قربانی نفرت ‌پراکنی ... کودک سوری در گورستانی در ترکیه خودکشی کرد

العربیه :یک پسر سوری روز پنج‌شنبه 3 اکتبر پس از طرد اجتماعی در مدرسه‌ و به دلیل سوری بودن، با حلق‌آویز کردن خود در یک گورستان در استان «کوجالی» ترکیه، به زندگی خود پایان داد.
 
به گزارش سایت «Bridge Turk» عصر پنجشنبه شهروندان منطقه «کارتبه» در استان «کوجالی» ترکیه دریافتند که کودکی خود را در مقابل گورستان این منطقه حلق‌آویز کرده است و بلافاصله با پلیس برای پیگیری موضوع تماس گرفتند.
 
این وب سایت نوشته است: «تیم‌های پلیس و آمبولانس در صحنه حاضر و همانجا مرگ این کودک را تایید کردند.»
 
پس از تحقیقات اولیه مشخص شد که فرد قربانی پسر بچه‌ای 9 ساله به اسم «وائل السعود» و تبعه سوریه است.
 
جسد کودک پس از معاینه در محل حادثه، به پزشکی قانونی منتقل و پس از تکمیل تحقیقات برای خاک‌سپاری به خانواده‌اش تحویل داده شد.
 
به گفته این وب سایت، این کودک به دلیل سوری بودن توسط هم کلاسی‌هایش طرد و به نحوی از محرومیت اجتماعی رنج می‌برد، این سایت همچنین خاطرنشان کرد: «این قربانی کوچک سوری «در روز خودکشی توسط یک معلم مورد توبیخ قرار گرفته است.»
 
این حادثه بازتاب گسترده‌ای را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت، بسیاری از کاربران ترکیه‌ای از بالارفتن حس تنفر نسبت به پناهجویان سوری ابراز نارضایتی کردند و همچنین با توجه به احتمال قتل این کودک خواهان تحقیقات بیشتر شدند.
+22
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  زال، فکر نمیکنی کار صهیونیست ها بوده باشه؟
  8
  39
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۷
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  اخر و عاقبت اعتماد و پناه به مغولک بردن اینه، کثافتههای تخمه داعش بعد از همکاری با داعش در قتل و عام مردن سوریه میبایست همه گوشهاشوپن را کوتاه میکردند و روی ثمهاشون را میبپشاندند که بگن اونها مغلک نیستند ولی در کمال بیشرمی بجای معذرت خواهی به ملت غارت شده سوریه توهین هم میکنند، بدبختها نوبت شما هم داره میرسه،مطمئن باسشید جز کارخانه های چرم سازی چین هیچ کجا پذیراتیون نخواهد بود
  5
  17
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  اگه اروپا دعوت نامه نفرستاده بود الان کشورشون درست شده بود. اروپا انتخاب فرار و ازاد نکردن کشورشون رو براشون رو میز گذاشت. هرکی باشه فرار رو انتخاب میکنه. اروپا نباید این کار رو میکرد. اخه یعنی چی هر صوری بیاد اقامت میدیم. هم تبعیض قائل میشن هم باعث بدبختی بیشتر مردم شدن. اگه میموندن الان نه داعش نه تروریستا نه نظام تروریستی سپاه و انقلاب تو کشورشون بود.
  12
  10
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
  ۳۲
  آنتیکور - بروکسل، بلژیک
  کاملا معلومه که به قتل رسیده طفلکی کدوم بچه 9 ساله ای میتونه خودش دار بزنه
  2
  16
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  این سایت یک اشتباهی میکنه و جلوی اون قسمت سبز و قرمز توضیح نمیده که به چی رأی بدهید و بعضی ها فکر میکنند چون این خبر ناخوشاینده رأی منفی میدهند ولی به نظر من خبر مهمیه لااقل مهمتر از اون فوتبالسته است که داره بندری میرقصه.
  1
  7
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
  ۴۱
  Azerbaijan.oglu - لندن، انگلستان
  سوری ها جامعه ترکیهع را ناامن کردند . بیشتر تجاوز و دزدی و قاچاق توسط سوری صورت می گیرد. ادم نمی تواند بفهمد در ترکیع است یا سوریه. انها بسیار بی ادب و بی فرهنگ. کلا فرهنگ و احترام عمومی را زیر پا می گذارند. انها در ترکیه به عنوان مزاحم و انگل و وطن فروش به حساب شمرده می شوند
  16
  2
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۱
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  خدا رحمتش کنه و مسبب این واقعه هم به سزایش برسه و همینطور اردوغان . اما حساب مردم خوب ترکیه از اردوغان و آک پ جداست. ترکیه بیش از کل اروپا میزبان آوارگان سوری بوده است.
  4
  8
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۶
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Azerbaijan.oglu - لندن، انگلستان::]. حالا کی داره شوونیزم تورک از خودش نشون میده؟ شما که فارس ها را متهم به نژاد پرستی میکنی، بیجا میکنی که تمام یک ملت را بی فرهنگ و دزد محسوب میکنی.
  0
  10
  دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۰
  نظر شما چیست؟