فتوای علمای اهل سنت ایران در مورد غیرشرعی بودن «ختنه زنان»

دویچه وله :هیات اهل سنت جنوب ایران فتوایی صادر کرد که بر اساس آن عمل ناقص‌سازی اندام جنسی زنان، که از آن با عنوان "ختنه زنان" یاد می‌شود، غیرشرعی شناخته می‌شود.
 
رایحه مظفریان، جامعه شناس و پژوهشگر حوزه کودکان، متن این فتوا را در اختیار خبرگزاری ایرنا قرار داده است.
 
مظفریان نویسنده کتاب "تیغ و سنت" که به مسئله ختنه زنان می‌پردازد به ایرنا گفته است: « پس از پیگیری‌های انجام شده هیات فتوای اهل سنت جنوب ایران در پاسخ به درخواست ما درباره نظر شرع اهل سنت درباره ختنه زنان، فتوایی با محتوای غیرشرعی بودن این عمل صادر و متن آن در اختیار ما قرار گرفت.»
 
مطفریان افزود، در متن فتوا آمده که ختنه دختران هیچ "مستند صحیح شرعی" ندارد و تمام روایات موجود در این خصوص "ضعیف و غیر قابل اعتماد" هستند.
+38
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  دستور شرعی معمولا از عملکرد پیغمبر رسول خدا سر چشمه میگیرد. هیچ یک از همشران و دختران و زنان پیغمبر ما حتنه نشده بودند و یکی از مهمترین و بنام نرین انها خانم عایشه است. پس زمانی که عایشه ختنه نشده ویا بقیه بیت رسول خدا بدون ختنه بودند لذا انجام ختنه با دستور اسلام عزیز مغایرت ذارد
  1
  2
  ‌سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  یکی از دلایلی که اخوند ها میگویند که زنان باید ختنه شوند در این است که عایشه زن حضرت رسول بدلیل کمی سن وقتی که شوهر بزرگوار خودش را از دست داد و یا زمانی که ان بزرگوار زنده بود و با شوهر بزرگوار خود در جنگ ها همراه اقا بود گاها سیب میشد از وجود افراد دیگر کمک بگیرد . لذا این اخوند ها خیال میکنند همه زنان مثل همسر محترمه و مکرمه اقا میباشد که گاها اب و روغن قاطی میکرد
  1
  3
  ‌سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  خوشم میآید از آدمها و کاربران واقع بین اونم واقع بین ایرانی.
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  انسانهاچطور میتوانند حکم به قطع عضو کسی بدهند همه کتابهای مذهبی تحرف وبه دروغ تألیف شده اند بدون استثناء داستانهای مسخره بچه خر کن در آنها همراه با حقیقت مخلوط است مثلاً زرتشت دین مشاهدات واندیشه است نه خدایی خورشید از نگاه انسان هم گرما بخش و مطبوع است و هم تواند اهریمن باشد در مواقعی فکر کنم ریشه آیین زرتشت همینه با آگاهی به اینکه بدون خداوند در طول تاریخ ما اندیشمندان نابغه زیاد داشتیم که برای خود فلسفه دارند.
  0
  0
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.