نوه شاپور بختیار در لردگان بازداشت شد

نوه شاپور بختیار، آخرین نخست وزیر دوره پهلوی در ایران، دوشنبه 7 اکتبر در لردگان بازداشت شد.
 
بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، پس از اعتراضات مردم خشمگین لردگان، یکی از نوادگان شاپور بختیار که به این شهر سفر کرده بود، توسط نیروهای امنیتی ایران بازاشت شد.
 
شاپور بختیار، آخرین نخست وزیر دوره پهلوی بود که در دوران اضطرار و زوال حکومت محمدرضا شاه پهلوی توسط او به نخست وزیری برگزیده شد تا رژیم را در برابر انقلاب سال 57 ایران، حفظ کند.
 
بر اساس این گزارش، یک مقام آگاه اعلام کرد که فرد دستگیر شده «اصالتا اهل چهارمحال و بختیاری است اما مقیم خارج از کشور بود».
 
او هویت فرد دستگیر شده هنگام ورود به ایران را «جعلی» خواند که پس از شناسایی توسط «نیروهای امنیتی در لردگان» بازداشت شد.
 
این مقام آگاه بدون ارائه مستند و مدرکی تاکید کرد که این شخص در ماجرای اعتراض مردم لردگان نسبت به شیوع ویروس HIV در یکی از روستاهای این شهرستان، نقش «لیدر» را داشته و قصد «منحرف کردن اعتراضات مردمی» را به کمک تعدادی از افراد داشته است.
 
روز گذشته، استاندار چهارمحال و بختیاری به رسانه‌ها اعلام کرده بود که «یک عنصر وابسته به ضد انقلاب» بازداشت شده است.
 
گفتنی است، طی روزهای اخیر، اهالی روستای چنارمحمودی لردگان متوجه آلودگی تعدادی از ساکنان خود به ویروس ایدز شدند، آنها به رسانه‌ها اعلام کردند که یکی از بهیاران مراکز بهداشت در زمانی که برای انجام آزمایش از آنها خون گرفت، به جای هر سرنگ برای یک نفر، از یک سرنگ مشترک برای تمام مراجعه‌کنندگان استفاده کرده‌ است که منجر به ابتلای آنها به ویروس ایدز شد.
 
در اعتراض به اهمال این بهیار، تعدادی از اهالی با حمله به خانه بهداشت، شیشه‌های این مکان را شکستند و با تجمع مقابل فرمانداری لردگان اعتراض خود را نسبت به این حادثه ابراز کردند.
 
خبرهای منتشر شده اولیه حاکی از آن بود که این آلودگی به علت قصور پزشکی توسط بهیار این روستا به علت رعایت نکردن اصول بهداشتی و استفاده از سرنگ آلوده به ایدز برای انجام برخی آزمایش‌های برای اهالی روستا شیوع یافته ‌است ولی رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، انتقال ویروس را از طریق سرنگ آلوده تکذیب و آن را در حد شایعه عنوان کرد ولی تأیید نمود که تعدادی از اهالی این روستا مبتلا به این ایدز هستند.
 
سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران نیز ادعای آلوده شدن این افراد را توسط سرنگ آلوده رد کرد و در نامه ای به وزیر دادگستری، کانون آلودگی را در معتادان تزریقی و افرادی با روابط نامشروع اعلام کرد. دو روز بعد از صحبت‌های سعید نمکی، تعدادی از اهالی لردگان که از این صحبت‌ها به خشم آمده بودند، شبکه بهداشت را به آتش کشیدند و به فرمانداری این شهرستان حمله کردند. آنها تابلوی فرمانداری و اداره بهداشت لردگان را پایین کشیدند و ماشین و دفتر امام جمعه را آتش زدند.
 
نماینده چهارمحال و بختیاری در شورای عالی استان‌ها اعلام کرد که به سمت معترضان گاز اشک آور و گلوله هوایی شلیک شده است. عصر همان‌ روز تجمعاتی در حمایت از اهالی لردگان در اصفهان، ایلام و چند شهر دیگر برگزار شد. همزمان استاندار چهارمحال و بختیاری اعتراض‌های روز شنبه در لردگان را به «ضدانقلاب» و «خرده‌جریانی پیچیده» نسبت داد.
 
لردگان، یکی از شهرهای استان چهارمحال و بختیاری ایران است. این شهر مرکز شهرستان لردگان بوده و در بخش مرکزی این شهرستان واقع شده‌ است.
 
