واژگونی قطار زاهدان-تهران ۵ کشته و ۳۵ زخمی به جا گذاشت

بر اثر واژگونی قطار زاهدان-تهران 35 نفر زخمی شدند و پنج تن جان باختند. قطار زاهدان - تهران بعد از ظهر دیروز در منطقه «شورو» زاهدان از خط خارج و یکی از واگن‌های آن واژگون شد.منطقه شورو در مسیر بادهای شدید و ماسه بادی قرار دارد که هرازگاهی سبب خارج شدن قطار از روی ریل می‌شود.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما  و ایرنا، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان اعلام کرد : بر اثر خارج شدن قطار «زاهدان - تهران» از ریل در منطقه «شورو»، پنج نفر کشته و ۳۵ نفر زخمی شدند.

شهنوازی مدیر کل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان  نیز گفت: این حادثه ساعت 16 و 20 دقیقه روزچهارشنبه  در منطقه شورو کورین در 50 کیلومتری زاهدان رخ داده و علت آن خارج شدن قطار از ریل بوده است.در این حادثه پنج واگن قطار مسافری از خط خارج شد. در همین حال، پیرحسین کولیوند رئیس اورژانس کشور با اشاره به این که  احتمال افزایش موارد فوتی وجود دارد گفت: ۸۰ تخت بیمارستانی در زاهدان به منظور ارائه خدمات به مصدومان این حادثه در نظر گرفته شده است.وی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا خاطرنشان کرد: پس از اعلام حادثه بلافاصله سه دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۰ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد. کولیوند تصریح کرد: مصدومان به مراکز درمانی زاهدان منتقل شدند و ۸۰ تخت بیمارستانی در زاهدان به منظور ارائه خدمات به مصدومان این حادثه در نظر گرفته شده است.  

در همین حال  معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از جست وجوی واگن به واگن قطار زاهدان_تهران برای پیدا کردن مصدومان وکشته‌های احتمالی خبر داد.

حسن مصفا افزود: با توجه به تاریک شدن هوا در حال جست وجوی واگن به واگن هستیم تا چنان چه مصدوم یا کشته‌ای در زیر واگن‌ها محبوس شده باشند، آن ها را بیرون بیاوریم.وی با بیان این که تعداد مصدومان این حادثه همچنان ۳۵ تن است، افزود: برخی مصدومان با خودروهای شخصی به بیمارستان اعزام شده‌اند از همین‌رو احتمال افزایش مصدومان نیز وجود دارد.
+10
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.