نماینده پارلمان عراق: تک‌تیراندازان توسط دستیار قاسم سلیمانی معترضان را می‌کشند

 احمد الجبوری نمایند پارلمان عراق العربیه :احمد الجبوری، نماینده پارلمان عراق روز شنبه 5 اکتبر 2019 گفت، قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس مسئول قتل تظاهر کنندگان عراقی است.
 
او گفت طبق اطلاعاتی که در دست دارد، سلیمانی به کمک یکی از مزدورانش به نام «حاج حامد» در بغداد یک اتاق عملیات برای ترور فعالان و رهبران این جنبش تشکیل داده و گروهی از تک‌تیر اندازان را به سرپرستی این مزدور عملیات قتل تظاهر کنندگان و معترضان مسالمت آمیز را طراحی و هدایت می‌کند.
 
الجبوری در تماس با «Al -Arabiya.net» گفت، که انبوه تظاهرکنندگان بعد از ظهر روز شنبه به سمت میدان تحریر، میدان الاندلس و ساختمان هواپیمایی عراق در حال حرکت هستند.
 
نماینده پارلمان افزود:«به دلیل سرکوب خونین تظاهرات و بکارگیری تک تیراندازان علیه معترضان، مردم عراق مردم مصمم‌اند که تظاهرات را هر چه بزرگتر، قوی‌تر و گسترده‌تر برگزار کنند.
 
الجبوری گفت: اوضاع در عراق بسیار بد است و در جلسه امروز پارلمان که برای یافتن راه حلی برگزار شده بود، فقط 60 نماینده حضور داشتند.
 
تظاهرات مردم عراق برغم مقررات منع رفت و آمد که از سوی دولت عبدالمهدی اعلام شد، امروز نیز در بغداد و برخی شهرهای جنوبی این کشور از سر گرفته شد.
 
به گزارش منابع پزشکی امروز در بغداد حدود 8 نفر از تظاهر کنندگان در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شدند.
نماینده دیگر عراقی: تک‌تیر اندازان وابسته به ایران ما را می‌کشند فائق الشیخ علی نماینده در پارلمان عراق فائق الشیخ علی نماینده دیگری در پارلمان عراق نیز روز شنبه 5 اکتبر 2019 نوشت: «ایران ما را به قتل می‌رساند ... دیگر این یک راز نیست. امام جمعه تهران صریحاً گفت: « تظاهر کنندگان معترض عراقی ماموران آمریکایی هستند آنها را به قتل برسانید».
 
نماینده پارلمان عراق افزود: «تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی عراق همدیگر را نمی‌کشند آنها که عراقی‌ها را به قتل می‌رسانند تک تیراندازان مزدور و دشمن حقیقی ملت عراق‌ هستند که تظاهر کنندگان را هدف قرار می‌دهند».
+129
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  وقتی میگیم جمهوری ا..هالی، بی دلیل نیست. به خاطر یک ایدیولوژی مسخره ای که به درد اب یندی مستراح هم نمیخوره، ببین چه جوری چند تا ملت رو اسیر کردن. ای سگ تو روح خمینی و خمینی ایسم که که!
  2
  73
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۳
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران

  تیر سعودی و هزینه ای که صرف جریان اخیر کرده این بار هم به سنگ خواهد خورد . اربعین امسال با صلابت بیشتری نسبت به سالهای قبل برگزار خواهد شد
  93
  7
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۴:۱۸
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. قبلا فکر میکردم سوسک یا دمل چرکی حال بهمزنترین چیزهای دنیا هستن. از وقتی طرفداران و مزدوران حکومت شیاطین جمهوری اسلامی ویران رو دیدم نظرم عوض. اگه زمان قدیم و جنگ با شمشیر بود امثال تو و سپاهیا و آخوندا مهمترین شغلی که میتونستن داشته باشن واکس زدن کفش راهزنها میبود. چون جرات و توان دیگه ای ندارید.
  4
  50
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۷
  ۵۰
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  [::باور عمیق - قم، ایران::]ای تو اون دین و ایمان و ایدئولوژی و اربعین و تشنه لبتون و اون پولی که میگیرین . خجالت نمیکشی از اینهمه بیشرمی و وقاحت؟ نه خداوکیلی خجالت نمیکشی؟.
  5
  46
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. اما من با تمام وجودم نسبت به تو سرشار از محبت و علاقه هستم . خدا ان شا الله نجاتت بده
  47
  5
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران

  [::بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک::]. امیدوارم خشم و نفرتی که در کلامت موج میزنه عامل فلاکت هر چه بیشترت بشه هر چه سریعتر.
  49
  4
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. محبت و عشقت در حال فورانه. تو اگه اندازه یه نخد محبت و علاقه رو درک میکردی طرفدار شیاطین نمیشدی. البته من از تو زیاد ایراد نمیگیرم چون تو در ظاهر نشون میدی طرفدار حکومتی و خیلیها در باطن.
  3
  21
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. حالا تو قبول نکن وقتی من میگم نسبت به تو سرشار از عشق و محبتم . وقتتو با این حرفا تلف نکن . بچسب به زندگیت ، آیندتو بساز . روحت رو بساز، جسمت رو بساز ، خودت رو بشناس ، پول در بیار ، زندگیتو بساز و از زندگیت لذت ببر . اینایی که اون طرف آب هستن، سرشار از عقده های روحی و روانی هستن، اوقاتتو به خزعبلات اینها گره نزن . زندگی تو در دستان خودته . بسازش
  17
  2
  دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۸
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. من تمام زندگیم رو درس خوندم و کار کردم ولی در حد یه آدم معمولی بدون تلاش هم نشدم. چون درمملکتی گه 4تا اخوند و پاسدار پهپتی حکومت میکنن معیار صحیحی از زندگی وجود نداره. چطوری توقع داری تو این مملکت بشه از راه درست و تلاش پیشرفت کرد. بجز خیلی معدود نخبه که اونها هم به بن بستهای زیادی میخورن. به طور قاطع عقیده دارم در ایران هرچی ادما نفهمتر هستن پولدارتر و موقعیت شغلی و عشق و حالی بهتری دارن. نکنه منظورت اینه منم خودمو بزنم به نفهمی تا پیشرفت کنم. در ذات من نفهمی فرو نمیره. این مملکت فقط با گذر از این حکومت درست میشه. اگر این حکومت به 50 درصد از زندگی و آرامش و اسایش من تاثیر داشت تحملش میکردم اما به طور قطع در 99درصد زندگیم تاثیر مستقیم داره. انقد خودتو گول نزن. در ضمن اونایی که خارج رفتن سختی غربت رو برای فرار از این کشور آفت زده به جون خریدن. اون 1درصد مفت خورهای اطرافیان حکومتیها هستن.
  2
  16
  دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۲
  نظر شما چیست؟