بالا رفتن قیمت خانه‌تان، نه، اما خم شدن کمر مردم زیر بار تورم به شما ربط دارد

عصرایران؛ مصطفی داننده - محسن رفیق‌دوست رییس سابق وعضو فعلی هیات مدیره بنیاد مستضعفان در گفت‌وگوی گفته است:« منزلم در خیابان فرمانیه است که سال ۱۳۷۳ خودم ساختم و حدود ۵۵ میلیون تومان برایم تمام شد و به آقا هم اعلام کردم. برای فردی مثل بنده که کار اقتصادی می‌کند و کارش دائما با ریسک همراه است باید حتما پشتوانه مالی وجود داشته باشد که این منزل به عنوان پشتوانه مالی‌ام است. به بنده ربطی ندارد که تورم امروز قیمت این خانه را خیلی بالا برده.»
 
بله، تورم ربطی به آقای رفیق دوست ندارد. سبک زندگی او هم به ما ربطی ندارد. بالاخره ایشان همانطور که خودشان گفته‌اند، سال‌هاست کار اقتصادی می‌کنند و طبیعتا به خاطر این فعالیت‌ها باید زندگی خوبی داشته باشند.
 
بالا رفتن قیمت خانه‌تان، نه، اما خم شدن کمر مردم زیر بار تورم هم به شما ربط دارد
 
در این میان اما باید به آقای رفیق دوست یک تذکر کوچک بدهیم و آنهم این است که زندگی قشر ضعیف جامعه که این روزها کمرشان زیر بار تورم در حال خم شدن است به شما و تمام کسانی که در این نظام مسؤولیت دارند، ربط دارد.
 
امام خمینی در سال 57 در حکم تشکیل بنیاد مستضعفان نوشتند:« شورای انقلاب اسلامی به موجب این مکتوب مأموریت دارد که تمام اموال منقول و غیرمنقول سلسله پهلوی و شاخه‏ها و عُمال و مربوطین به این سلسله را که در طول مدت سلسله غیرقانونی از بیت‏المال مسلمین اختلاس نموده‏اند به نفع مستضعفان و کارگران و کارمندانِ ضعیف، مصادره و منقولات آن در بانک‏ها در شماره‏ای به اسم انقلاب به اینجانب سپرده شود و غیرمنقول از قبیل مستغلات و اراضی، ثبت و ضبط شود تا به نفع مستمندان صرف گردد»
 
در این حکم آمده است اموال ثبت و ضبط شده باید به نفع مستمندان صرف شود. یعنی این افراد نباید زمانی که حال اقتصاد ایران خوب نیست، بد باشد. این روزها شرکت‌ها و اموال بسیاری در اختیار بنیاد مستضعفان است و به واسطه آنها خیلی‌ها می‌توانند مشغول به کار شوند و با درآمدشان اوضاع زندگی مردم نیازمند روبه‌راه شود.
 
در حکم مقام معظم رهبری برای پرویز فتاح رییس تازه بنیاد هم آمده است:« اهم توصیه‎‌های اینجانب اولاً اهتمام به توانمندسازی تهیدستان و مصروف کردن این امانت ملی در جهت آبادانی و پیشرفت جامعِ مناطق محروم، و ثانیاً رعایت دقیق بندهای اقتصاد مقاومتی، و ثالثاً به‌کارگیری نیروهای جوان و متخصص و انقلابی و جریان‌سازی فعالیت جهادی در همه‌ی بخش‌های این بنیاد است.»
 
زندگی مردم باید به شما ربط داشته باشد. این که پدری توان خرید مایحتاج زندگی فرزندانش را ندارد به شما ربط دارد. این که در اول مهر پدری شرمنده فرزند خود است که نمی‌تواند برای او کیف و کفش جدید بخرند، به شما ربط دارد. اینکه خیلی از جوان‌ها به دلیل وضع بد مالی و همین تورم کمر شکن نمی‌تواند به سر خانه و زندگی‌شان بروند به شما ربط دارد.
 
این روزها تمام مسؤولان کشور باید پاسخگوی وضعیت اقتصادی مردم باشند و تمام تلاششان را انجام بدهند که باری از دوش آنها بردارند نه اینکه با حرف‌هایشان به زخم‌ها تازه مردم از اوضاع نابسامان اقتصاد ایران برداشته‌اند نمک بپاشند.
+102
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  با یک محاسبه سر انگشتی متراژ خانه اش بالای ۵۰۰۰ متر مربع است.دزد پست فطرت.
  6
  94
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن

  خب کی ۵۵ میلیون تموم شد؟. زمانی که بنز معماری تو کشور ۳ میلیون تومن بود. همچین میگه ۵۵ میلیون انگار دیروز ساخته ۵۵ میلیون تموم شده. تو کارگر زندگی کردم. اجار یه اپارتمان دو خوابه ۴ سال پیش حدود ۴۰ میلیون پیش و ۸۰۰ هزار اجاره بود. شما وقتی ۵۵ میلیون خونه ساختی که بهترین بنز تو مملکت ۳ میلیون تومن بود نه الان. حالا ۵۵ میلیون از کجا اوردی اونموقع؟ . شما هم نظامی هستی هم سیاسی هستی هم تاجر. بعد به امریکا شعار مرگ میدین. تو ژاپن یه تاجر هیچوقت نمیتونه تو کار نظامی بره. یه تاجر حتی نمیتونه به یک ارگان نظامی کمک مالی کنه. طبق قانون هیچ کمکی نباید به ارگان نظامی بشه. نه از طرف کشورهای خارجی نه افراد خود ژاپن. این قانون تنها مختص ژاپن نیست. تو تمام کشورای دنیا اجرا میشه. چون طرف نظامیه. قدرت داره. با پول و تجارت ترکیب بشه نتیجش فساد و رانت میشه. میشه بندرهای خاص. به روباه میگن شاهدت کو؟ میگه دمم. ما میگیم توی اشغال فاسد قاتل مال مردم خور هستی. میایی میگی اقا اجازه داده پس همه چی حله؟
  4
  44
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. مرتیکه پیاز فروش و لبو فروش قبل از انقلاب واقعا رسما ملت رو خل فرض کرده. خونه ٥٥ میلیونی سال ٧٣ توی فرمانیه یعنی مینیمم ٤-٥ هزار متر زمین توی فرمانیه! حالا شما برو پیدا کن کسی که پیاز میفروخته قبل از انقلاب چطور در عرض ١٠ سال که ٨ سالش هم جنگ بوده تونسته این مبلغ که اونهم جزئی از دارایی هاش (البته دارایی که نه دزدی هاش) بوده رو جور کنه.
  2
  30
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  یه ککه خور اصفهانی که اگه رژیم عوض نمیشد الان داشت کنار پل خاجو سیگار میفروخت.
  11
  31
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  3 میلیونش اوایل انقلاب بدست ایشان رسید وقتی لوستر 1.5 میلیونی معقد امام را 3 میلیون تومان فاکتور کرد و جالب این هست که پول لوسترساز را هم خورد
  2
  23
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴
  ۱۰۳
  منوچهری - کرمان، ایران

  ایشون کار نظامی, اقتصادی, سیاسی, تبلیغاتی, اطلاعتی, هنری, اجتماعی, آب حوض کشی, پیرزن خفکنی, عمل بواسیر و الا ماشالله را انجام میدن! سوپر تخصص در زمینه هوا و فضا هم که دارند! فرق پیاز سالادی و آبگوشتی رو هم که میدونند. چرا میلیارد نباشند؟
  6
  26
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۰
  نظر شما چیست؟