ترامپ با اشاره به خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه: زمان خاتمه جنگ‌های بی‌پایان مضحک است

صدای آمریکا :دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در خصوص وضعیت منطقه و جنگ‌هایی که آمریکا درگیر آن بوده است، می‌گوید که حالا ترکیه، اروپا، سوریه، ایران، عراق، روسیه، و کردها باید مسئله را حل کنند و در مورد این که با اعضای دستگیر شده داعش چه می‌توان کرد، تصمیم بگیرند.
 
پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه ۱۵ مهر ماه در پیامی چند قسمتی در توئیتر با اشاره به این که قرار بود نیروهای نظامی آمریکایی فقط برای مدت یک ماه در سوریه باشند، نوشت: «زمان آن رسیده که ما از این جنگ‌های بی‌پایان مضحک - که بسیاری از آن‌ها قبیله‌ای است - خارج شویم.»
 
رئیس جمهوری آمریکا افزود: «ما به سرعت صددرصد خلافت داعش را شکست داده و هزاران تن از جنگجویان داعش را - که بیشترشان اروپایی بودند - دستگیر کردیم. ولی اروپا آن‌ها را پس نمی‌گرفت و [به ما] می‌گفت: شما آن‌ها را نگه دارید. اما من گفتم: نه! ما به شما لطف بزرگی کردیم و حالا شما از ما می‌خواهید آنها را با هزینه‌های گزاف در زندان‌های آمریکا نگاه داریم. این زندانی‌ها متعلق به شما هستند که ببرید و محاکمه‌شان کنید. باز هم گفتند: نه. چون فکر می‌کردند آمریکا مثل همیشه، مثل قضیه ناتو و توافق تجاری و دیگر موارد، کوتاه می‌آید.»  پرزیدنت ترامپ در ادامه نوشت:‌ «کردها نیز همراه ما جنگیدند. اما برای این کار مقادیر هنگفتی پول و تجهیزات دریافت کردند. آنها دهه‌‌ها است که با ترکیه می‌جنگند. ... ما در هرجایی که پای منافع‌مان در میان باشد وارد نبرد می‌شویم و فقط برای پیروزی می‌جنگیم.»
 
رئیس جمهوری آمریکا افزود: «ما هفت هزار مایل [۱۱۲۶۵ کیلومتر] با آنها فاصله داریم و اگر داعش به نزدیکی ما بیاید، بار دیگر آن‌ها را درهم خواهیم کوبید.»
 
ایالات متحده در بیانیه‌ای روز یکشنبه ۱۴ مهرماه اعلام کرد که ترکیه به‌ زودی عملیاتی که مدت‌ها است برای اجرای آن برنامه‌ریزی کرده را در شمال سوریه آغاز خواهد کرد تا آن چه را که «منطقه امن» نامیده می شود، در شمال سوریه ایجاد کند.
 
کاخ سفید اعلام کرده است که ایالات متحده از این عملیات حمایت نخواهد کرد و نقشی نیز در آن نخواهد داشت.
+36
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  به نظر میرسه داره عوامر روسیه رو یکی یکی انجام میده.
  5
  17
  دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  تاریخ مصرف پ ک ک تمام شد! من موندم کی تاریخ مصرف قمپوزیسیون تمام می شود!
  37
  11
  دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  واقعا دروعگو تر و بیشرفتر از خامنه ای هستی
  7
  24
  دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰
  ۳۹
  egoiest - لندن، انگلستان
  ترامپ رو کاری ندارم, ولی .... به شرف رهبران کرد.اگر رهبران کرد به جای تکیه به امریکا به مردم خود تکیه میکردند حال و روز ما اینطور نمیشود. حال سربازان ترک میایند و به زنان و دختران کرد تجاوز میکنند.ای بی شرفهای بی ناموس(رهبران کرد) باید میزاشتین که داش به زن و دختر ترامپ تجاوز کنند, که حالا از این .....خوریها نکند.تا کی میخواهید نوکر این ان باشید
  3
  0
  دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۴
  ۱۰۳
  منوچهری - کرمان، ایران
  [::paksan - ایران، ایران::]. بیخود روسیه کسی رو به قدرت نمیرسونه! دقیقا مثل خمینی ملعون! یادمه بعد از اینکه ترکیه جنگنده روسی رو زد, اردوغان به پابوس پوتین رفت و ورق به کلی برگشت! مثل اینکه اردوغان هم فهمید, فعلا ارباب پوتینه!
  2
  2
  دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۱
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  خبر خوش برای همه مکار شیرازی طبق تازهترین گزارشات سکته کرده ،مکار شیرازی یا مکارم شیرازی مرکز تولید فتوی بند تنبانی در روزهای اخر نتوانسته وارد خمره بشه و طبق کجزارشات سکته معزی کرده، هرچند طرف جلبک مغز فاقد معز یا انچیزی که در ادبیات انسانی از ان به عنوان مغز یاد میکنند است ولی میگن کلاه دونیش دچار اتشسوزی شده !
  0
  7
  دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۹
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران
  یادش بخیر . اون روزای اولی که این دلقک اومده بود سر کار . یه عده انگار منگ بودن
  6
  5
  ‌سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۱
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. ٢٤ ساعت بعد از شماها
  0
  4
  ‌سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۵
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::egoiest - لندن، انگلستان::]. من کاملا بعید میدونم سربازان ترکیه به مردم عادی کرد کاری داشته باشن چه داخل ترکیه چه خارج. اینکه میگی تجاوز میکنن اتهام بزرگیه. در زمان عثمانی قانونی وجود داشت که اگر یک سرباز کوچکترین آزاری به زن و بچه های مردم مثل اروپا برسونه درجا اعدامش میکردم. یعنی ترکیه در این مسائل قانونهای سختی داره. مدل ترکیه ای ها و ایرانیها و کردها چندان تفاوتی نداره و در مسائل ناموسی بطور ظاهری نمیتونن هر کاری بکنن. ذهنت رو با این افکار شدید تیره نکن.
  0
  4
  ‌سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۳
  نظر شما چیست؟