جمهوری اسلامی از حق شکایت از پاکستان و دریافت غرامت از این کشور در رابطه با خط لوله گاز انصراف داد

سایت دماوند :روزنامه‌های پاکستانی گزارش داده‌اند که جمهوری اسلامی در یک اقدام خفت‌بار دیگر، از دریافت خسارت مربوط به صدور گاز به پاکستان انصراف داده است.
 
بر اساس گزارشی که ابتدا در روزنامه اکسپرس تریبون منتشر شد، برخس مفاد قرارداد گازی میان ایران و پاکستان تغییر کرده و بر اساس این تغییرات، ایران دیگر حق ندارد به‌ خاطر تاخیر پاکستان در واردات گاز ایران، از این کشور شکایت یا درخواست غرامت کند.
 
در قراردادی که در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد میان ایران و پاکستان به امضا رسید، بنا بر این شد تا ایران از ابتدای سال ۲۰۱۵ میلادی روزانه ۲۲ میلیون متر مکعب گاز به پاکستان صادر کند و در صورت عدم اجرای تعهدات از سوی پاکستان، این کشور باید پول گاز را به طور کامل پرداخت می‌کرد.
 
این در حالیست که هم‌اکنون در ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ پاکستان حتی احداث خط لوله انتقال گاز را آغاز هم نکرده است.
 
به گفته خود مقامات جمهوری اسلامی، بر اساس قرارداد اولیه، پاکستان باید در ازای هر ماه تاخیر در اجرای این قرارداد ۲۰۰ میلیون دلار جریمه پرداخت می‌کرد. رسانه‌های پاکستان، این مبلغ را یک میلیون دلار در هر روز اعلام کرده بودند.
 
حالا گزارش شده که بر اساس قرارداد جدید میان دو مشور، پاکستان تعهد داده که تا سال ۲۰۲۴ خط لوله انتقال گاز از ایران را احداث کند و روزانه ۲۲ میلیون متر مکعب گاز از ایران تحویل بگیرد، اما در صورت تاخیر نه جریمه خواهد پرداخت و نه ایران حق شکایت از این کشور دارد.
+3
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  جمهوری اسلامی ایران از جیب مردم خیلی بذر و بخشش کرده از خاک ایران بگیر تا دریای خزر تا دریای جنوب و از حق مردم همه وهمه فذای بقای خود کرده و خواهد کرد متآسفانه
  0
  19
  ‌سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  حسنلو - باکو، آذربایجان
  احسنت اینومیگن قدرت و صلابت ناعب بر هغ عمام ضمان اینو میگن حکومت مقتدرولی فغیح خدارو شکر هرروز نیست که خبری اینچنینی دال بر قدرت و صلابت رژیم عمام ظمانی نشنویم و شاهد لوغوز خوندنه نوادگان روس و چین واسه امریکا نباشیم
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.