قوه‌ قضائیه ایران: مسئولان تا یک ماه دیگر اموال و دارایی خود را اعلام کنند

العربیه :رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه ایران، اعلام کرد که از روز یکشنبه 22 سپتامبر 2019، تا یک ماه دیگر، مسئولان مهلت دارند میزان اموال و دارایی خود را اعلام کنند.
 
بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، حمید شهریاری از افتتاح سامانه ثبت دارایی مقامات، مسؤولان و کارگزاران، خبر داد و رهبر، رئیس جمهور، معاونان رئیس جمهور، وزیران و همسر و فرزندان آنان را از جمله افرادی دانست که باید قبل و بعد از خدمت، دارایی خود را در این سامانه ثبت کنند.
 
او بر لزوم اعلام دارایی توسط هر کسی که قرار است حکمی برایش صادر شود، قبل و بعد از قبول مسئولیت تاکید کرد.
 
رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، هدف از این اقدام را جلوگیری از افزایش اموال مسئولان برخلاف حق اعلام کرد.
 
او مرجعی که قرار است دارایی‌های مسئولان به آن معرفی شود را رییس قوه قضاییه و کمیته سه نفره دانست و افزود: «رییس قوه قضاییه هم باید دارایی خود و همسر و فرزندان را قبل و بعد از خدمت به مرجعی که رهبری اعلام می‌کنند اعلام کند».
 
شهریاری کتمان دارایی توسط هر مسئولی را همراه با مجازات تعزیری درجه شش دانست و تاکید کرد که اطلاعات این سامانه کاملا محرمانه باقی می‌ماند.
 
او از لزوم ثبت دارایی‌های مسئولان که خارج از ایران قرار دارد نیز خبر داد و اعلام کرد که حدود 250 هزار نفر مشمول ثبت دارایی و اموال در این سامانه می‌شوند.
 
گفتنی است، ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه ایران پیش از این دستور راه‌اندازی سامانه ثبت و ضبط اموال مسئولان در ایران را داده بود.
 
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه نیز ماه گذشته از فعال شدن سامانه اموال مسئولان خبر داد و اعلام کرد که این سامانه از سوی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه مهیا و بارگذاری شده است.
+13
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  Zaall - اصفهان، ایران
  درود بر قوه قضائیه و رئیسی
  13
  1
  دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  حسنلو - باکو، آذربایجان
  :))))))))))))))))))))))))))) ادم از خنده جر میخوره بیاید من خودم بالای بیست تا از پرسنل فاسد قوه قضاییه رو بهتون معرفی کنم حالا قضات و معاونین و مدیرکل و الباقی که بماند
  0
  4
  دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.