نخستین «موزه واژن» در دنیا با هدف تابو زدایی از بدن زنان در لندن افتتاح می‌شود

 نخستین موزه واژن دنیا در لندن افتتاح خواهد شد
صدای آمریکا :نخستین موزه دنیا که به واژن اختصاص دارد پس از جمع آوری ۵۰ هزار پوند کمک های مردمی، در ماه نوامبر در لندن درهای خود را به روی عموم باز خواهد کرد.
 
به گزارش سرویس جهانی بی بی سی، هدف از احداث این موزه، بالا بردن سطح آگاهی در مورد بیماری‌های زنان و ارائه اطلاعات مفید در مورد سلامت آنها است.
 
این موزه شامل نمایشگاه های متنوع، نمایشنامه، کارگاه، و دیگر برنامه های سرگرم‌کننده آموزشی با موضوع واژن و سلامت زنان است.
 
بنیانگذار این موزه می گوید پس از آنکه متوجه شد موزه ای در ایسلند به آلت تناسلی مردانه اختصاص دارد تصمیم گرفت موزه ای برای زنان راه اندازی کند.
 

بنیانگذار این موزه امیدوار است که راه‌اندازی آن بتواند شرمی که معمولا زنان در رویارویی با بدن خود با آن روبرو هستند را از بین ببرد.
 
به گزارش یک سازمان خیریه فعال در زمینه سرطان رحم، یک چهارم زنان ۲۵ تا ۲۹ ساله در بریتانیا خجالت می کشند آزمایش سرطان رحم بدهند.
 
این موزه با کالج سلطنتی زنان و زایمان همکاری می کند تا زنان را به گفتگو در مورد موضوعاتی که به سلامتی‌شان ربط دارد و در جامعه تابو محسوب می شوند تشویق کند.
 
موزه واژن لندن برنامه هایی آموزشی در مورد سکس و رابطه نیز برای علاقه مندان ارائه می کند و با تیمی از پزشکان و کارشناسان سلامت در تعامل است.
 
این موزه امکاناتی را نیز برای افراد بیناجنس و تراجنسیتی ارائه می دهد.
+32
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  فاطی بدو که خوراک خودته از میله های اتوبوس و مترو رهائی یافتی
  7
  42
  دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۶
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان

  هفت شهر عشق را عطار گشت / ما هنوز اندر خم پوشاندن موهاى سر خانمهاییم ، اینهمه آزادى دارن باز هم کمه شونه فهمیدن هر چى محدود تر یعنى حریص تر و بیمار تر
  6
  28
  دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۳
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. نازنین یادم بود که عزیزی به فاطی جونمون میله‌های مترو رو تجویز کرده بود . بهش گفتم که با این مریضی که داره بهتره بره عربستان که حداقل مرداشون هم سرد مزاج نیستن هم از سنگین وزن خوشبحالشون میشه.الان میاد میگه کجا منو دیدی که میگی سنگین وزن ولی من نه اینکه یک سبک وزن ندیدم طرفدار اخوند باشه بلکه بدون ریش و سیبیل هم ندیدم.
  2
  8
  دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۷
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی::]. خودم میله های اتوبوس و مترو را به فاطی شله دائم التحریک گوشزد کردم چون دائم در حال مالیدن خودش در وسایل نقلیه میله دار است طفلکی
  0
  6
  ‌سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
  نظر شما چیست؟