دو اشتباه بهت‌آور پزشکی در بیمارستان‌های کشور

پزشکان یکبار دیگر زیر ذره‌بین افکارعمومی قرار گرفته‌اند. اتفاقی که پس از دو ماجرای عجیب و بهت‌آور کاملا طبیعی به‌نظر می‌رسد.
 
اولین مورد در کرج رخ داده. خبرگزاری فارس ماجرا را این‌طوری روایت می‌کند: جوان ۲۵ ساله‌ای که زمان عمل جراحی دیسک کمر در اتاق عمل بیمارستان شهید مدنی کرج به خون نیاز پیدا کرد با تزریق خون اشتباه بدن وی واکنش نشان داد و تزریق خون قطع و بیمار پس از اتمام جراحی به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شد.
 
منصور آذریان، مدیر بیمارستان شهید مدنی کرج در مورد این اتفاق گفته: آزمایشگاه گروه خونی بیمار را اشتباه اعلام کرده بود به همین دلیل این اتفاق رخ داد. گروه خونی بیمار به اشتباه A منفی اعلام شده در صورتی که O منفی بوده و بر همین اساس پرسنل اتاق عمل این گروه خونی را تقاضا می‌کنند، اما حین عمل و تزریق متوجه واکنش بیمار می‌شوند و بلافاصله ادامه تزریق متوقف شده و اقدامات درمانی لازم انجام می‌شود.
 
بیمار بلافاصله پس از عمل به بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان منتقل شد و اکنون پس از چند روز حال عمومی وی بهبود یافته و امروز به بخش عادی بیمارستان منتقل شد و در حال حاضر مشکلی ندارد.
 
حادثه دوم عجیب‌تر است و در شهریار رخ داده: خبرگزاری‌ها ویدئویی منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد انگشت یک نوزاد به دلیل سهل انگاری پرستار در بیمارستان خصوصی نور شهریار با قیچی قطع شده است
+17
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.