرودگاه هستید. این بار اتفاق بعدی شروع به آزار شما می کند.
 
به حدی فضای داخلی فرودگاه سرد است که با لباس تابستانی آمده اید و با پتو باید برگردید. گویا مسئولان سالن توجه نمی کنند که حالا فصل تغییر کرده و شبها هوا سردتر شده و دمای تهویه ها و کولرهای سالن را باید پایین بیاورند. اما این مسافران و همراهان و کودکان هستند که یخ می زنند. یکی با چادرش کودکش را پوشانده و دیگری حوله حمامش را از کوله پشتی اش بیرون می کشد و دور خود می پیچد تا از سرمای آنجا کمی رها شود.
 
در حالی که خودت هم در حال یخ زدن و استیصال هستی، مسافران سرگردانی را می بینی که پروازشان تاخیر دارد یا همراهانی که برای استقبال آمده اند و مجبورند در سالن بچرخند تا زمان بگذرد. ساعت حدود 2 نیمه شب شده. خستگی و خواب از چشمان بسسیاری مشخص است. اما روی همان صندلی های غیر استاندارد فلزی سرد دراز کشیده اند که یا کمرشان اذیت می شود و دائم غلت می زنند یا بیشتر از ده دقیقه نمی توانند روی آنها بخوابند. بار دیگر بلند می شوند و از شدت سرما قدم می زنند تا هم گرم شوند هم زمان بگذرد تا بتوانند به پرواز یا مسافرشان برسند. در واقع شما در سالن انتظار مسافر چیزی به نام استراحت گاه نمی بینید که اگر بود حداقل این تعداد از مردم روی صندلی ها خواب نبودند. تصویر،چیزی شبیه ترمینال جنوب است تا سالن انتظار فرودگاه بین المللی پایتخت یک کشور.
 
چند روز بعد از چند نفر که رفت و آمد بیشتری به فرودگاه داشته اند، پرس و جو کردم آنها عنوان می کردند تا دو سال قبل تعداد اندکی صندلی تخت خواب شو برای استراحت کسانی که پاسپورتشان مهر خورده، اما پروازشان تاخیر دارد، وجود داشته که حالا آنها را برداشته اند و چیزی به نام استراحت گاه در آنجا وجود ندارد. در سالن انتظار هم جز همان صندلی های فلزی سفت و سرد چیزی یافت نمی شود.
 
مریم یکی از مسافرانی است که می گوید: من چون می ترسم دیرهنگام به این جاده بیایم، بسیار زودتر به سمت فرودگاه راه افتادم و باید حدود 10 ساعت در اینجا بمانم تا مسافرانم برسند و بعد بروم.
 
تازه اگر پروازشان تاخیر نداشته باشد. شما تصور کنید این دست از افراد تعداشان کم نیست. اما هیچ استراحت گاهی برای آنان پیش بینی نشده است. مردم این طور سرگردان می شوند بین صندلی ها و نبود امکانات استراحتی یا رفاهی خاص و تفریحی.
از آن سو کسانی هستند که پول ندارند با تاکسی های فرودگاه به شهر بازگردند. مجبورند تا ساعت 7 صبح در فرودگاه معطل شوند تا مترو باز شود. مشکل ایجاست که به جای ساعت 5 و نیم همچون بسیاری خطوط دیگر ساعت 7 متروی این ایستگاه شروع به کار می کند. گویی حقوق و وقت و انرژی مردم هیچ اهمیتی برای مسئولان این فرودگاه، به هنگام ساخت یا هماهنگی با سایر دستگاه های متولی خدمات رسانی به مردم، نداشته است و پیش بینی مشکلات افراد را نکرده اند.
 
شهرداری باید پاسخگوی این باشد که به چه دلیل متروی ایستگاه فرودگاه امام خمینی که فرودگاهی بین المللی است و تعداد زیادی مسافر خارجی دارد که می خواهند با مترو تردد کنند فقط 12 ساعت در روز کار می کند. دیرتر از بقیه شروع می کنند و بسیار زودتر از سایر ایستگاه ها تعطیل می شوند. در حالی که تعداد بالایی از پروازها شب هنگام است.
 
