سرقت های سریالی با بیسکویت مسموم‌

سارق حرفه‌ای که به‌عنوان مسافر سوار خودروها می‌شد و با تعارف بیسکویت مسموم؛ از رانندگان سرقت می‌کرد به دام افتاد.

به گزارش خبرنگار «ایران»، نیمه شب 17 تیر مرد 60 ساله‌ای با مأموران کلانتری 130 تهرانسر تماس گرفت و از سرقت اموالش به ارزش 15 میلیون تومان توسط مردی جوان خبر داد. او گفت: ساعت 8 شب از چهاردانگه با خودروی سواری خودم به سمت سه راه آذری در حال حرکت بودم که در محدوده پاسگاه نعمت آباد جوانی حدوداً 30 ساله جلوی مرا گرفت و مدعی شد مادرش در درمانگاهی در سه راه آذری بستری شده و با التماس از من خواست او را به آنجا برسانم.

پس از گذشت چند دقیقه در طول مسیر وی اقدام به تعارف بیسکویت به من کرد و من هم یکی از بیسکویت‌ها را برداشتم و خوردم. بعداز چند دقیقه احساس سنگینی کردم و بیهوش شدم و دیگر چیزی نفهمیدم. ساعت 12 شب بود که متوجه شدم کنار خیابانی در تهرانسر هستم، با بررسی بیشتر فهمیدم وی سارق بوده و اموالم از قبیل(کارت‌های عابربانک- وجه نقد-گوشی تلفن همراه) به ارزش 15 میلیون تومان را سرقت کرده است.

کارآگاهان به‌دنبال اظهارات شاکی، دستگیری سارق جوان را در دستور کار خود قرار دادند، با انجام اقدامات پلیسی و پایش‌های اطلاعاتی موفق به شناسایی سارق به نام «حمید» 33 ساله ساکن محدوده خیابان خاوران شدند.

با انعکاس اطلاعات به‌دست آمده به بازپرس پرونده، دستوردستگیری حمید صادر شد و در تاریخ 28 شهریور طی یک عملیات غافلگیرانه وی در مخفیگاهش دستگیر و به پایگاه پنجم منتقل شد.

متهم به 5 سرقت به عنف به شیوه بیهوشی اعتراف کرد و گفت تاکنون با این شیوه بیش از 60 میلیون تومان سرقت کرده و اموال را در محدوده خیابان مولوی به افراد عبوری فروخته و پول حاصله را، صرف خرید مواد مخدرشیشه کرده است.

سرهنگ کارآگاه خیرالله دولت خواه، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت با اعلام این خبر گفت: با توجه به دستگیری سارق و اعتراف به سرقت، متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه 27 برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
وی با درخواست انتشار تصویر متهم از سوی بازپرس پرونده از شهروندانی که بدین شیوه مورد سرقت قرار گرفته‌اند خواست در صورت شناسایی متهم به‌عنوان سارق خود، برای تشکیل پرونده مقدماتی به پایگاه پنجم پلیس آگاهی واقع در بزرگراه یادگارامام(ره) خیابان زنجان شمالی مراجعه یا با شماره تلفن 63957774 تماس بگیرند.
+5
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.