انتصاب برادرزاده «محمود واعظی» به عنوان وابسته علمی سفارت ایران در بلاروس

آمد نیوز :بر اساس اخبار واصله از منابع خبری «آمدنیوز» در هیئت دولت، «حامد واعظی» فرزند «حسن واعظی جزئی»، برادرزاده‌ی «محمود واعظی جزئی» رئیس دفتر شیرین عقل رئیس‌جمهور، بدون هیچ‌گونه سابقه‌ی دیپلماتیک و تنها به دلیل برتری ژنتیک (ژن معیوب) مدتی است در سفارت جمهوری اسلامی در بلاروس به عنوان «وابسته علمی» مشغول به کار شده است.
 
«حسن واعظی» منشی صحن ‌جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام است.
 
منابع دولتی بسیار تلاش داشته‌اند که خبر این انتصاب به رسانه‌ها درز نکند. دلیل آن هم عدم صلاحیت علمی و دیپلماتیک «حامد واعظی» و رانت‌خواری‌های متعدد «محمود واعظی» رئیس دفتر رئیس‌جمهور در انتصاب اقوامش به سمت‌های مختلف و مهم در کشور بوده است.
 
«محمود واعظی» رئیس دفتر رئیس‌جمهور یکی از افرادی است که در دولت روحانی رانت‌خواری‌های بزرگ و ویژه‌ای داشته و اخبار محرمانه‌ی دولت را از طریق فرزندش به «سیدمسعود خامنه‌ای» نشت می‌دهد. 
 
«محمود واعظی» شش برادر دارد که برخی از آنها ساکن ایالات متحده آمریکا بوده‌اند.
 
«پروین داداندیش» همسر واعظی است که سمت‌های مختلفی را در دو دولت حسن روحانی داشته است. وی ابتدا به عنوان مشاور امور بانوان وزیر ارشاد و سپس به عنوان رئیس دانشگاه آزاد واحد غرب تهران منصوب شده است.
برادر وی «احمدرضا داداندیش» هم مدتی به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل صنایع شیر ایران (پگاه) در استان لرستان فعالیت داشته است. 
از «محمود واعظی»، رئیس دفتر رییس‌جمهور به عنوان حامی اصلی «ابراهیم حسینی»، رئیس صنایع شیر ایران (پگاه) نام برده می‌شود. «حسینی» که مرتکب تخلفات اقتصادی عمده‌ای شده، چندی قبل از منصب خود برکنار شده است.
هم‌چنین «سلیمه واعظی» دختر «محمود واعظی» است که در اروپا به سر می‌برد و «صادق واعظی» فرزند ۲۰ ساله‌ی رئیس دفتر رئیس‌جمهور، مالک یک فست فود در بهترین منطقه‌ی تجریش است.
+7
رأی دهید
-23

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.