البته اگر خیلی پول داشته باشید برای جلوگیری از معطلی بالا به دلیل تاخیرهای طولانی مدت می توانید بروید هتل نزدیک فرودگاه و در آنجا اقامت کنید. اما برای چند ساعت استراحت کردن کدام صرفه اقتصادی برای رزرو اتاق در هتل وجود دارد؟
 
نکته مهم تر دیگر آنکه مسجد فرودگاه به جز یک ساعت بعد از اذان در هر ساعتی از شبانه روز، در باقی روز تعطیل است. شگفت آور اینکه در مملکت اسلامی، مسجد روزی سه ساعت باز است و مسافری که ساعت 9 شب به بعد می رسد و مثلا می خواهد به مسجد برود برای نماز خواندن درها قفل است. به چه دلیل؟ از ترس اینکه مردم بروند در آنجا استراحت کنند و بخوابند؟ مگر در همان دو ساعتی که در مسجد باز می شود کسی برای خواب نمی رود؟ ساعت 4 و نیم صبح در فرودگاه امام خمینی باشید و ببینید چند نفر در مسجد خوابیده اند از فرط خستگی و فاقد مکانی برای استراحت.
 
مسئله اصلی اینجاست که وزارت راه از وضعیت فرودگاه مثلا بین المللی امام خمینی به خوبی واقف است. چطور با این همه بودجه سر و سامانی به نوع امکانات آنجا و یا رایزنی با شهرداری برای کار بیشتر با مترو صورت نمی گیرد؟ شاید برخی ها تصور کنند کسی که از خارج می آید قطعا 120 یا 150 هزار تومان پول کرایه تاکسی تا تهران را دارد که پرداخت کند و نیازی به مترو نیست. اما واقعیت جذب گردشگر در کشور و واقعیت بسیاری از مسافران ایرانی پس از رسیدن به فرودگاه و رفتن تا پایتخت این گونه نیست.
 
ما با انبوه مسافرانی طرف هستیم که ساعتها معطل می شوند، بی خوابی می کشند و سختی را تحمل می کنند تا صبح شود و درهای مترو گشوده شود بتوانند خود را از آن بیابان سرد به شهر برسانند. اما آیا این مصائب می تواند به مدیران فرودگاه یا مسئولان وزارت خانه که چیزی از این دست مشکلات مردم نمی دانند، نشان دهد که این وضعیت تا چه حد به عنوان یک فرودگاه بین المللی پایتخت کشور ایران اسف بار است؟
+87
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان

  قر نزن همه جا همینجوره ، کدوم کشور مترو شب تا صبح کار میکنه ؟ تو ترانزیت فرودگاه ایران هم اتفاقن صندلیهاى خیلى باز براى خواب هست ، شما مسافر نبودى میزبان بودى منتظر مسافرت بودى توسالن انتظار میخواى بخوابى؟
  107
  28
  ‌پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  اون زمان شاه خدا بیامرز بود که مردم منزلت و ارج وقربی داشتند. امروز تنها چیزی که ارزان است جان انسان است.
  15
  102
  ‌پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۷
  ۴۱
  Herzl - امستردام، هلند

  من یک بار سال 2014 رفتم تو سالن ورود نزدیک کنترل پاسپورت بوی دستشوی تو سالن پیچیده.
  3
  85
  ‌پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۲
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  در تمام فرودگاه های بین المللی در تمام دنیا ، مترو و اتوبوس ها 24 ساعته کار میکنند
  14
  107
  ‌پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۴
  ۳۸
  asal30 - بندرعباس، ایران

