جوان ۱۹ ساله ارومیه‌ای پس از مضروب شدن توسط نیروی انتظامی جان باخت

 علی خدایی شهروند ۱۹ ساله اهل ارومیه صدای آمریکا :یک شهروند ۱۹ ساله اهل ارومیه به نام علی خدایی پس از ضرب و جرح توسط ماموران نیروی انتظامی جان خود را از دست داد.
 
یک منبع مطلع در گفتگو با صدای آمریکا گفت علی خدایی، شهروند ۱۹ ساله اهل ارومیه که بر اثر ضرب و جرح یکی از ماموران نیروی انتظامی به کما رفته بود، پس از گذشت ۷ روز، روز دوشنبه ۱۵ مهر در بیمارستان‌ امام رضا ارومیه جان خود را از دست داد.
 
این منبع مطلع به صدای آمریکا گفت، این جوان که به عنوان پیک موتوری مشغول کار بوده، روز دوشنبه ۸ مهر ماه به دلیل نداشتن گواهی‌نامه موتورسیکلت حوالی پارک سحر در منطقه شاهرخ آباد ارومیه هنگام بازداشت توسط یکی از ماموران نیروی انتظامی از ناحیه سر مورد ضرب و جرح قرار گرفت و به کما رفت.
 
به گفته این فرد مطلع، آقای خدایی سرپرست خواهر خود بود و با کار کردن به عنوان پیک موتوری، امرار معاش می‌کرد.
 
گفته می‌شود جسد این شهروند روز سه‌شنبه ۱۷ مهر در باغ رضوان ارومیه به خاک سپرده شده و تا این لحظه هنوز مامور نیروی انتظامی خاطی بازداشت نشده است.
 
این اولین بار نیست که یک شهروند ایرانی در زمان بازداشت جان خود را از دست می‌دهد، پیش از این نیز جواد خسروانیان، که ۸ شهریور ماه توسط مأموران اداره آگاهی خرم‌بید بازداشت شده بود، به دلیل ضرب و جرح برای گرفتن اعتراف جان خود را از دست داد.
 
پیشتر نیز خبر مرگ بنیامین البوغبیش، شهروند عرب اهوازی که در تاریخ ۵ خرداد ۹۸ به همراه برادرش محمدعلی آلبوغبیش توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت شده بود، در تاریخ ۵ تیر از سوی یک مقام امنیتی به خانواده‌اش اعلام شد. پس از انتشار این خبر سازمان عفو بین الملل در بیانیه‌ای از مقامات ایرانی خواست تا به سرعت تحقیقات مؤثر و بی‌طرفانه‌ای در مورد مرگ این زندانی انجام دهند.
 
پیش از آن نیز، ستار بهشتی کارگر وبلاگ نویس ایرانی که در ۹ آبان ۱۳۹۱ به اتهاماتی چون «اقدام علیه امنیت ملی» توسط پلیس فتا بازداشت شده بود، تنها چهار روز بعد از بازداشت جنازه او به خاک سپرده شد. چند سال پیگیری خانواده ستار بهشتی و فعالان به نتیجه‌ای منجر نشد و تنها یکی از ماموران به قتل شبه عمد محکوم شد.
 
بر اساس آخرین تحقیقات سازمان عفو بین‌الملل، از دسامبر ۲۰۱۷ تاکنون دستکم ۱۱ مورد مرگ‌ مشکوک بازداشت‌شدگان در ایران اتفاق افتاده است.
+69
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  Sepas - تهران، ایران

  آی شماها که چوبو چماغ دستتون هست رحم داشته باشید اینها هموطنان عزیز ماهستند خشونت هم حدی داره امیدوارم سر خودتون هم بیاد
  3
  91
  ‌چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۳
  ۳۸
  asal30 - بندرعباس، ایران

  نمیدونم چرا براحتی نمیشه این حکومت رو کشید پایین . ایکاش قدرتی بود یا کسی مردم رو مسلح میکرد ولی اینا همه قدرت نظامی دستشونه نمیشه . حتی اگر چند نفر هم بریزن تو خیابون اینقدر میکشن که بقیه میترسن و تموم میشه. مردم همه مخالفن ولی میترسند حق هم دارند هم خودشون رو میکشن هم خانوادشون رو. ایکاش یک بمبی چیزی بود میشد انداخت همشون رو نابود کرد
  5
  73
  ‌پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۷
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران

