کشف بیش از ۳۰۰ اسیر عمدتاً کودک در مدرسه‌ای اسلامی در نیجریه

یورونیوز :پلیس نیجریه روز جمعه بیش از ۳۰۰ نفر را که عمدتا کودک بودند، در ساختمانی در شهر کادونا در شمال نیجریه، در غل و زنجیر پیدا کرد.
 
بنا بر اعلام سخنگوی پلیس، این ساختمان یک مدرسه اسلامی است و بیشتر کودکانِ دربند که پسرانی ۵ تا ۱۰ ساله بودند، زنجیرهایی فلزی بر مچ پا داشتند که با این زنجیرها به یکدیگر یا به یک قطعه بزرگ آهنین وصل شده بودند.
 
پلیس در جریان حمله به این ساختمان، این کودکان را آزاد و هفت نفر را نیز بازداشت کرد. بازداشت شدگان، معلمان این مدرسه بودند.
 
هنوز مشخص نیست که این کودکان از چه زمانی در این مدرسه در این وضعیت نگه داشته شده‌اند. برخی از این کودکان از دیگر کشورها از جمله بورکینافاسو به این مدرسه آورده شده بودند و برخی را نیز والدینشان به این مدرسه فرستاده‌اند.
 
شمال نیجریه یکی از فقیرترین مناطق این کشور است و به همین دلیل سپردن کودکان به مدارس، امری مرسوم است.
 
گزارش رسانه‌های محلی نیجریه نیز حاکی از آن است که این کودکان شکنجه شده‌ و گرسنه نگه داشته شده‌اند و حتی مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند. زخم‌های ناشی از ضربه‌های شلاق بر پشت یکی از کودکان، توسط خبرنگاران دیده شده است.
 
پلیس این کودکان را پس از آزادی، به اردوگاهی منتقل و جستجو برای یافتن خانواده‌های آنها را آغاز کرد.
 
والدینی که از این حادثه آگاه شده‌اند، می‌گویند از ظلمی که به کودکانشان می‌شده است اطلاعی نداشتند.
 
کشف کودکانِ دربند در این مدرسه در حالی روی داده که نیجریه سالهاست با مشکل مسلمانان تندرو بویژه اعضای گروه اسلامگرای افراطی بوکوحرام دست و پنجه نرم می‌کند.
 
این اولین بار نیست که اخبار مربوط به آزار کودکان در مدارس اسلامی نیجریه منتشر می‌شود؛ برخی از این مدارس حتی کودکان را مجبور به گدایی در خیابان‌های شهرهای شمالی نیجریه کرده بودند.
+19
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  hovakhshatare - تهران، ایران
  بوی گند اسلام ناب محمدی دنیا رو خفه کرده.
  1
  7
  شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.