اعلام حمایت‌‌‌ از لردگان؛ استاندار چهارمحال‌ اعتراضات را به «ضدانقلاب» نسبت داد

 راه‌پیمایی گروهی از مردم ایلام در حمایت از معترضان لردگان
رادیو فردا :در پی به خشونت کشیده شدن اعتراض‌ها در شهر لردگان، عصر شنبه ۱۳ مهر تجمعاتی حمایت‌آمیز در برخی از شهرهای ایران برگزار شد؛ همزمان استاندار چهارمحال و بختیاری اعتراض‌های روز شنبه در لردگان را به «ضدانقلاب» و «خرده‌جریانی پیچیده» نسبت داده است.
 
در جریان اعتراض‌های روز شنبه در لردگان، معترضان به ساختمان‌های فرمانداری، دفتر امام جمعه و خانه بهداشت حمله کردند و بخش‌هایی از این مراکز را آتش زدند.
 
به دنبال انتشار اخبار اعتراض‌های لردگان، در چند شهر دیگر ایران راه‌پیمایی‌هایی در حمایت از این اعتراضات برگزار شد.
 
بنابر ویدئوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، شماری از مردم اصفهان عصر شنبه با در دست داشتن پلاکاردهایی، در حال عبور از سی‌وسه پل این شعارها را سر دادند: «هموطن با غیرت/ حمایت، حمایت»؛ «وزیر بی‌لیاقت/ نمی‌خواهیم نمی‌خواهیم»؛ «بپاخیز دلیران، جانم فدای ایران»؛ «بختیاری می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد»؛ «نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران». گزارش‌هایی نیز از راه‌پیمایی در ایلام و برخی دیگر از شهرهای ایران منتشر شده است. با این حال اقبال عباسی، استاندار چهارمحال و بختیاری، مدعی شده است در اعتراض‌های لردگان «اهالی چنار محمودی حضور نداشتند»، «تعدادی هم از خارج از استان آمده بودند» و مردم لردگان «توطئه ضدانقلاب را عقیم گذاشتند».
 
وی در گفت‌وگو با تلویزیون دولتی ایران با ادعای اینکه در اعتراض‌های لردگان «یک خرده‌جریان ضدانقلاب» در بین معترضان «کشف شد که مسلح هم بودند»، حمله به فرمانداری، دفتر امام جمعه و ساختمان بهداشت و درمان لردگان را به همین «جریان ضدانقلاب» نسبت داد و گفت: یکی از دستگیرشدگان «فرزند یکی از سرشناس‌های ضدانقلاب خارج‌نشین است». وی به هویت فرد بازداشت‌شده یا جزئیات بیشتری در این باره اشاره نکرد.
 
در جریان اعتراض‌های لردگان مأموران امنیتی اقدام به تیراندازی هوایی و شلیک گاز اشک‌آور کردند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، با اینکه «پاسخگویی مسئولان» یکی از جدی‌ترین خواسته‌های معترضان بود اما «از ابتدای این حادثه غیر از فرماندار لردگان هیچ مسئولی در بین اهالی روستای چنار محمودی شهرستان لردگان حاضر نشده و سخن نگفته است».
 
مقام‌های جمهوری اسلامی، از جمله استاندار چهارمحال و بختیاری، مدعی شده‌اند از عصر شنبه آرامش در لردگان برقرار شده است.
 
بازتاب اعتراض‌ها در شبکه‌های اجتماعی
 
اعتراض‌های لردگان و خشم اهالی روستای چنار محمودی با واکنش‌های گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شده است.
 
شاهزاده رضا پهلوی نیز با انتقاد از واکنش خشونت‌آمیز «رژیم بی‌کفایت جمهوری اسلامی»، خواستار همبستگی با معترضان شد. فرزند آخرین پادشاه ایران روز شنبه در دو پیام توئیتری با اشاره به «مردم رنج‌دیده چنارمحمودی» و «خشونت علیه اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم لردگان» نوشت: «بی‌کفایتی و ناکارآمدی این رژیم گریبان همه ما را، یکی بعد از دیگری، خواهد گرفت؛ به جای اینکه سکوت کنید تا نوبت‌تان شود، همین امروز در کنار لردگان بایستید».
 
در اعتراض‌های روز شنبه لردگان درگیری‌هایی بین معترضان و مأموران امنیتی روی داد که تصاویری از آنها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.
 
بنابر ویدئوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، معترضان در لردگان شعارهایی از قبیل «غیرت بختیاری، حرف و حدیث ندارد»، «نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران» و «ننگ ما ننگ ما، صدا و سیمای ما» سر می‌دادند. همچنین شماری از ساکنان دیگر شهرهای ایران نیز تصاویری با هشتگ «لردگان تنها نیست» منتشر کردند. با این حال کاربران وابسته به حکومت جمهوری اسلامی با راه‌اندازی هشتگ‌هایی، از اعتراض‌ها با عنوان «اغتشاش» نام برده و آن را به «ضدانقلاب» و «عوامل خارجی» نسبت دادند.
 
اعتراض‌های اخیر از سه‌شنبه گذشته آغاز شد که شماری از اهالی روستای «چنار محمودی» در برابر فرمانداری لردگان دست به تجمع اعتراضی زدند؛ آنها می‌گفتند مسئول خانه بهداشت این روستا برای انجام آزمایش قند خون اهالی، از سرنگ آلوده استفاده کرده و باعث ابتلای «جمع کثیری» از آنها به ویروس اچ‌آی‌وی (عامل بیماری ایدز) شده است.
 
