بوریس جانسون در دیدار با حسن روحانی خواستار آزادی نازنین زاغری شد

دویچه وله :نخست‌وزیر بریتانیا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با رئیس جمهوری ایران دیدار و گفت‌وگو کرد. بوریس جانسون در این دیدار از ایران خواست تا نازنین زاغری و سایر شهروندان دوتابعیتی زندانی را بی‌درنگ آزاد کند.
 
دیدارها و گفت‌وگوهای دیپلماتیک در حاشیه برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک همچنان ادامه دارد. حسن روحانی پس از دیدار و گفت‌وگو با امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، با بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا نیز دیدار و گفت‌وگو کرده است.
 
خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه سوم مهر (۲۵ سپتامبر) با انتشار گزارشی از نیویورک به گفت‌وگوی روحانی و جانسون در ساختمان سازمان ملل متحد پرداخته است.
 
در گزارش این خبرگزاری به خواست بوریس جانسون مبنی بر آزادی همه شهروندان دوتابعیتی زندانی در ایران اشاره کرده است.
 
بوریس جانسون در این دیدار از حسن روحانی خواسته است تا بی‌درنگ، اقدام به آزادی نازنین زاغری راتکلیف و سایر شهروندان دو تابعیتی زندانی در ایران کند.
 
خبر دیدار و گفت‌وگوی بوریس جانسون با حسن روحانی از سوی سخنگوی دفتر نخست‌وزیری بریتانیا در لندن در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است. این دیدار غروب سه‌شنبه، ۲۴ سپتامبر در نیویورک برگزار شده است.
مواضع بریتانیا در قبال برجام
سخنگوی دفتر نخست‌وزیری بریتانیا در ادامه گزارش خود اعلام کرده است که بوریس جانسون نسبت به فعالیت‌های بی‌ثبات کننده جمهوری اسلامی ایران در منطقه ابراز "نگرانی شدید" کرده است.
 
بوریس جانسون همچنین به حملات روز شنبه ۱۴ سپتامبر به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان نیز اشاره کرده است. او از روحانی خواسته است تا ایران به این گونه اقدامات در منطقه فورا پایان دهد.
 
لازم به یادآوری است که روز دوشنبه ۲۳ سپتامبر، رهبران سه کشور اروپایی، بریتانیا، فرانسه و آلمان با صدور بیانیه‌ای مسئولیت حمله به پالایشگاه بقیق و همچنین میدان نفتی خریص در عربستان را متوجه ایران دانسته بودند.
 
خبرگزاری رویترز در انتهای گزارش خود بار دیگر تاکید کرده است که بریتانیا همچنان خواستار نجات توافق هسته‌ای است.
 
دفتر نخست‌وزیری بریتانیا در همین رابطه تاکید کرده است که جانسون در مورد برگزاری دور جدید مذاکرات بر سر توافق هسته‌ای با ایران اصرار ورزیده است؛ مذاکراتی که گفته می‌شود برنامه موشکی ایران و فعالیت‌های سیاسی این کشور در منطقه را نیز دربرخواهد گرفت.
+32
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان
  اروپایی ها اگر گروگان هاشون را با پول ازاد کنند یعنی مرحله اول پایان اروپا رقم خورده
  1
  6
  ‌چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.