  خدا رحمتش کنه . شاید چاقو کشیده
  127
  9
  ‌پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۴
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. مگر عضو بسیج یا پاسدار و یا از اقوام خودت بوده که چاقوکش باشد؟
  5
  74
  ‌پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۲
  ۱۰۳
  منوچهری - کرمان، ایران

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. مطلب مربوط به ....جنابعالی نیست!
  6
  55
  ‌پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۲
  ۲۶
  شهرقصه - تهران، ایران

  اقای باورعمیق امیدوارم که شما از .... دست بردارید
  4
  42
  ‌پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۵
  ۳۸
  rahjoo - بابل، ایران
  این کوزه گر دهر چنین جام لطیف می سازد و باز بر زمین می زدنش!چرا؟. از یه طرفم این کوزه گر ته مانده خاک رس رو باهاش سطل آشغال سفالی میسازه و میکنه جمجمه سر باور !!خخخ
  6
  16
  ‌پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۲
  ۳۸
  rahjoo - بابل، ایران
  asal30 - بندرعباس، ایران. ما دودستی چسبیدیم به دنیا فک می کنیم اگه امروز نمیریم فردا به لذاتی که یه عمر حسرتش رو داشتیم خواهیم رسید! اما دریغ از فردا و فرداها.چون هرگز نمیشه با یه دسته کفتار تیرخلاص زن آسوده زندگی کرد.باید به این باور برسیم که نامیرا هستیم.جسم میره ولی وجودما همیشه جاری هست.باد اندازه لذات زندگی رو بی نهایت ببریم بالا.ما حریص دنیا هستیم مااکثریت مردم.ترس تنها اهرم ستمگران و پیامبران دروغین بوده و خواهد بود.وقتی ترس بریزه و همه باهم باشن چنان نیرویی خلق میشه که کائنات لعنتی داغون هم غافلگیر میشه.باید ایستاد حتی اگر همه نیان.باید از یه جا شروع کرد.منتظر کارما بودن فقط کار ترسوهاست.کارما ساخته ماکیاولی های دین فروش هست تا مارو تحت کنترل نگه دارن.
  5
  19
  ‌پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۸
  ۳۶
  باور سطحی - گلدکوست، استرالیا

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. آخه آدم .....چرا به خودت احترام نمیذاری؟ چرا همش یه کاری میکنی که مردم از تو بدشون بیاد؟ این بدبخت بینوا که کشته شده، تو از کجا میدونی چاقو کشیده که پشت سر مرده حرف بی ربط میزنی؟
  5
  55
  ‌پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۹
  ۵۴
  دانای نادان - زووله، هلند

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. شاید بابای این آخوندها بابای واقعی‌ شون نبوده که یه همچین موجوداتی شدن
  0
  23
  جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۸
  ۵۲
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا

  علیه هیولای اسلام‌گرایی متحد شویم
  0
  22
  جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  ننگ بر تو و امثال تو باد [::باور عمیق - قم، ایران::] که این گونه جنایتها مامورین بی سروپا اخوندی را با این گونه چرندیاتت به چالش میکشید!
  1
  24
  جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  چاقو زدن .قمه. تیغ موکت بری زدن. کار شریف برادر پاسدار و بسیجی‌ است. در مکتب آخوند آموزش دیده. عقده دیگر. پس گردنی از اسراهیل می‌‌خورند. تلافی آن را سر ملت در می‌‌اورند
  0
  9
  جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا::]. دندآن این هیولا را باید کشید ، و فیضیه قم را باید تبدیل به سیرک نمایشی کرد ، تا چهره کریه این درند ه گان فراموش نشود
  0
  7
  جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  روح و روانش شاد. آینده جهان از آن زحمت کشان است. زنده باد سوسیالیسم.
  0
  2
  جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۴
  نظر شما چیست؟