اردوغان: داشتن قدرت هسته‌ای یا باید برای همه آزاد باشد یا برای همه ممنوع

یورونیوز :رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز سه‌شنبه در جریان نشست عمومی سازمان ملل متحد گفت که داشتن قدرت هسته‌ای یا باید برای همه کشورها آزاد گردد و یا به طور کامل ممنوع اعلام شود.
 
آقای اردوغان هشدار داد «نابرابری» میان دولتهایی که قدرت هسته‌ای دارند و آنهایی که ندارند، نظم جهانی را تضعیف می‌کند.
 
رئیس‌جمهوری ترکیه پیش‌تر نیز گفته بود که مایل است ازمنافع و مواضع کشورش مانند اسرائیل محافظت شود؛ برخی تحلیل‌گران بر این باورند که او تلویحا به دنبال دستیابی به زرادخانه هسته‌ای است.
 
اسرائیل تاکنون سیاست مبهمی پیرامون موضوعات هسته‌ای اتخاذ کرده و از تایید یا انکار قابلیت‌های هسته‌ای خود امتناع ورزیده است.
 
آقای اردوغان در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: «داشتن قدرت هسته‌ای یا باید برای همه ممنوع شود یا برای همه مجاز.»
 
آقای اردوغان همچنین از جامعه جهانی خواست تا به مساله صلح و امنیت در ادلب سوریه توجه کنند. او افزود ایجاد یک «منطقه امن» در شمال سوریه می‎تواند زندگی میلیون‌ها نفر را نجات دهد.
 
ترکیه میزبان بیش از ۳.۶ میلیون پناهجوی سوری است که در چند سال گذشته از جنگ گریخته‌اند. آنکارا قصد دارد حدود یک میلیون پناهجو را در شمال سوریه اسکان دهد و هشدار داده است که در صورت عدم دریافت حمایتهای بین‌المللی، ممکن است مسیر مهاجران را به اروپا باز کند.
 
گفته می‌شود تاکنون ۳۵۰ هزار نفر از مردم سوریه با آرام شدن اوضاع جنگ به کشور خود بازگشته‌اند.
 
اعضای ناتو در پی آن هستند که منطقه امنی در شمال سوریه به وجود آورند، با این حال آنکارا می‌گوید که فعالیت‌های آنها بسیار کند است.
+33
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان

  باید برای همه ممنوع باشد
  18
  42
  ‌سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  *بی همتا* - برلین، آلمان

  بله اما نه برای رهبران دیکتاتوری چون رژیم اخوندی و خودت ...باکردهای ایزدی چه کردی . ایا به داعش راه عبور ندادی . تو دست کمی از خامنه ای نداری که خواهان محو اسرائیل است . در کودتای نافرجام چندهزار نفر را زندانی کردی و چقدر ارتشی را . توهم به زباله دان تاریخ خواهی رفت
  18
  42
  ‌سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  بگیر بخواب بینیم تی بی تی.
  26
  34
  ‌سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این مخبط اسلامزده اگر همچنان بازی های اخوندی در بدهد ترکیه را به خاک سیاه می نشاند. آخر به دست زنگی مست که قمه نمیدهند. یادم هست که جاهل های زمان شاه دو پیاله عرق سگی میزدند و بعد عربده و چاقو می کشیدند. ولی وقتی فروغ فرخزاد دو تا پیاله میزد برایمان یک شعر نو میسرود. این نادان باید بداند که خود یهودی ها مخترع بمب اتمی هستند و تاکنون هم کسی را تهدید به نابودی نکرده اند. اگر اسرائیل اقتدار نداشت که تاکنون صدباره ان را بلعیده بودید ولی حالا اسلامیون متاسفند چون این لقمه توی گلویشان گیر میکند
  4
  13
  ‌سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  میبینید در عکس بالا دهانش باز است؟ امیدوارم مگسی بخزد داخلش!
  5
  6
  ‌سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  خدا خر و شناخت که بهش شاخ نداد. تو هنوز چیزی نداری ادعا داری وای به روزی که بمب اتم هم داشته باشی . کل اروپا که هیچ تا الان حداقل سوریه رو فرستاده بودی بالا و اونا هم شما رو . تو خاورمیانه هر کسی داشته باشه شک نکنید جنگ شروع خواهد شد و شاید هم بهتره داشته باشند حداقل اینطوری همدیگه رو میکشند از دستشون راحت میشیم.
  4
  10
  ‌چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - بابل، ایران
  بی شک اگر دنیا به عهد عتیق برگردد اردوغان بمانند همه اسلامگرایان شیعه و سنی دست به پاکسازی نژادی و دینی خواهد زد.ذات فاسد رجب و امثال اسلامگرایان داخلی و خارجی بارها و بارها به جهان نشون داده که همین اتفاق خواهد افتاد.توی رجب دوغی لایق یه گاری لبو فروشی هم نیستی حالا بمب اتم میخوای!!
  4
  10
  ‌چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  اخه ابومغل و بمب اتم؟ تو بوی گند داعشی فاشیستیت از بمب اتم خطرناکتر است
  4
  16
  ‌چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  اینم زبون داشتو ما نمیدانستیم این چلغوض از وقتی که روسیه اس 300 بهش داده زبان بازکردهه شما که مهد اسلام بودید چرا با کفار معامله میکنید اونها دشمن خدایه محمد و بلطبع شما مسلمانان هستند البته اگر مسلمان باشید در قرآن تاکید شده که با کافران و مشرکان دوستی مکنید و هر جا ایشان را دیدید هلاک کنید نه اینکه اس 300 بخرید از آنها.
  0
  0
  شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.