حفظ سلامتی روده با پنج روش ساده

مراقب رژیم غذایی و خوردن خود باشید
العربیه :سلامت روده ما تحت تاثیر معده و باکتری‌های موجود در آن است.
 
بر اساس گزارش گاردین، مطالعات محققان نشان می‌دهد که رژیم غذایی حاوی فیبر در تامین سلامت معده بسیار تاثیر دارد و مواد ضدباکتری در آن منتشر می‌کند. اما غذاهای حاوی نمک، چربی بالا و گوشت قرمز، مشکلات و بیماری را به همراه خواهند داشت. پروفسور فیلیپ کوریک در این زمینه می‌گوید: «ارتباط بسیاری بین سرطان روده و مصرف گوشت قرمز وجود دارد بنابراین رژیم غذایی می‌تواند در بروز یا عدم بروز بیماری دخالت داشته باشد».
مواظب تعادل روده خود باشید
یکی از عواملی که بر روده تاثیر زیادی می‌گذارد و روند سلامت آن را تغییر می‌دهد داشتن یبوست است.
دکتر مورا کورستی در این باره اظهار کرد: «فعالیت روده بعد از برخاستن از خواب بهتر است، بنابراین توجه به صبحانه بسیار حائز اهمیت است اما در دنیای امروزی این وعده نادیده گرفته می‌شود».
استرس را از خود دور کنید
دکتر الیزابت مانا از دانشگاه منچستر توضیح داد: «روده از عصب‌های بسیاری تشکیل شده است و هرگونه ناراحتی در عصب‌های این بافت بدن تاثیر خواهد داشت.
او افزود: «همانطور که همه می‌دانیم، استرس بسیاری از بیماری‌ها را تشدید می‌کند و بر روده نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت. با ورزش کردن می‌توان استرس و ناراحتی مربوط به روده را کاهش داد».
فقط در مواقع اضطراری آنتی بیوتیک مصرف کنید
آنتی بیوتیک‌ها عفونت را کاهش می‌دهند اما بر معده شما تاثیر بدی می‌گذارند و باکتری‌های بسیاری تولید می‌کنند.
به فرزندانتان شیر مادر بدهید
چون بیشتر میکروب‌های معده در سن قبل از دو سالگی به وجود می‌آیند الگوی مناسب تغذیه کودک نقش به سزایی در حفظ سلامتش خواهد داشت. مطالعات دانشمندان نشان می‌دهد کودکانی که شیر مادر تغذیه کرده‌اند بیماری معده و روده کمتری داشته‌اند.
+10
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.