بوریس جانسون از مخالفان خواست استیضاحش کنند

رهبر حزب کارگر گفته رای عدم اعتماد را پیش از آنکه خطر برگزیت بی توافق برطرف شود به جریان نخواهد انداخت بی بی سی :اولین جلسه پارلمان بریتانیا پس از رای دیوان عالی صحنه انتقادهای شدید نمایندگان مخالف از دولت شد و جرمی کوربین، رهبر حزب اصلی مخالف، بوریس جانسون را فردی "خطرناک" خواند که شایستگی نخست‌وزیری را ندارد.
 
بوریس جانسون در این جلسه سرسختانه از عملکرد خود و دولتش دفاع کرد و از احزاب مخالف دولت خواست به او رای عدم اعتماد بدهند.
 
دیوان عالی بریتانیا رای داد که آقای جانسون دلیل موجهی برای تعلیق طولانی پارلمان نداشته و این کار او غیرقانونی بوده است. آقای جانسون این تصمیم دیوان عالی را "نادرست" دانست.
 
آقای جانسون با حمله به جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر و نمایندگان هم‌حزبی او گفت: "اگر واقعا به دولت اعتماد ندارید، طرح رای عدم اعتماد را به پارلمان بیاورید. یا احزاب کوچکتر می‌توانند شانسشان را امتحان کنند."
 
آقای کوربین پیش از این گفته است که روند رای عدم اعتماد را پیش از آنکه خطر برگزیت بی توافق برطرف شود به جریان نخواهد انداخت.
 
موعد کنونی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا حدود یک ماه دیگر (۳۱ اکتبر) است، البته پارلمان بریتانیا با تصویب قانونی برخلاف تمایل محافظه‌کاران حاکم، دولت را از خروج بدون آنکه توافقی به دست آمده باشد منع و آن را مکلف به درخواست تمدید مهلت برگزیت کرده است.
 
احزاب مخالف، و حتی چند نفر از نمایندگان محافظه‌کار پارلمان، به طور جدی منتقد عملکرد بوریس جانسون در خصوص برگزیت هستند.
 
بوریس جانسون در جلسه امروز پارلمان گفت اگر احزاب دیگر خیلی با دولت او مخالفند، می‌توانستند به درخواست او برای انتخابات زودرس رای مثبت بدهند.
 
او با زیر سوال بردن استراتژی جرمی کوربین درباره برگزیت پرسید: "آیا او حاضر است به این دولت رای عدم اعتماد بدهد؟ یا از آن طفره می‌رود؟ آیا اصلا می‌خواهد نخست وزیر بشود؟"
 
آقای جانسون درباره احتمال نخست‌وزیری آقای کوربین گفت: "نمایندگان ایده مذاکره او با پوتین، یا اتحادیه اروپا و ملاهای تهران را پس می‌زنند."
 در مقابل جرمی کوربین آقای جانسون را فردی "خطرناک" توصیف کرد که شایستگی نخست‌وزیری ندارد.
 
آقای کوربین گفت هیچ کس نمی‌تواند به آقای جانسون به عنوان نخست‌وزیر اعتماد کند، چه در مورد ایران، چه در مورد ورشکستگی شرکت بزرگ توماس کوک و چه در مقابله با تغییرات اقلیمی.
+16
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.