دو نوجوان کانادایی قبل از خودکشی به سه قتل اعتراف کرده بودند

کام مک لئود (چپ) و برایر اشمیگلسکی قبل از خودکشی از انگیزه خود برای کشتن سه نفر در شمال بریتیش کلمبیا چیزی نگفتند بی بی سی :پلیس سوار کانادا می‌گوید ویدئوهایی از دو نوجوان کانادایی پیدا کرده که در آنها این دو به قتل سه نفر دیگر در استان بریتیش کلمبیا اعتراف می‌کنند. این دو نوجوان سپس جان خود را می‌گیرند. آنها در این ویدئوها از انگیزه کشتن مقتولان چیزی نمی‌گویند؛ رازی که همچنان سر به مهر مانده است.
 
ماه ژوئیه گذشته، در غرب کانادا، پس از آن که پلیس از قتل سه نفر در شمال استان بریتیش کلمبیا خبر داد، عملیات بزرگی برای یافتن قاتلان در این منطقه آغاز شد.
 
کمی بعد، یعنی در هفتم ماه اوت، پلیس اجساد کام مک لئود، ۱۸ ساله و برایر اشمیگلسکی، ۱۹ ساله را در استان مانیتوبا پیدا کرد؛ یعنی ۳۳۰۰ کیلومتر دورتر از محل سه قتل ماه ژوئیه.
 
اکنون پلیس می‌گوید در دوربینی که در نزدیکی اجساد این دو نوجوان پیدا شده ویدئوهایی یافته که در آن کام و برایر به قتل‌ها اعتراف می‌کنند؛ هرچند از انگیزه خود برای ارتکاب به آنها چیزی نمی‌گویند.
 
پلیس و کارآگاهان هم هنوز از انگیزه پشت این سه قتل سر در نیاورده‌اند.
محتوای تصاویر پیدا شده چیست؟
پلیس سوار کانادا دیروز جمعه، ۲۷ سپتامبر، برای نخستین بار محتوای این ویدئوها را منتشر کرد. به گزارش پلیس دوربینی که در نزدیکی اجساد کام و برایر پیدا شده حاوی ۶ ویدئو و سه عکس است.
 
در ویدئو اول، اشمیگلسکی می‌گوید که آنها مرتکب قتل‌ها شده‌اند. بعد او و کام تشریح می‌کنند که نقشه فرار آنها این بوده که با دزدیدن یک قایق به اروپا و یا آفریقا متواری شوند.
 
اما در ویدئو دوم، برایر اشمیگلسکی می‌گوید که آنها به بخشی از رودخانه رسیده‌اند که جریان آب بسیار تند است و این که ممکن است آنها خودشان را بکشند؛ نظری که کام مک لئود هم در ویدئو آن را تایید می‌کند.
 
در این ویدئو یک بار دیگر این دو به قتل سه نفر اعتراف می‌کنند و در سخنان‌شان نشانی از پیشمانی هم دیده نمی‌شود.
 
در ویدئو بعدی آنها می‌گویند بنا دارند افراد بیشتری را بکشند.
 
ویدئوهای دیگر حاوی آخرین خواسته‌ها و وصیت‌های آنهاست و این که آنها چه گونه بنا دارند جان خودشان را بگیرند.
 
شینا دیس (چپ) و لوکاس فاولر در اواسط ماه ژوئیه کشته شدند
پلیس می‌گوید این ویدئوها کمکی به کشف انگیزه آنها از این قتل‌ها نمی‌کند.
 
کوین هکت، کمیسر پلیس سوار کانادا در یک کنفرانس خبری گفته: "به نظر می‌رسد مقتولان به طور تصادفی انتخاب شدند و تنها سر راه کام و برایر قرار گرفته بوده‌اند."
درباره دو نوجوان قاتل چه می‌دانیم؟
کام مک لئود و برایر اشمیگلسکی هر دو اهل ونکوور ایلند بودند. جزیره‌ای بزرگ در غرب شهر ونکوور که میزبان چند شهر بزرگ چون ویکتوریا، پایتخت استان بریتیش کلمبیا و نانایمو است.
 
این دو در میانه ماه ژوئیه و قبل از ارتکاب به قتل‌ها، در مسیر حرکت به سوی شمال استان برتیش کلمبیا بودند تا به محل کار خود در استان یوکان، همسایه با آلاسکا، برسند.
 
جستجو برای یافتن این دو نوجوان از زمانی آغاز شد که پلیس متوجه قتل لوکاس فاولر، ۲۳ ساله و شهروند استرالیا؛ دوست دختر آمریکایی او، شینا دیس، ۲۴ ساله و لئونارد دایک، ۶۴ ساله، مدرس باغبانی اهل کانادا شد.
 
اجساد هر سه قربانی در مناطق شمال استان بریتیش کلمبیا پیدا شد در حالی که به آنها شلیک شده بود.
 
پس از آن جسد کام و برایر در ۳۳۰۰ کیلومتر آن‌طرف‌تر یعنی در استان مانیتوبا پیدا شد؛ در روز هفتم ماه اوت.
+9
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.