مردمان لردگان از لران بختیاری هستند. شهر لردگان مرکز شهرستان لردگان در جنوب شرقی شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری، قرار گرفته ‌است.
+17
رأی دهید
-76

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  و باز هم دروغی جدید و سناریوی تازه .خوب عامل ویروس را هم پیدا کردند و باز هم رژیم اسلامی بیگناه .من موندم این سازمان اطلاعات و نیروی انتظامی که اینقدر فرز و با هوش هستند چطور نمیفهمه و نمیتونه جلوی فرار اختلاس گران را بگیره .مرگ بر رژیم غاصب و دیکتاتور اسلامی مرگ بر خامنه ای . و یاد شاپور بختیار این مرد بزرگ و ایرانی دلسوز گرامی
  10
  138
  دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۲
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران

  بعد ما به سبکبال میگیم همه این بدبختی ها از صدقه سر همایونی است بهش بر میخوره . این احتمالا یکی از سرنگ های قدیمی شاپور رو بین مردم توزیع کرده . خود مومیایی هم دروغ گفتن سرطان داشته، سرنگش با ارنست پرون مشترک بوده
  115
  9
  ‌سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۸
  ۵۱
  kata1379 - مشهد، ایران

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. حضرت علی میفرماید از روشهای دشمنان استفاده نکنید . اگر شما دشمنان خود را تهمت زن . دروغ گو . فاسد می خوانید . اگنون که دروغ گو تر و فاسد تر از شما قوم ظالم وجود ندارد دروغ از سر و کول شما حضرات اجنه بالامیرود ذات شما با دروغ بافته شده . ذات شماها با مکر و حیله . . امام حسن عسگری میفرماید تمام خبائث عالم در صندوقی جمع است و فقل آن شراب و کلید خبائث دروغ گویی است . .. تمام خبائث در ذات کثیف و منجلابی فرقه ضاله . شماها جمع آمده و کانون چرکی و عفونت تبدیل شده و به عفونت و لجن خود گرفته اید . لعنت خدا و رسول اولا برتو شیطان رجیم و سایر همفکران تو باد
  7
  48
  ‌سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۲
  ۵۰
  motefaker - سیاتل، ایالات متحده امریکا

  برید بمیرید حرو۰۰۰۰ده های دروغگو۰ اینکه به نظر میاد یکی ازلات ولوت های چاقوکش بسیجی باشه
  5
  46
  ‌سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۴
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. اونقدر به ارنست پرون اشاره میکنی آدم به شک میفته که نکنه خودت از نوادگانش هستی و میخواهی اسمش رو زنده نگه داری!
  5
  50
  ‌سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  حکومت دروغگوی اخوندی که صد تا چاقو بسازد حتی یکی دسته ندارد باز شامورتی بازی در آورده و یکنفر را بنام نوه ی شاپور بختیار رنگ کرده تا وانمود کند که ایدز گرفتن این ها مربوط به ضد انقلاب هست!!!
  4
  46
  ‌سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۷
  ۳۸
  rahjoo - فریدونکنار، ایران

  [::باور عمیق - قم،کاش یکی هم بتو میزد اونوقت میدیدیم دم مرگ چقدر به خدایانت بدوبیراه میگی.بهختره بجای تهمت زدن یه سر بری مشهدلند کمک خواهران بسیجیت برا جهاد نکاح
  5
  41
  ‌سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۶
  ۵۲
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا

