عربستان به زوج‌های ازدواج نکرده خارجی اتاق اجاره می‌دهد

عربستان سعودی از این پس به مردان و زنان خارجی که نسبتی با هم ندارند، اتاق هتل اجاره می‌دهد.
 
به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، این اقدام پس از صدور ویزای گردشگری و برای جذب گردشگران خارجی بیشتر عملیاتی می‌شود.
 
براساس قانون جدید، زنان حتی زنان عربستان سعودی به تنهایی قادر به اجاره اتاق در هتل‌های این کشور هستند.
 
وزارت گردشگری و میراث ملی عربستان در این باره اعلام کرد: تمام اتباع عربستان سعودی برای اقامت در هتل ملزم به ارائه مدارک خانوادگی خود هستند اما توریست‌های خارجی شامل این قانون نمی‌شوند. تمامی زنان خارجی و عربستان سعودی نیز به تنهایی قادر به رزرو و اقامت در هتل‌های این کشور خواهند بود.
 
عربستان سعودی برای اولین بار به زنان تنها در کشورش هتل اجاره می‌دهد/ عکس: رویترز
 
اجاره هتل به مردان و زنان خارجی بدون نسبت در عربستان سعودی
 
عربستان سعودی در هفته گذشته درهای خود را به روی 49 کشور جهان گشوده است و تلاش دارد با رونق صنعت گردشگری از وابستگی خود به اقتصاد نفتی را بکاهد.
 
براساس احکام جدید زنان گردشگر خارجی نیازی به پوشیدن عبای مشکی برای رفت و آمد در عربستان ندارند. نوشیدن الکل در این کشور همچنان ممنوع است.
+47
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  شهر خالی . جاده خالی . کوچه خالی . خانه خالیییییییییییییی!!!!!!!!!!
  3
  27
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۸
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::همایون شایان - اسلو، نروژ::]. یه عرب عربستانی به اینجا رسید. اما تو به کجا رسیدی>؟ به اینجا رسیدی از خونه خالی فقط زیر شکمی رو یاد گرفتی. اونا ول کردن این چیزا رو ماها ول نمیکنیم هیچی دو دستی چسبیدیم. به قدری که خودمون به زیرشکم چسبیدیم خود محمد و تیر و تائفه اش نچسبیده بود. به قدری که ما به این اسلام چسبیدیم عربها نچسبیدن. اون بازیگر بدبخت عرب نمیدونه حکومت به خونه کاری نداره اما یه پارتی ساده بگیر نیرو ویژه میفرستن. الان چند نفر میان میگن ما تمدنمون خوبه ببین اون بازیگر عرب ازمون تعریف کرده. اما اون بازیگر عرب حتی ۱ درصد حقیقتو نمیدونه. من دیدم من میدونم تو دیدی تو میدونی. تا حالا شده تو عربستان برا یه پارتی نیرو ویژه بفرستن؟ اما عارضم به خدمتتون یکبار خودم و چندبار همکلاسیهام براشون پیش اومد. طرف سروانه سرگرده نیرو ویژه هست. میاد پارتی بهم بریزه. تو قضیه خودم صاحبخونه رو که از همکلاسیهام بود بردن که بعد تعهد ازاد شد. من و باقی مهمونا رو دستگیر نکردن. عربها زیرشکم رو ول کردن. تو چرا ول نمیکنی؟ تو مملکت خودمون هنوز به دختر تنها اتاق نمیدن.
  6
  17
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  همه جا به این نتیجه رسیده اند که اگر استقلال و پیشرفت می خواهیم باید طبق اصول و روابط اجتماعی پیش بریم وقتی خارجی ها که خارج از دین ما هستند چرا باید بر حسب اعتقادات خود نسبت به اونها سخت گیری کنیم ؟ به نظرمن کارشون درسته به امید چنین برنامه ای در کشور خودمون
  3
  15
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  تنها کشور دنیا که بر خلاف جهت آب شنا میکند ایران هست!
  1
  7
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
  نظر شما چیست؟