رضا مددی ورزشکار ایرانی با موشه بن شیمول از اسراییل مبارزه می کند

مسابقه مددی برابر موشه بن شیمون ۲۵ آبان ۹۸ (۱۶ نوامبر ۲۰۱۹) به میزبانی استکهلم سوئد برگزار خواهد شد بی بی سی :رضا مددی، ورزشکار ایرانی یو اف سی، ۲۵ آبان با موشه بن شیمول از اسراییل مبارزه می‌کند. این مسابقه در استکهلم پایتخت سوئد، برگزار خواهد شد.
 
آقای مددی ملقب به "مد داگ" در یک نشست خبری در استکهلم گفت "با این نبرد دیگر نمی‌توانم به ایران سفر کنم اما قبل از خداحافظی از دنیای قهرمانی باید این تابو را بشکنم. قلبم از باخت عمدی قهرمانان کشورم به درد می‌آید".
 
ام ام ای ورزشی پرطرفدار در جهان است که ترکیبی از کشتی آزاد و فرنگی، بوکس، جوجیتسو، کیک بوکسینگ و چند رشته دیگر به شمار می‌آید. به همین خاطر برخی چهره‌های صاحب نام کشتی جهان نیز در سطح اول این رشته ورزشی فعالیت می‌کنند.
 
به گزارش سایت "ام ام ای"، آقای مددی مبارز سابق سازمان یو اف سی، بزرگترین برگزارکننده مبارزات هنرهای رزمی ترکیبی، که ساکن سوئد است پس از اعلام بازنشستگی در ماه مه امسال قصد دارد بار دیگر به میدان بازگردد اما این بازگشت او شامل مبارزه در چارچوب ام ام ای نخواهد بود.
سعید ملایی قهرمان جودوی ایران بعد از مسابقه‌های قهرمانی جهان تصمیم گرفت به ایران برنگردد به گفته آقای مددی، انتخاب یک حریف اسرائیلی اصلاً تصادفی نبود و خود او خواستار مسابقه با حریف اسرائیلی بوده است.
 
او گفته "داستان باخت مصلحتی سعید ملایی در نیمه نهایی مسابقات جودو قهرمانی جهان برای قرار نگرفتن برابر موکی ساگی اسرائیلی باعث شد تا من این گام را بردارم و یک بار برای همیشه به این داستان پایان دهم. این مسابقه من که قرار است در سالن سولنا استکهلم برگزار شود دارای پیام مهمی خواهد بود و آن این است که دین و سیاست نباید در ورزش دخالت کند".
 
 
آقای مددی اضافه کرد که "دلیل بازگشت من به میادین این است که به دنیا نشان دهم دو ورزشکار حرفه‌ای باوجود تفاوت فرهنگی، مذهبی و سیاسی می توانند با هم رقابت کنند و پس از آن مانند دو دوست سالن مسابقات را ترک کنند. من عشق و احترام بسیاری برای ورزشکارانی که این مقدمات این رقابت را برای ما فراهم خواهند کرد، قائلم."
 
این در حالیست که چندی پیش سعید ملایی قهرمان جودوی ایران بعد از مسابقه‌های قهرمانی جهان تصمیم گرفت به ایران برنگردد تا در تیم پناهندگان در بازی‌های المپیک ژاپن مسابقه دهد. آقای ملایی چندین بار مجبور شد به دلیل روبرو نشدن با حریف اسرائیلی به باخت مصلحتی تن دهد و به دلیل همین موضوع تصمیم گرفت به ایران بازنگردد تا بخت شرکت در مسابقات جودی المپیک ژاپن را از دست ندهد.
 
آقای مددی در سوئد برنده جایزه "مبارز مردم" شده که از بین ورزشکاران رزمی و توسط مردم این کشور انتخاب می‌شود.
+187
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  nooshin tehrani - روم، ایتالیا

  موفق باشی‌. از همین حالا برای ما یک برنده‌ای و قهرمان
  2
  94
  ‌سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  خامنه ای جر میخوره .با آرزوی برد برای این ورزشکار هموطن و جر خوردن خامنه ای و ساندیس خوران
  3
  86
  ‌سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۷
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  قلبت به درد نیاد! روس ها و اوکراینی ها همچنین ارمنی ها با آذربایجان(اران) مسابقه ورزشی نمی دهند! فقط توی ایران هست که برای هر چیزی این قمپوزیسیون جهود پرست، بلبشو درست می کند
  110
  7
  ‌سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۹
  ۴۵
  sarbaz007 - المان، آلمان