  فرودگاه امام به حجاب و پوشش گیر نمیدن مثل فرودگاه مهراباد که مال پروازهای داخلی هستش.من سال 88 تا 91 این مسیر فرودگاه امام تا مهرآباد رو زیاد طی کردم. مسیر خیلی بیابانی و پرتی هست یادمه با پراید که راننده اش یک زن بود اومدم 30 هزار تومن سال 91 بهش دادم و حتی توی مسیر برام کولر روشن نکرد و وقتی گفتم گفت باید از قبل میگفتی ماشین کولر داری میخواهی و پول کولر جداست وقتی کولر روشن کرد بادش مثل باد جهنم بود و گفتم خاموشش کنه .طبقه بالا که پسته میفروختن گفتن پسته ساعتی با نرخ دلار بالا میره ! پلیس های فرودگاه هم برای اضافه بار سلیقه ایی عمل میکنند از یکی خوششون بیاد بار رو بهش میبخشند و از یکی تا قرون آخرش رو میگیرند من خودم یبار 100 کیلو اضافه بار داشتم در حدود 60 تومنش رو بهم بخشید یا از دوستم عوارض خروج از کشور نمیگرفتن از من میگرفتن.از اون کشور 6 ساعته با اتوبوس اومدم پایتخت اون کشور و یک روز توی راه بودم و صبح زود رسیدم ایران بعد مستخدم دستشویی تا منو دید برگشت گفت تو کرم پودر ریختی رو زمین و با من دعوا کرد و تو فرودگاه مهراباد بخاطر مانتوی کوتاه گیر دادن بهم پروازم پرید به بندر
  7
  41
  جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۸
  ۳۸
  asal30 - بندرعباس، ایران

