سرقت ۷۰۰ میلیونی دوست نمک نشناس

مرد طمعکار وقتی فهمید دوستش مقدار زیادی پول و طلا در گاوصندوق خانه‌اش دارد نقشه سرقت از وی را با دو همدستش طراحی و اجرا کرد.

به‌گزارش خبرنگار «ایران»، ساعت ۱۱:۳۰ روز دهم مرداد امسال فردی طی تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، از سرقت اموال خانه‌اش به ارزش تقریبی ۷ میلیارد ریال خبر داد. وقتی مأموران کلانتری ۱۳۰ نازی آباد به محل رفتند پس از بررسی‌های اولیه پرونده به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی قرار گرفت.

مالباخته در ادامه به کارآگاهان گفت: من به اتفاق مادرم در طبقه اول یک ساختمان ۴ طبقه زندگی می‌کنیم. روز حادثه در نبود ما سارق یا سارقان وارد منزل شده و اقدام به سرقت 900 گرم طلا، ۴۸ قطعه سکه طلا، سه میلیون تومان وجه نقد و ۲۴ هزار دلار و چندین فقره اسناد ملکی کرده و متواری شده‌اند اما به کسی مظنون نیستم.

بدنبال اظهارات مرد جوان، کارآگاهان راهی محل سرقت شدند، در بررسی اولیه آثاری از تخریب در ورودی مشاهده نشد و مشخص بود سارق یا سارقان با استفاده از کلید وارد ساختمان شده‌اند، بررسی صحنه سرقت و آثار بهم ریختگی هم حکایت از ساختگی بودن صحنه سرقت داشت.

با مشاهده تصاویر ضبط شده دوربین‌های مداربسته مشخص شد سارقان سه نفر بوده و با یک دستگاه خودروی پراید سفید رنگ متواری شده‌اند.

در ادامه تحقیقات کارآگاهان به شخصی به نام «سامان» ۲۸ ساله  که از دوستان خانوادگی مالباخته بوده و به محل سرقت رفت و آمد داشته، مظنون شدند. با انعکاس موضوع به بازپرس پرونده دستور دستگیری سامان صادر شد ودر تاریخ ۲۸ شهریور ماه سامان دستگیر و به پایگاه هفتم منتقل شد. وی در تحقیقات مقدماتی منکر هرگونه سرقت شد. در نهایت با ارائه دلایل و مدارک غیر قابل انکار لب به اعتراف گشوده و گفت: سرقت را به اتفاق دو نفر از همدستانم به نام‌های نادر و احد انجام دادم. چند سالی است با مالباخته رفت و آمد خانوادگی دارم و با توجه به آگاهی از اینکه وی مقادیر زیادی وجه نقد، طلا و ارز در خانه نگهداری می‌کند، در فرصتی مناسب اقدام به سرقت دسته کلید شاکی کردم و به همراه دو نفر از دوستانم وارد خانه وی شده و سرقت کردیم. اموال سرقتی را نیز به فردی در غرب تهران به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان فروخته و پول را بین خودمان تقسیم و صرف خوشگذرانی کردیم.

بدین ترتیب همدستان سامان یک روز بعد در مخفیگاهشان واقع در محدوده خانی آباد دستگیر شده و خودروی پراید نیز کشف و توقیف شد.

به‌دنبال اظهارات سامان، کارآگاهان پایگاه هفتم با شناسایی مالخر، وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند. در بازرسی از مخفیگاه متهم ۲۰۰ گرم طلای آب شده سرقتی نیز کشف و به پایگاه منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبرگفت: با توجه به دستگیری تمامی اعضای این باند سرقت و اعتراف صریح مجرمین با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرایم احتمالی در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی قرارگرفتند.‌‌
+6
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.