محسن رضایی: آمریکا باید حداقل پنجاه میلیارد دلار خسارت تحریم بدهد تا به برجام برگردیم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آمریکایی ها خواب بازگشت به ایران را می‌بینند. جنگ، کودتا و ترور و تحریم های ظالمانه در همین راستا است.
 
به گزارش ایسنا، محسن رضایی در اولیـن جلســه کشــوری برنامه ریزی مراسم حماسی یـوم الله ۱۳ آبـان مـاه که به همت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یکی از نهادهای انقلابی است. در بسیاری از برهه‌های تاریخی نقش خاصی ایفا کرد، چه در دفاع مقدس و چه در بعدش با صلابت به کار ادامه داده است. امیدوارم در این جنگ نا برابر امریکا و استکبار همواه  در کنار ملت ایران باشید.
 
وی با اشاره به اهمیت روز ۱۳ آبان گفت: امام فرمودند انقلاب دومی آغاز شده است با تسخیر لانه جاسوسی؛ بنابراین فقط یادآوری یک واقعه نیست. در انقلاب اول نظام وابسته و نوکر امریکا و انگلیس ساقط شد. انقلاب دوم وابستگی به پشتوانه سلطه‌گری غرب و آمریکا از بین رفت. از آن زمان تا الان آمریکایی ها خواب بازگشت به ایران را می‌بینند. کودتا کردند، از صدام حسین حمایت مالی و نظامی کردند . اگر امروز از دست عراقی ها عصبانی هستند برای این است که بعد صدام ملت ما عراق را بخشید.
 
وی ادامه داد: تحریم های ظالمانه هم در همین راستا است. حتی بعضی تحریم ها را دوبار انجام می دهند مثل تحریم بانک مرکزی این نشان دهنده بغض آنان است.
 
رضایی گفت: در ۱۳ آبان سال گذشته ترامپ تحریم های حداکثری را علیه ایران آغاز کرد. در ۲۳ بهمن رهبری گام دوم انقلاب را اعلام کردند. چه ارتباطی بین  این دو اتفاق است؟ ترامپ و همراهانش به این نتیجه رسیدند باید سختی طاقت فرسا به مردم وارد کنیم تا خود مردم حمله کنند، لشگری از گرسنگان و بیکاران را هدایت می‌کنیم و بعد از گوشه ای ما هم وارد می شویم. کودتا و حمله نظامی که نمی توانیم بکنیم، پس درآمد دولت را کاهش می دهیم فشار را بر مردم زیاد می‌کنیم.
 
وی ادامه داد: یک روز بعد از ۲۲ بهمن سال گذشته گام دوم صادر شد. معنی اش چی است؟ اینکه یک دستور کار جدید داریم. یعنی ملت ایران جوانان ایران نخبگان ایران زنان و مردان ایرانی همان طور که آن انقلاب بزرگ را به ثمر رساندید آماده حرکت باشید که تمدن بزرگ اسلامی را می خواهیم به انجام برسانیم.
 
رضایی گفت: در ۱۳ آبان آنان مردم را می خواستند به خیابان علیه نظام بکشانند، در ۲۳ بهمن رهبر معظم انقلاب فراخان تمدن اسلامی را به ملت ایران دادند.
 
وی ادامه داد: خیلی ها می‌گویند ترامپ رای نمی آورد در دور دوم. اگر کسی هم مثل ترامپ بر سر کار بیاید دوباره معلوم نیست ما به برجام برگردیم. شرایطی فراتر از برجام می خواهیم. امریکایی ها اگر می خواهند ما به برجام برگردیم نه تنها خودشان باید برگردند که حداقل پنجاه میلیارد دلار باید خسارت تحریم ها به ما بدهند.
 
رضایی تصریح کرد: سیاست خارجی ما مقابل امریکایی‌ها باید در چارچوب گام دوم انقلاب تعریف شود. بله ما آماده همکاری همه کشورها در خلیج فارس هستیم . اما کدام کشورها. چه طور می شود با کشورهایی که تا دندان به امریکا وابسته هستند همکاری کنیم. باید بخواهیم استقلال داشته باشند.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نظر امریکایی ها از تحریم واردات و صادرات این بوده تا مبادلات تجاری ایران قطع شود و ایران در محاصر صد در صد قرار بگیرد تا خود به خود انفجاری در داخل ایجاد شود.
 