  بوی فاضلاب اطراف فرودگاه امام میاد . دستشویی های فرودگاه امام باز خوبه ولی دستشویی های فرودگاه مهرآباد بشدت کثیفه . و یبار سال 82 تو یکی از ترمینال های فرودگاه مهرآباد بودم سطل زباله بالای سرم بود. تا بلند شدم کلی پد کثیف به مقنعه و لباسم خورد به مستخدم گفتم چرا دستشویی ها رو تمیز نمیکنی چرا اینجوریه؟ برگشت بهم حاضر جوابی هم کرد .
  4
  43
  جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۱
  ۳۸
  asal30 - بندرعباس، ایران
  یبار از اون کشور برگشتم 6 ساعته به پایتخت و بعدش از اونجا اومدم تهران از فرودگاه امام باید میرفتم فرودگاه مهراباد تا برم بندرعباس...اونجا حالم از شدت مسیر بد شد فشارم افتاده بود اینقدر خوابم می اومد تو اورژانس فرودگاه مهراباد رفتم یک قرص بهم دادن گفتم میشه اینجا دراز بکشم طرف با تعجب گفت نخیر برین .بعد رفتم تو نمازخونه سرد فرودگاه بیشتر از سرما حالت تهوع بهم دست داد برگشتم تو سالن. تا جایی که یادم هست در نماز خانه فرودگاه امام 24 ساعت باز بود ولی در نمازخانه فرودگاه مهراباد فقط 1 ساعت برای نماز باز میشد و بعد با لگد همه رو مینداختن برن بیرون.
  2
  14
  جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۵
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. چرا به نوشته هات یکم فکر نمیکنى ، یه دور از روش بخون حداقل ، همینجور براى خودت داستان میگى ، همین منچستر به اندازه موهاى سرت من بعد از ١٢ شب رسیدم و با تاکسى اومدم خونه فرودگاه بین المللى هم هست ، فرودگاه مانیل پایتخت فیلیپین بعد از ١٢ شب رسیدم مسیر ٢٠٠ پزویى رو ١٥٠٠ پزو به تاکسى دادم تایلند و کشورهاى دور و برش هم گه تر از فیلیپین توکل اروپا کدوم فرودگاه مترو و اتوبوسهاش ٢٤ساعته ست ؟؟؟ مگه متروى مختص فرودگاه هم داریم؟ مترو متروه دیگه ، مال کل اون شهره ، یه شاخه ش هم میره فرودگاه ، کجا تو دیدى مترو شب تا صبح کار کنه ؟! اتوبوس هم تو مسیرهاى خیلى شلوغ یکى میزارن ، نه مسیر فرودگاه ، آقاىiq ، آقاى به قول خودت نویسنده !!!!
  25
  7
  جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۹
  ۵۱
  kata1379 - مشهد، ایران
  تا زمانی که الگوی حضرات حکومتی معلومحالهایی همانند باور شیطانی باشند که با حرکات دلقک گونه و چرند گویی و فحاشی و تهدید و شعارهایی به مراتب بزرگتر از دهانشان سعی در حمایت از این فرقه ضاله داشته باشند . جز خرابی و تخریب نمی توان انتظار داشت . این کشور فقط مال یک عده خناصر خاص حکومتی است و ژنهای پلشت عموم مردم . غریبه هستند و غیر خودی و سوخت عده اقلیت خاص . بیچاره تر از همه پایوران و حامیان دون پایه اونها که منفور مردم و مغذوب درگاه الهی هستند .
  3
  10
  جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۶
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. من اینجا المان را مثال نمیزنم چون قابل مقایسه نیست، من براتون پاکستان را مثال ، شما در هر ساعتی از شبانه روز برسید، حتی در شهرهایی مثل کویته(البته شهر که چی بگم، کوره ده)نه تنها در فودگاها برای مسافران محل استراحت در نظ'ر گرفته شده، بلکه سرویس منظم اتوبوس یا تاکسی وجود دارد، اینکه شما از انگلیس مینویسید کجا مترو ۲۴ ساعته کار میکنه برام عجیبه!
  3
  30
  جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۸
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  [::asal30 - بندرعباس، ایران::]. اون بوی گندی که مشام را ازار میده بخاطر نامی است که روی فرودگاه گذاشتند، ان بوی تعفن برازنده نام فرودگاه است.
  2
  36
  جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۰
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  کجای مملکت کاراش درسته که این یکی درست باشه ؟
  1
  24
  جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۰