  دمت گرم مرد
  3
  77
  ‌سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  یک مسابقه ی کاملا نمایشی و بسیار مفید هست زیرا ایرانیان راستین هرگز با یهودیان بر سر نفاق نبوده اند
  2
  57
  ‌چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۳
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]قوچعلی دقت کردی این اعزرائیلیت هم جدش میچسبه به ... جد بزوروار تو ؟ ...
  3
  20
  ‌چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۰
  ۵۰
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  آقا یک مثلی هست که میگه کاسه داغ تر از آش قضیه جمهوری اسلامیه مردم فلسطین ولبنان با اسراییل مسابقه میدن ولی ایران این کار ونمیکنه چقدر بدبختیم ما خداوندا مردم ایران را از شر طرفداران کم عقل وجاهلت بر حذر دار
  1
  26
  ‌چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۷
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. مگر مرض داری. این همه چاخان می‌‌کنید؟باز رفتی‌ نشستی پای منبر باور؟ کجا نوشته شده،روس‌ها و آارمنی‌ها با ازرباهیجان مسابقه ورزشی نمی‌‌دادند. روس‌ها بزرگترین شریک تجاری ازرباهیجان هستند. و میلیون‌ها آارمنی و روس در سال فقط تعطیلات خود را در ازرباهیجان سر می‌‌کنند.اینقدر هم فحش به یهودی نده. تف سر بالا است.به خودت فحش می‌‌دهی‌. یک ازمایش است .۵۰ یورو خرج دارد. آزمایش دی ان ا. پی خواهی‌ برد. در هر ایرانی‌. دست کم ۳۰ در صد. خون یهودی میرزاهی است. البته شامل باورها و سروان‌ها نمی‌‌شود. این‌ها فقط خون عرب سامی دارند.خودشان هم می‌‌گویند. ما سادات هستیم. به زبان بی‌ زبانی .جد بزرگ اینها عمر ابن سنی .که ایران را اشغال کرد و یک کنیز بی‌ گناه ایرانی‌ بود. ولی‌ به مرور زمان بر طبق نظر تکامل داروین .خون ایرانی‌ خود را از دست داده. سر شما با سادات بودن کلاه می‌‌زرند.می‌ گویند ما سادات‌ها از نسل سالار شهیدان هستیم. از آن طرف هم می‌‌بندند.به شربانو شازده ایرانی‌ .تا ما خوشمان آید.
  1
  19
  ‌چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۹
  ۵۰
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  [::Zaall - اصفهان، ایران::] میگم شما یه عینک واسه خودت بخر حتمآ ! قبلنها تا یکی یه چیزی میگفت علیه مزخرفات خرافی شما مسلمونا فوری یقه پاره میکردین و رگ گردن مینداختین بیرون که یا ایهالناس ببینین به مقدسات یک و نیم میلیارد مردم توهین شد ، به «اکثریت!!» توهین شد. خب چی شده ؟ چرا الان عددها رو نمیبینین؟ ببین تا همین الان چند ساعت بعد از انتشار خبر کلا سه تا مخالفین در مقابلِ 144 تا موافق! یعنی دو درصد هم نیستین. چرا خفه خون نمیگیرین شماها؟.
  0
  22
  ‌چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲
  ۵۰
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  رضا جان دمت گرم ، هم خودت هم پسرعموت که از بهترین گیتاریستهای ایران و دنیاست
  0
  13
  ‌چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  [::بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک::]. حقیقت را باید گفت حالا اگر ۱ میلیارد خلافش را بگویند
  24
  1
  ‌چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
  ۵۴
  liberté - مونترال، کانادا
  یهودی ها هزاران سال با ایرانیان زندگی کردن و حتی ملکه و وزیر ایران شدن و در تمدن ایرانی نقش مهمی داشتن و حتی وقتی اورشلیم رو ساختن یکی از استان های مهم ایرانی محسوب میشدن (شهر گنگ دژ هوخت در شاهنامه).
  0
  16
  ‌چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
  ۵۰
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  [::Zaall - اصفهان، ایران::] میگن حتا دروغگوترین افراد هم حتا میتونن یه حرف درست بزنن، برای همین بهت برای اولین بار مثبت دادم ، تعجب نکن. حالا بگو ببینم شما و اون یک میلیارد دنبالیچه تون واقعا اعتقاد دارین و باور میکنید که الاغ پرواز میکنه؟ یا یه عربی 1400 سال پیش با انگشتش یا چه میدونم عضو شریفش ماه رو نصف کرده و یه نصفه از استینش و اون یکی از پاچه اش یا جای دیگه اش اومده بیرون؟ مهم نیست چند نفر باور دارن اما ایا حقیقته؟ حقیقت اینه که سران نظام شما مردان خدان؟ حقیقت اینه که بادمجون شیعه است؟ خب بچه جان مگه تو عقل نداری که حقیقت رو از باطل تشخیص بدی؟.
  1
  16
  ‌چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶
  ۲۸
  agha_ehsan - تهران، ایران
  بهتر . ایران برگردی که چکار کنی . اتفاقا بهترین کیس برات میشه تو اروپا و همونجا موبیگری میکنی و یه زندگی مرفه برای خودت تشکیل میدی
  1
  5
  ‌چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
  نظر شما چیست؟