مقام پزشکی: قطع انگشت نوزاد در بیمارستان شهریار «قصور پزشکی» بوده است

ایرنا نوشت: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: موضوع قطع انگشت کوچک دست نوزاد در بیمارستان شهریار قصور پرستار بوده در محاکم نظام پزشکی و پرستاری بررسی شده و با آن برخورد می‌شود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران در رابطه با ماجرای قطع انگشت کوچک دست نوزادی در یکی از بیمارستان‌های خصوصی شهریار در استان تهران، آن را «قصور پزشکی» خواند.
 
دکتر نادر توکلی به خبرگزاری ایسنا گفته‌است از آنجایی که دست نوزادان کوچک است، زمانی که عمل رگ‌گیری برای نوزاد انجام می‌شود، آتل زیر دست نوزاد نصب می‌کنند و پس از طی شدن فرایند خون‌گیری از نوزاد این آتل از دست او جدا می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه آتل مذکور با چسب به دست نوزاد وصل می‌شود، گفت پس از اتمام عمل رگ‌گیری این آتل توسط قیچی از دست نوزاد جدا می‌شود که متأسفانه به دلیل سهل‌انگاری پرستار بخش، به انتهای آخرین بند انگشت کوچک دست نوزاد آسیب وارد می‌شود (قطع می‌شود).
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن تأکید بر اینکه حادثه «قصور پزشکی» بوده‌است، گفت این حادثه به صورت ناخواسته اتفاق افتاده‌است و «اتفاقات این چنینی به دو صورت وقایع ناخواسته و تخلف یا قصور پزشکی رسیدگی می‌شود که اگر باعث ایجاد عارضه شده باشد به عنوان قصور پزشکی شناخته می‌شود».
 
+1
رأی دهید
-12

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.