برایان هوک : تعلیق ورود مقامات رژیم ایران را مانند تحریم‌ها، سختگیرانه اجرا می‌کنیم

صدای آمریکا :برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، می گوید هدف از اجرای فرمان پرزیدنت ترامپ در مورد تعلیق ورود و اقامت مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران و بستگان نزدیکشان به آمریکا، جلوگیری از سوء استفاده آنان از مزایایی است که خودشان از آنها بهره‌مند می‌شوند، ولی همان مزایا را برای مردم ایران مضر جلوه می دهند.
 
آقای هوک در گفتگویی اختصاصی با صدای آمریکا گفت: «ما ورود مقامات ارشد و خانواده درجه یک‌شان را تعلیق می‌کنیم. ما قصد داریم همانگونه که تحریم‌های‌‌مان را اعمال کردیم، این تصمیم را هم با جدیت اعمال و اجرا کنیم. بله، قصد داریم آن را با جدیت اعمال کنیم و این پیام را بفرستیم که این رژیم، ریاکار است. به طور مثال، شبکه های اجتماعی در ایران ممنوع هستند؛ اما مقامات ارشد رژیم آزادانه از توئیتر و دیگر انواع شبکه های اجتماعی استفاده می‌کنند تا حرف‌شان را بزنند.»
نسخه کامل گفتگوی اختصاصی با برایان هوک درباره تعلیق ورود مقامات ایران به آمریکا وی گفت: «ما سعی داریم دو رویی این رژیم را نشان دهیم. یعنی می‌خواهیم بگوییم که آنها دو استاندارد دارند: یکی برای مردم، و دیگری که سختگیرانه نیست برای خودشان. بنابراین ما می‌خواهیم نگذاریم استانداردی دوگانه وجود داشته باشد.»
گیتا آرین از صدای آمریکا با برایان هوک گفتگو کرد. اشاره آقای هوک به فرمان اجرایی اخیر رئیس جمهوری آمریکا است. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه سوم مهر ماه با صدور یک فرمان اجرایی مجوز ورود مقام‌های ارشد حکومتی ایران و اعضای خانواده آنها را به ایالات متحده محدود یا تعلیق کرد.
 
در همین رابطه، آقای پمپئو روز پنجشنبه ۴ مهر در یک نشست خبری در نیویورک گفت که مقام‌های سرشناس رژیم ایران چهل سال است شعار «مرگ بر آمریکا» سر می‌دهند، اما برای زندگی به آمریکا می‌روند؛ دیگر این اتفاق نخواهد افتاد. وی افزود که بسیاری از ایرانیان با این نفاق و دورویی مخالف بودند و پرزیدنت ترامپ دیروز برای پایان دادن به این شرایط اقدام کرد.
 
وزیر خارجه آمریکا همچنین در یک بیانیه با اشاره به فرمان اخیر پرزیدنت ترامپ برای محدود کردن ویزای مقام‌های ارشد ایران و خانواده‌های آنها به ایالات متحده گفت که با اجرای این فرمان، مقام‌های جمهوری اسلامی دیگر نمی‌توانند در حالی که مردم ایران از فساد و سوءمدیریت آنها در رنج هستند از مزایای یک جامعه آزاد بهره‌مند شوند.
+25
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.