آیا باید از مصرف گوشت قرمز ترسید؟

دویچه وله :سالهاست کارشناسان انگشت اتهام را به سوی گوشت قرمز به عنوان یکی از عوامل خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ، بیماری‌‌های قلبی عروقی و دیابت، گرفته‌‌اند. اما اکنون یک تیم تحقیقاتی بین‌‌المللی می‌‌گوید بزرگسالان سالم نباید از ترس ابتلا به این بیماری‌‌ها، مصرف گوشت قرمز را کم کنند.
 
به گزارش اشپیگل آنلاین؛ کارشناسان انجمن تغذیه آلمان بارها تاکید کرده‌‌اند که بزرگسالان در هفته باید ۶۰۰ گرم گوشت و فراورده‌‌های گوشتی مانند سوسیس مصرف کنند. در سال ۲۰۱۵، از سوی آژانس بین‌‌المللی تحقیقات سرطان، سوسیس به عنوان خوراکی سرطان‌زا معرفی شد و گوشت قرمز به عنوان ماده غذایی احتمالا سرطان‌زا.
 
اگرچه نتایج تحقیقات دانشمندان در زمینه مضرات گوشت و فراورده‌‌های گوشتی تا به حال به یک نتیجه واحد نرسیده است، اکنون تیم تحقیقاتی جدید، بر اساس نتایج مطالعات فراتحلیلی خود، به طور خلاصه توصیه کرده که بزرگسالان سالم می‌‌توانند مصرف گوشت قرمز را مانند سابق ادامه دهند و حداقل دو تا چهار وعده در هفته گوشت بخورند.
 
این تیم تحقیقاتی به یک نکته مهم دیگر اشاره کرده است: نباید با محدود کردن مصرف گوشت در کسانی که عاشق این ماده غذایی هستند، حس رضایت آنها را کاهش داد. این کار آسیب‌‌های بیشتری را در درازمدت به سلامت این افراد وارد می‌‌کند.
 
از نظر این محققان، می‌‌توان مصرف گوشت قرمز را بنا به دلایل اخلاقی یا زیست محیطی کاهش داد ولی ارتباطی بین این ماده غذایی و ابتلا به بیماری‌‌های یاد شده وجود ندارد.
 
نتایج این تحقیقات در نشریه Annals of Internal Medicine منتشر و البته باعث جنجال‌های زیادی در بین کارشناسان شده است.
 
استفان کابیش، از انجمن تغذیه آلمان می‌گوید: «نتایج این تحقیقات کاملا درست است چون در علم تغذیه، عوامل زیادی با هم در ارتباط هستند و نمی‌‌توان به سادگی، تاثیرات مواد غذایی بر بدن را ثابت کرد.»
+2
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.