تحول در درمان بیماران دیابتی با ساخت قرص انسولین جایگزین آمپول

یورونیوز :پژوهشگران در آمریکا قرص انسولین جدیدی ساخته‌اند که می‌تواند میلیون‌ها بیمار دیابتی را از تزریق‌های روزانه نجات دهد.
 
این قرص جدید که محققان در موسسه تکنولوژی ماساچوست در آمریکا آن را تولید کرده‌اند، می‌تواند در برابر اسید معده و آنزیم‌های گوارشی دوام بیاورد و بی‌آنکه هضم شود به روده کوچک برسد.
 
در آن‌جا قرص شکسته می‌شود و سوزن‌های میکروسکوپی درون آن با گیره به دیواره روده کوچک چسبیده و محتویات انسولین را تزریق می‌کنند. سوزن‌ها از ماده‌ای ساخته شده‌اند که پس از پایان تزریق، جذب بدن فرد می‌شوند.
 
بنابر گزارشی از نحوه عملکرد این قرص در نشریه نیچر منتشر شده است، کپسول‌های حاوی سوزن‌ها حدود ۳۰ میلیمتر طول دارند و با همان موادی از انسولین پر شده‌اند که در تزریق سرنگی به کار می‌رود. پیش از این تلاش‌های فراوانی برای ساخت قرص جانشین سرنگ برای بیماران دیابتی انجام شده بود، اما این تلاش‌ها با شکست مواجه شده بودند چرا که دیواره کپسول‌ها نمی‌توانستند در برابر اسید معده دوام آورند و در نتیجه با هضم شدن زودتر از موعد هورمون محتوی آن خیلی زود در بدن آزاد می‌شد.
 
قرص جدید از پلیمری ساخته شده است که می‌تواند در محیط‌های اسیدی بالا دوام آورد.
 
پرفسور استر کافارل سالوادور، که تحقیق زیر نظر او انجام شده است، گفت برای سوزن‌ها سه بازوی نگهدارنده طراحی شده است تا بتوانند قدرت کافی را برای ایستادن روی جداره دیواره روده کوچک داشته باشند.
 
حدود ۴۲۰ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به بیماری دیابت هستند و تخمین زده می‌شود این رقم ظرف ۲۰ سال آینده دوبرابر شود.
+10
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  این را در اصل اون ایت الشیطان چپ چشم تبریزی اختراع کرده که ادعا میکنه طب تب جعفر صادق پهن شتر دو ساله مصری را میشه بجای مغز پیوند زد و ایشان مغزاکثرآیت الشیطانای در ایران رابه اینطریق مداوا کرده زد یا بین شقایق و بیماری ایدز خراسانی و گودرزی و بیماری ایدز نصبت فامیلی نزدیکی وجود داره در حد پسر عمو و دختر خاله
  0
  0
  دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.