  مرگ و نابودی ح. ترین حکومت فرارسیده.هموطن ایرانی، ایرانی دموکرات و ازاد خواهیم داشت.دین امری شخصی خواهد شد نه ننگ بشریت..خدا را در درون خود بایستی پیدا کرد.
  6
  33
  ‌سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۵
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  کاشت کسی بود محاسبه این توطئه را میکرد که جمهوری اسلامی چقدر خرج کرده تا این نوه مرحوم بختیار را در دام اندازند تا هرچه کاسه کوزه بد پخته شده خودشان هست, بر سر این نوه بختیار بشکنن . همه مردمان ایران و دنیا اگر قضیه به بند و بگیرهای حکومت پست اخوندی را در این 40 سال تعقیب کرده باشند میدانن انان که دستگیر میشوند توسط پاسداران و اطلاعاتی ها نظام اخوندی بی گناهی بیش نیستن و این حکومت اخوندیست به زور شکنجه واداره به اعتراف دروغشان میکنن.
  1
  21
  ‌چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲
  ۵۴
  liberté - مونترال، کانادا
  بعد از چهل سال از تکه تکه کردن مرحوم بختیار هنوز از نوه ها و نتیجه های بختیار هم میترسن. دیگه نمیدونن همه ایران نوه ها و نتیجه های بختیارها هستن. به زودی عبا ها و عمامه ها در مستراح تاریخ جای خواهند گرفت.
  1
  13
  ‌چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران
  [سلطنت طلب سابق ،مشهد، ایران::]. توضیح ندادی این قضیه تغییر نام کاربریت چیه؟ اخیرا حدیث زیاد از اماما نقل میکنی . حضرت علی حضرت علی میکنی . جمعش کن عمو
  15
  2
  ‌چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. فقط به عشق اعلیحضرت . همینقدر که دهن نمیتونید باز کنید خودش کافیه
  15
  2
  ‌چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
  ۵۱
  kata1379 - مشهد، ایران
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. عقل و دل و دیده تو کور هست که سخن حق تو را آشفته میکند . قلبت مریضه و ذات شیطانی تو اجازه دریافت حقایق را نمی دهد . شما درباره تغییر کاربری میتواند از والده بپرسید . جواب کلوخ انداز را سنگ است .
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۵
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  به زودی فیلم اعترافات ساختگی این بدبخت رو هم میدن بیرون و شک نکنید اگر زورشون برسه همه مشکلات آب و هوا و حتی زلزله غرب کشور رو هم می اندازن گردن این بدبخت. در هرصورت همه ما میدونیم که این حکومت سرنگون خواهد شد و اون موقع افرادی مثل باور عمیق رو با همون روشهای خودش عمیق آویزان خواهیم کرد البته دارش نمی زنیم منظورم اینه بعنوان دزد و حرام خوار از پول مردم طبق همون آئین اسلامی خودش حد رو جاری میکنیم بهش. والا گرگ هم باشی شیطان هم باشی یکم فکر میکنی آخه این بدبخت چرا باید جور کش مشکلات مدیریتی و بی عرضگی حکومت فاسد ولایت شیطان باشه؟ میگن لیدر اعتراضات بوده آخه مگه این اعتراضات لیدر میخواد؟ مردم جونشون رو از دست رفته می بینند دیگه چیزی ندارن بخوان تحمل کنند .حکومت فاسد بجای اینکه سریع یه طرحی بریزه و حمایت درمانی و مالی بکنه از این افراد و نگرانی هاشون رو برطرف کنه از سپاه و اطلاعات سپاه و همه حکومت تکذیب میکنند و میگن به ما مربوط نیست!آخه تو این مملکت اگر هیچی به شما مربوط نیست چرا حاکم شدید؟فقط بخاطر غارت پول نفت و گاز همین قسمت به شما مربوطه؟
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  [::باور عمیق - قم، ایران:: .. این باور عمیق در قم و ایران نیست . این در انگلیس و شهر منچستر هستش و خواستید آی پی آدرس و حتی شماره اش رو هم میشه راحت در اختیار سربازان گمنام ایران گذاشت. این یارو زمان تقلب سال 88 دم کنسولگری خیلی دم تکون میداد برای احمدی نژاد و همونجا یه عده از مردم میخواستند جرش بدهند ولی فرار کرد. تو کشور آزاد میگردی بعد سنگ شیطان دیکتاتور رو به سینه میزنی و از پول مردم مظلوم ایران ارتزاق میکنی. منافق حرام خوار خودت هستی و بیخودی خودت رو به خدا و پیغمبر و امامان نچسبون کمکی بهت نمیکنه و اون بالا یکی هست که یه روزی جواب این ریاکاری هات و بیزنس کردنت با خدا و دین خدا رو بهت میده البته به روش خودش و از آستین مردم عادی.
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۰
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران
  [::rahjoo - بابل، ایران::]. نمیدونم چه سریه هر کس مرگ منو بهم یادآوری میکنه یهو واسم عزیز میشه . دو ساله داری فحش میدی به دلم ننشستی و تحویلت نگرفتم اما با این کامنت به دلم نشستی . بیا در آغوش اسلام، وقتشه کم کم به آرامش برسی
  4
  0
  ‌چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۶
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران
  [سلطنت طلب سابق- مشهد، ایران::]. از طوفان زاغارتیت بگو . از شمشیر خطاب چه خبر؟
  1
  0
  ‌پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۸
  ۵۱
  kata1379 - مشهد، ایران
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. پول مفت و مزد خیانت هارت کرده .و ظاهرا عمر از نوع و نژاد عربی کار باهات کرده که سوزشش از دنبالیچه حضرتعالی تا کنون باقی مانده . تو با فحش و ناسزا خوب چاق میشی چون ذات تو شیطانی و خبیثه
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۱
  نظر شما چیست؟