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  حالا کار ندارم به اون بوی بد جاده ی ف امام و نمیخوام ماله کشیه این آخوندای بیشرف رو بکنم اما شما میزبان بودی و مسافر نبودی . ف.امام هرچی باشه سگش شرف داره به اون فرودگاه لندن . شما اگه قبل از پروازتون توی ترافیک لندن گیر بیفتی هرگز و هرگز به پروازتون نخواهید رسید و بایستی یه پرواز جدید رزرو بفرمایید . ف.امام باز هم توی عوارضی جاده قم و یا خود جاده هرگز توی ترافیک گیر نخواهید افتاد مگر اینکه تصادف سنگین و زنجیره وار باشه و اون هم بخاطر پهنای جاده قابل کنترل هستش . شما در لندن بایستی از قبل تاکسی کرایه کرده باشین برای فرودگاه اون هم از ۱۲ تا ۱۵ ساعت قبلش حرکت کرده باشین . این بلایی هست که به سرم اومده
  19
  4
  جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. من در امریکا و مکزیک و کانادا زیسته ام و در هر ساعت از شب یا اتوبوس و یا مترو هست. و البته چون کارهایشان دقیق هست اگر در شب پرواز نباشد این وسائط نقلیه هم نیستند. تمام دنیا یکسان نیست ولی برای فرودگاه یک شهر حد اقل 20 میلیونی (با حومه اش) حتما وسائل نقلیه 24 ساعته لازم هست
  2
  26
  جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۷
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  قر نیست. غر است.یعنی‌ نق زدن.قر یعنی‌ رقصیدن. بعد پرسیدی .کجای دنیا تا صبح .مترو کار می‌‌کند. ؟ عرض شود خدمت جنابعالی. اگر همه را اسم اورم. ۳ صفحه کم است. برلین. مونیخ. توکیو. پاریس. نیویورک. اگر هم کار نکنند. همه اتبوس شب . به نام خط شب.دارند. یک نمونه هم ندارند. مترو زیر زمینی‌. مترو هواهی. مترو هواهی دو نمونه است. با ریل جداا. مثل قطار. بعضی‌‌ها هم با ریل ولی‌ یک قسمت خیابان .می‌ گویند. ترام. همه جا هم با فرودگاه تنظیم است. همیشه تا آخرین نشست هواپیما و پرواز هواپیما .دست کم یک نمونه وجود دارد. تا شما به خانه رسید.اگر چاخان نکنی‌ و در منچستر زندگی‌. می‌‌دانستی. خط فرودگاه تا مرکز خط ویکتریا. از ۳ صبح تا ۱۲ شب هر ۱۰ دقیقه حرکت دارد. یعنی‌ زمانی‌ که اولین هواپیما می‌‌نیشیند و پرواز می‌‌کند. تا آخرین.اگر هم نباشد. شاتل مخصوص است.که شما را تا مرکز شهر امنچستر می‌‌آورد. آخوند دوست داری.بدار. ولی‌ دروغ نگو.در اینجا زمانی‌ که یک فرودگاه می‌‌سازند. ولی‌ فکر. چگونه ملت به آنجا روند.در مملکت ما زمانی‌ که مهندس آن پاسدار است. اول فرودگاه می‌‌سازند.بعد یادشان می‌‌یاد. که وسیله نقیله فراموش کرد
  0
  14
  شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  دروغ هم نگو. ساعت ۱۲ شب. رسیدی فرودگاه منچستر .هیچی‌ گیرت نیامد. شاتل فرودگاه منچستر ۲۴ ساعت در روز کار می‌‌اند. و تا مرکز شهر مجانی‌ می‌‌آورد. خط شاتل ۴۳. تازه اتوبوس ۴۳.۱۰۳.۱۹۹.۲۶۸. ۲۶۸ا. ۷۳۷ و ایکس ۳۰ از ساعت ۳:۳۰ تا ۱۲ شب در روزای عادی. و تا ساعت یک شب در آخر هفته. از هر نقطه منچستر ملت را به فرودگاه می‌‌ورند. حالا مطمعن باشیم‌که در منچستر هستید؟ یا اینکه باور دوباره پشت اسم شما ایستاده؟ پرسیدی کجا دنیا مترو تا فرودگاه داره؟ برلین با ۶ اتوبوس از ۳ صبح تا ۱۲ شب آخرین پرواز. ۳ ایستگاه تا خط مترو هفت. آخرین حرکت خط هفت. ۱:۳۰ شب. مونیخ فقط ۳ قطار مخصوص فروگاه و بیشت ۵ خط دیگر قطار که حومه به فروگاه می‌‌آیند. فرانکفورت: ۲ خط مترو ۸ و ۹ و ۴ قطار محلی. بروکسل .دو خط مخصوص با ۵ دقیقه تاکت. از ۳ صبح تا ۱ شب.پاریس شاتل مجانی‌ از فرودگاه تا مرکز شعر و دو خط مترو. باز هم بگم؟ بقیه را نمی‌‌دانم. ولی‌ حتا مانیل را هم دروغ گفتی‌. از ترمینال ۳ مانیل ۲۴ ساعت در روز اتبوس است. تازه تاکسی هم ۱۵۰۰ پزو نیست. تاکسی زرد فرودگاه .زیر نظر دولت ۴۴۰ پزو. انداختند به شما .فرودگاه امام امت را بهشت نمی‌‌کند.
  0
  12
  شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
  ۵۴
  liberté - مونترال، کانادا
  کاری ندارم که فرودگاه امام خمینی خیلی بیخود و کثیف و غیر استاندارده ولی پنجاه هزار تومن میشه تقریبا پنج دلار. در کانادا تاکسی منهای مالیات همینه ورودیش! یعنی شما کمترین فاصله رو بری با تاکسی 6-7 دلار با مالیات باید بدی! این خانم یا آقا وقتی ایران هست حاضر نیست 5 دلار بده برسه به فرودگاه ، بعد همین خانم یا آقا وقتی میره کانادا حاضره 50 دلار بده با تاکسی از فرودگاه بره به شهر! زیبا نیست این اخلاق ما ایرانی ها؟!
  8
  8
  شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
  نظر شما چیست؟