«خانه شکنجه» در نیجریه؛ مدرسه کادونا مثل «آتش جهنم» بود

پسر ۱۵ ساله اثرات کتک خوردن در مدرسه روی بدنش را نشان می‌دهد بی بی سی :یکی از افرادی که پس از حمله پلیس به "خانه شکنجه" در نیجریه نجات پیدا کرد، وضعیتش را مانند "زندگی در آتش جهنم" توصیف کرد.
 
عیسی ابراهیم، ۲۹ ساله به بی‌بی‌سی گفت: "اگر عبادت می‌کردید شما را می‌زدند. اگر مطالعه می‌کردید هم شما را می‌زدند."
 
نزدیک به ۵۰۰ مرد و پسر از خانه‌ای در کادونا نجات پیدا کردند، خانه‌ای که از آن به عنوان مدرسه اسلامی و مرکز اصلاح و تربیت استفاده می‌شد.
 
پلیس گفته است که این یک پرونده برده‌داری انسانی است و بسیاری از زندانیان در حالی پیدا شدند که به زنجیر کشیده شده بودند. به گفته مسئولان شماری از زندانیان شکنجه شده و مورد آزار جنسی قرار گرفته بودند.
 
اسحاق خالق از بی‌بی‌سی که به این مدرسه در شمال نیجریه رفته است، می‌گوید این نگرانی وجود دارد که موسسه‌های دیگر هم عملکرد مشابهی داشته باشند.
 
او می‌گوید، بسیاری از خانواده‌ها در این منطقه عمدتا مسلمان‌نشین توانایی مالی فرستادن بچه‌هایشان به مدرسه را ندارند و این موسسات معمولا فرزندان خانواده‌های فقیر را هدف می‌گیرند.
به گفته پلیس بعضی از قربانیان فقط ۵ سال داشتند در ورودی این مرکز نام مرکز آموزش اسلامی احمد بن حنبل به چشم می‌خورد اما از آن برای اصلاح جوانانی که مشکل رفتاری داشتند هم استفاده می‌شد.
 
یاکوبو سابو، سخنگوی پلیس کادونا به خبرگزاری رویترز گفته غیر ممکن است "رفتار غیرانسانی" که آن‌ها در این مکان کشف کردند، نسبتی با اسلام داشته باشد. این مکان به عنوان یک مرکز اسلامی یا بازپروری ثبت نشده بود، هرچند که از والدین بچه‌ها پول می‌گرفت.
 
هفت نفر از جمله شماری از کارکنان این مرکز دستگیر شده‌اند. دولت می‌گوید در مورد سایر موسسات آموزشی نیز تحقیق خواهد کرد.
 
گزارش‌های متعددی در مورد آزار و اذیت دانش‌آموزان در مدارس آموزش قرآن در شمال نیجریه منتشر شده است؛ موسسه‌هایی که در برخی از آن‌ها دانش‌آموزان مجبور شده‌اند روزها در خیابان گدایی کنند.
عیسی ابراهیم می‌گوید که از سقف سلولش آویزان شده بود آقای ابراهیم گفته که خانواده‌اش دو هفته پیش او را ظاهرا برای "اصلاح رفتارش" به این مدرسه فرستاده‌اند. او می‌گوید یک روز قبل از حمله پلیس تلاش کرده بود تا از این مدرسه فرار کند.
 
او می‌گوید که به یک ژنراتور قدیمی زنجیر شده و هدف شکنجه‌ای موسوم به "تارکیلا" قرار گرفته است؛ در حالی که دست و پایش بسته بود از سقف آویزان شده بود.
 
او گفت: "زخم‌های زیادی برداشتم و تقریبا تمام بدنم زخمی است. حتی وقتی که خواب بودید هم آن‌ها از یک ترکه برای بیدار کردن شما استفاده می‌کردند."
 
او می‌گوید که به او گشنگی داده می‌شد و به عنوان غذا فقط برنج دریافت می‌کرد: "افرادی که آن‌جا بودند تمام انرژی ما را می‌گرفتند."
حیاط خانه شکنجه در میان نجات‌یافتگان بچه‌هایی بودند که فقط ۵ سال داشتند. به نظر می‌رسد که این مدرسه سال‌ها مشغول کار بوده و آن‌طور که گفته شده غیر از دو نفر از بورکینافاسو، بقیه قربانیان اهل شمال نیجریه بوده‌اند.
 
خانواده‌های قربانیان در کمپی در کادونا به بچه‌هایشان ملحق شدند و برخی از آن‌ها گفته‌اند که اجازه دیدار با فرزندانشان را نداشته‌اند.
 
یکی از والدین به نام ابراهیم که دوباره کنار فرزندش قرار گرفته بود، گفت: "اگر می‌دانستیم چنین اتفاقاتی در مدرسه می‌افتد، بچه‌هایمان را به آن‌جا نمی‌فرستادیم. ما آن‌ها را فرستادیم تا برای خودشان کسی شوند اما با آن‌ها بدرفتاری شد."
 
مسئولان حکومتی کادونا می‌گویند که به زودی از تمام مدارس قرآنی این استان بازدید می‌کنند.
+14
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  چهره واقعی دین اسلام
  1
  9
  ‌سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  hovakhshatare - تهران، ایران
  سخنگوی پلیس گفته که این رفتارهای غیرانسانی نسبتی با اسلام نداره؟ شکر خورده که گفته! این رفتارها دقیقا رفتارهای اسلامی از نوع اسلام ناب محمدی است.
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.