تست تشخیص ایدز به خانه‏‌ها می‌‏آید

دویچه وله :تشخیص اچ آی وی/ایدز محدود به مراجعه به مراکز بهداشت و درمان نیست و از این پس هر کسی که رفتار پرخطر دارد و یا مشکوک به ابتلا به این ویروس است، می‌‏تواند تست خودآزمایی آن را بدون نسخه از داروخانه خریداری کند؛ آن هم بدون نیاز به نسخه پزشک!
 
تقریبا از یک سال قبل، در کشور آلمان، کیت‏‌های خودآزمایی اچ آی وی/ ایدز در دسترس بوده و تا به حال تقریبا ۳۰ هزار بسته آن به فروش رفته است.
 
به گزارش اشپیگل آنلاین، هولگر ویشت، سخنگوی سازمان کمک به مبتلایان به ایدز در آلمان، می‌‏گوید که ۱۲ هفته بعد از انتقال ویروس ایدز، می‌‏توان این تست را انجام داد.
 
به عقیده او، وجود این خودآزمایی خبر خوبی است و این تست باید یک موضوع روزمره در زندگی همه باشد. این تست نگرانی بسیاری از کسانی را که به ابتلا به این بیماری مشکوک هستند کاهش می‌دهد و باعث می‌‏شود مبتلایان واقعی به ایدز خیلی زود آن را تشخیص دهند. فراموش نکنیم که ترس از تشخیص اچ آی وی/ ایدز، درمان آن را دشوارتر می‌‏کند و به تاخیر می‏‌اندازد در صورتی که با درمان زودهنگام این عفونت، می‏‌توان زندگی بسیار خوبی داشت.
کیت خودآزمایی ویروس ایدز
این خودآزمایی بین ۲۰ تا ۲۵ یورو هزینه دارد. نحوه انجام آن به این صورت است: فرد سوزن بسیار نازک را در سر انگشتش فرو می‌‏کند. قطره خون در لوله باریک کیت رفته و فرد محلولی را به آن اضافه می‌‏کند. بعد از ۱۵ تا ۳۰ دقیقه، نتیجه این خودآزمایی مشخص خواهد شد.
 
گفتنی است با وجود قول کارشناسان وزارت بهداشت مبنی بر عرضه تست خودارزیابی ایدز در داروخانه‏‌های ایران، هنوز این اتفاق به طور رسمی نیفتاده است.
+11
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.