بازداشت فیلمسازانی که پرسیده بودند «بچه چگونه به دنیا آمده؟»

 تصویری از برنامه اینترنتی «ژلوفن» دادسرای ارشاد تهران تهیه‌کنندگان فیلمی را که در آن از تعدادی از کودکان درباره نحوه تولدشان سؤال پرسیده شده است بازداشت و اعترافات اجباری آنان را پخش کرد.
 
در برنامه اینترنتی «ژلوفن» خبرنگار از تعدادی از کودکان می‌پرسد که «می‌دانی چگونه به دنیا آمده‌ای؟» اکثر کودکان می‌گویند که اطلاعی در این باره ندارند.
 
این فیلم ساعاتی پس از انتشار از شبکه آپارات حذف شد.
 
یک مرد و زن جوان که این فیلم را تهیه کرده بودند بازداشت شدند و دادسرای ارشاد تهران نیز فیلمی از اعترافات اجباری آنان را پخش کرده که از تهیه این فیلم «عذرخواهی» می‌کنند. آموزش موضوعات جنسی در ایران در مواردی تابو محسوب می‌شود و رسانه‌ها حق انتشار مطلب در این باره را ندارند.
+27
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  خب این بیچاره ها که نپرسیدند بچه چگونه درست میشه؟ امیدوارم که تا حد مرگ شکنجه نشده باشند.
  7
  31
  دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
  ۶۱
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  بازداشت که غلط هست مگه پادگان و پلیسیه همه چیز.اما پرسیدن این سوالها از بچه های این سن کار ابلهانه و اشتباه و بی معنی ای بود.مسلما ترفندی برای جذب بیننده و view و کسب درآمد بیشتر.
  29
  19
  دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
  ۴۰
  kakoch - کاکوچ، ایران

  در کشورهای متمدن این موضوع خیلی ساده در همون مقطع ابتدایی توضیح داده میشه. ای بابا مملکت ما سر موجودی مثل علی دوژمن مونده چه برسه به آموزش بچه ها!
  20
  48
  دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  در ایران فقط اخوند شدن و سعید طوسی شدن ازاد هست
  13
  20
  دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا::] رفیق: من راجع به جایی که شما حَستین چیزی نمیدونم. ولی اینجاحا توی مدرسه, براحتی در این باره با بچه حا صحبت میکنن, و بچه حا میدونن چی به چییه! من خودم دو دختر ۹ ساله و ۱۲ ساله دارم که این اگاحی رو از قبل دارن. حتی در تلویزیون رسمی برنامه ای برای تشریح اناتومی بدن زن و مرد وجود داره. خودِ من بدون تعارف با بچه حام در رابطه جنسی حرف میزنم. گُزشت ان دوره حا که بچه رو لک لک اورده. چاره چییه, خُب توی ایران خیلی چیزا تابوی .ایام خوش
  8
  18
  دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  بابا در سوئد در کلاس اول دبستان کل جریان امیزش مرد و زن رو با فیلم و ماکت آلات تناسلی به بچه ها یاد و نشون میدن. خاک بر سر جامعه عقب مونده آخوندا که همیشه سعی کردن ملت رو در تحمیق نگهدارن!
  5
  22
  دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
  ۵۲
  حاج حمید الله - وین، اتریش
  اگر قرار باشه این فیلمسازان را بازداشت کنند باید که رساله خمینی و تمامی فقهای اسلامی را اتش بزنند. چرا که مجوز سکس با دختر شیرخواره را به مقلدینشان داده اند. در ضمن نباید فراموش کنید که: بیشتر فرامین قران در رابطه از شکم به پایین است.
  4
  12
  دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
  ۷۳
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان
  فقط اخوند بایست مسائل سکسی یا جنسی یا زنان را بداند دیگران حق ندارند
  4
  14
  دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
  ۶۱
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  آموزش جنسی که اینجا به کودکان میدهند،از سن خاص ومرحله به مرحله طبق سن و توانایی درک کودک هست.یکباره نمیان به کودک کم سن در مورد اعضای جنسی و نحوه دخول و..توضیح بدن.بلکه اوایل در حد اینکه مثلا پدر و مادر به همدیگه محبت میکنن و بهم نزدیک میشن اکتفا میکنن.حالا بعضی هموطنان شنگول و مشنگ رگهای گردنشون زد بیرون که چرا من ایراد گرفتم ولابد فکر میکنن در اینجا به بچه ۶ ساله آموزش سکس هارد کور میدن.
  11
  3
  دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳
  ۶۱
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. عزیز جان اینجا هم آموزش میدن و باید هم بدن،اما مرحله به مرحله و بسته به سن بچه.بین بچه ۹ و ۱۲ ساله با بچه ۶ -۷ ساله خیلی فرق هست.اولش فقط به عبارت معاشقه وهمدیگه رو بقل میکنن و اینها شروع میکنن از حدود ۱۰-۱۱ سال در مورد آمیزش و اعضای جنسی و اینها.درستش هم همینه.تو اسکاندیناوی شما کلا فرهنگشون تومسایل جنسی زیادی باز هست و جو و فرهنگ فرق داره.
  12
  3
  دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳
  ۴۷
  جناب سروان - مونرآل، کانادا
  [::kakoch - کاکوچ، ایران::]. خیلی سوخته ها؟بسوز و بمیر اگه همون موجود نبود الان نون سیاه هم نبود که سق بزنی
  10
  0
  دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۱
  ۴۷
  جناب سروان - مونرآل، کانادا
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. پروفسور بالتازار سعید طوسی دعوتت کرده پاشو برو دعوتش رو اجابت کن هاهاها
  14
  1
  دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۲
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران
  یه نگاه به سر وضع دختره خیلی چیزا رو معلوم میکنه .
  5
  0
  ‌سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۱
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا::] حَموطن: ما اینجا در مواقع فراغت روی موضوعی بحث و صحبت میکنیم, تا چیزایی جدید یاد بگیریم نه حمدیگه رو میشناسیم ونه رفاقتی با حَم داریم. حالا من نمیدونم کجای متن من به تاج ملوکانه شما بدجوری کمانه کرد, که از القاب شنگول و مشنگ استفاده میکنی؟ سخن کوتاه کنم ایندفعه با یک بوق و ترانزیتی ازت میگزرم و بهت میگم اگه چیزی نمیدونی شهامت سکوت رو در خودت تمرین کن.ایام بکام
  1
  11
  ‌سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. عزیز جان تو و علی شله و حاج سعید طوسی از یک جنس و نانتان را در یک ابگوشت میزنید و سوابق مشترک دارید. راستی نظرت در باره ی تفیض با کودک شیرخواره و بچه بازی مرد 55 ساله با کودک 6 ساله چیست؟
  9
  12
  ‌سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۷
  نظر شما چیست؟