این تجمع ابتدا با سکوت مقام‌های جمهوری اسلامی روبه‌رو شد و پس از آن، وزارت بهداشت ادعای معترضان را تکذیب کرد؛ با این حال اظهارات رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری که بازداشت بهیار روستا را تایید کرد به ابهامات دامن زد و از آن پس موجی از اظهارات ضد و نقیض از سوی مسئولان استانی و کشوری به راه افتاد.
+65
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  الآن مش قاسم سایت میآد میگه کار کار صهیونیست هاست.
  0
  27
  شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۸
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  وظیفه تک تک مردم ایران است از اهالی روستای چنار محمودی و مردم شهرستان لردگان حمایت کنن . مردم دیگر شهرهای ایران اگر هم صدا با مردم شهر لردگان اعتراض و تظاهرات بر علیه حکومت بی کفایت اخوندی درشهرهایشان راه اندازند و این تظاهرات و اعتراضات ادامه داشته باشد حتما" شاهد سقوط رژیم اخوندی خواهیم بود . رژیم ایران دیگر ان رژیم قدرت مند در خاورمیانه نیست تحریمهای امریکا بر علیه رژیم اخوندی دارد رگ حیات جمهوری اسلامی را میخشکاند.
  1
  25
  شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۱
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران

  علت واقعه همانگونه که وزیر بهداشت عنوان کرد، اعتیاد و روابط نامطلوب خارج از بنیان خانواده است و سرنگ آلوده یک فرافکنیست.
  31
  4
  شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۰
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  میگن هم ناتانیاهو هم ترامپ و هم بن سلمان را دیدند که وسط میدان ده دا میزدند ما پشت این اختشاشات هستیم اصلا ربطی به ۳۰۰ نفری که به انها ویروس اچ ای وی تزریق کردند ندارد. میگن ولیعهد هنم دیشب اومده....خاک بر سر احمقهایی که مردم خودشون را دشمن میدونند وی میخونند. تا کی میکشید. صدام هم امتحان کرد!متوهمهای سقط پرست تخمه صیغه
  0
  18
  شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  باور، فی الفور پوشک تهیه کن!
  0
  27
  شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۲
  ۶۴
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  اظهارات زشت مسئولان جمهورى اسلامى که مبتلا شدن مردم را به روابط جنسى ربط مى دهند از پایه بى اسا س است آنهم در جوامع بختیارى هاى پاکدل که خانواده در راس قرار دارد. البته نمى توان هر مسئله اى را به خارج ربط داد ولى موضوعى که هر ایرانى را باید به تفکر واداشت این است که اساسا دشمن تراشى و کینه جوئى با این و آن نمى تواند بى پاسخ باشد با توجه به اینکه جمهورى اسلامى ٤٠ سال است که مثل یک حیوان درنده وحشى باعث تحریکات بسیارى در دنیا شده است. به کار گرفته شدن سرنگ آلوده در یک شهرستان دور افتاده و این که چطور این به مرکز بهداشت راه یافته با آن نجابت ذاتى مردم منطقه اصلا همخوانى ندارد و نمى توان به هیچ وجه از قصور مردم دانست.
  0
  14
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۴
  ۵۱
  kata1379 - مشهد، ایران
  در تمام دنیا نقش افراد که بر جایگاه بزرگان تکیه زده اند . ایجاد توازن و ایفای نقش چکش تعادل برای حفظ ملت است . و بخصو ص در مورد روحانیت که سالها فریاد اینکه حسین در عاشورا مظلوم بود و فریاد کمک خواهی سر داد. اما چند نکته . امام جمعه نماینده حکومت است . و اصلا جایگاه ایجاد تعادل ندارد . از نظر عقل و درایت هم حتی در حد سن خودش نیست در واقع یک کودک دست آموز است . چون حکومت فرقه ای است تمام نماد های مطلومت و احیا حق فقط دست آویز است و ابزاری برای رسیدن به طمع سیری ناپذیر . ولی اینها مثلا روحانیت اخرت خود را با تکه نانی عوض کردند .
  1
  5
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۲
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  جای تعجبی از کثافت خوری استاندارد چهار محال نیست,خود او از متجازوین به میهن ماست همبستگی و یک پارچگیی خود را چنانچه حفظ کنیم رژیم بدتر از سوسک ,ناچارا بداخل چاه فاضلاب خواهد خزید
  0
  13
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۵
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران
  سایزت چنده ؟
  18
  1
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۱
  ۵۲
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا
  تنها و تنها راه نجات ایران اگاهی توده هاست.پایان مزخرفات دینی ساخت بشر نزدیکه.خدای دین؛خدای مردگان است.زنده باد مبارزان ازادی ایران از دست خون اشام ترین حکومت بشر.
  0
  10
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. خوشحالم که خواب شب رو ازتون گرفتیم و نونتون رو آجر کردیم. یه نگاهی به اطرافت بنداز، غیر از دیپلمات چیزی نمیبینی.
  0
  8
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۱
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران
  عزیز دلمی تو ، من شب دو تا سه ساعت بخوابم ، مثل کوره داغ میشم ، ساعت 3 صبح تو رختخواب میشینم از بس نیرو تو بدنم موج میزنه . نون هم که از صدقه سر آن بانوی 92 ساله به ما میرسه و دعاگو هستیم . دیشب خسته بود سبکبال . هی تو خواب میگفت میت بال ، میت بال .
  7
  4
  یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲
  نظر شما چیست؟