وی ادامه داد: ما از اول گفتیم این اقدامات بی جواب نخواهد ماند. دوستان ما در منطقه کارهایی انجام دادند. می خواهند بگویند کار ما است. ما گفته ایم دوستانمان قدرت مند شده اند. به رئیس جمهور در نیویویرک گفتند آرامکو تقصیر شما است. روحانی گفت سندتان کو؟ گفتند ما می دانیم ولیکن قدرتش را نداریم. روحانی گفت، کو سند و مدرک و عکس شما؟ یک نفر هم کشته نشده است. اگر بگویند انصارالله این کار را کرده آبرویشان می رود می خواهند بگویند کار یک کشور بزرگ در منطقه بوده است.
 رضایی همچنین گفت: مردم گرسنه و پا برهنه یمن را صبح تا شب بمباران می‌کنید حق ندارند واکنش نشان دهند؟ این سه تیپی که دیروز به محاصره یمنی ها درآمده‌اند را چه می گویید؟ این ها را هم می خواهید بگویید کار پاسداران ایران است؟ مشکل شما این است که قدرت اسلام و شهادت طلبی و دست خدا را نمی دانید.
 
رضایی در ادامه خاطرنشان کرد: آخرین امید امریکایی ها را باید ۱۳ آبان امسال به قلب توطئه کران بزنیم و آن زمانی است که مردم با شکوه به صحنه بیایند.
 
وی ادامه داد: باید روزانه یک میلیون بشکه نفت وارد کنیم تا تولیدات را ارائه دهیم ؛ اگر صنعت و کشاورزی ما راه افتد چنین می شود. ما انتظار اقتصاد مقاومتی از مجلس و دولت داریم که سیاست هایش پنج سال پیش ارائه شد.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه حضور مردم در ۱۳ آبان امسال بسیار تعیین کننده است، گفت: گفته اند آرزویشان این است مردم با تحریم ها و فشارهای آنان به صحنه بیایند و علیه نظام شعار دهند. اگر ۱۳ آبان مردم برای شعار دادن به استکبار به صحنه بیایند اطرافیان خود ترامپ هم نا امید می شوند.
 
وی گفت: نفت قابل توجهی از عربستان با حادثه آرامکو قطع شده است. اگر ذخایر نفتی امریکا و عربستان نبود الان نفت از ۱۰۰ دلار هم بیش تر می شد. ماجرای پهباد امریکایی که ایجاد شد هند که می خواست پهیاد امریکایی بخرد منصرف شد. عده ای مثل بولتون می‌گفتند امشب باید به ایران حمله کنیم رئیس ستاد مشترکشان می گفت مصلحت نیست ایران به همه پایگاه های ما در منطقه حمله می کند.
 
رضایی گفت: سال گذشته ایشان در ۱۳ آبان تحریم ها را تثبیت کرد ؛ یک سال می گذرد از این واقعه، ملت ایران اگر به صحنه بیایند نشان می دهند در این اتفاق پشت سر نظام و مقابل استکبار ایستاده اند. این اتفاق در همه جای دنیا تحلیل می شود، اعتبار ملت ایران بالا می رود اعتبار امریکا شکسته می شود. دستاورد حضور وسیع ملت ایران می تواند پیام بسیاری داشته باشد. روی اقتصاد ما اثر می گذارد. شرکت هایی که به خاطر امریکا از ایران رفتند بر می گردند. خیلی از ملت ها و دولت ها تغییر جهت می دهد.
 
وی ادامه داد: مخالفین ما به نفع ما امروز برگشتند. مشارکت مردم در تولد ملی و روابط اقتصادی و ارتباطی ما تاثیر دارد.
 
رضایی گفت: سال گذشته جمعی از دوستان را جمع کردم و افول امریکایی را مطرح کردم و در فرمایشات مقام معظم رهبری هم منعکس شد. سال گذشته ابتکارات خوبی مطرح شد. خواهش می کنیم امسال هم با ابتکارات جدید به سمت ۱۳ آبان برویم.
 
وی ادامه داد: مراسم اربعین هم که دو هفته قبل از ۱۳ آبان است  فرصت خوبی است اگر خوراک در اختیار خطبا قرار بگیرد می توانند مردم را توجیه کنند.
+6
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  rahjoo - بابل، ایران
  بشین بده بهت.بعدش گرفتی مردم رو صدا کن بینشون پخش کن.هه.ذات حکومت اسلامی همینه.همیشه یه عده عقل کل هستن زیر دست عقل کل اعظم.که اونا تشخیص میدن چه میزان بر بدختی مردم افزوده بشه تا در بهشت نسیه، رفاه داشته باشیم.خخ
  0
  16
  دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک
  حالا شما فعلا خاویارهای ترامپ رو بگیر دستت که بیکار نباشی تو اونها وقت کنن درخواست شما رو بررسی کنن.
  0
  10
  دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  نه بابا. صیغه چی صیغه احتیاج ندارید که براتون روبراه کنه.تو اگر حرف نزنی مترسی زیر دست و پا بمونی؟
  0
  9
  دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.