ایران: با روسیه و چین در دریای عمان رزمایش نظامی برگزار می‌کنیم

یورونیوز :ایران روز شنبه از برگزاری رزمایش مشترک دریایی این کشور با روسیه و چین در دریای عمان خبر داد.
 
قدیر نظامی، رئیس امور بین‌الملل و دیپلماسی دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح ایران در گفتگو با خبرگزاری فارس ضمن اعلام این خبر گفت: «برآوردها و تحلیل‌های سیاسی و نظامی بسیار روی این اتفاقات حساب باز خواهند کرد و در تحولات راهبردی مد نظر قرار خواهند داد.»
 
به گفته این مقام نظامی ایران رزمایش مشترک با چین و روسیه قرار است در «آب‌های بین المللی و آزاد» و در «شمال اقیانوس هند و دریای عمان» برگزار شود.
 
رئیس امور بین‌الملل و دیپلماسی دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح ایران در بخش دیگری از سخنانش گفته است: «رزمایش‌ها اهداف مختلفی را دنبال می کنند که خیلی اوقات تبادل تجربیات تاکتیکی و نظامی است، گاهی این رزمایش ها بار سیاسی و اهداف سیاسی دارد و نشان دهنده نوعی همگرایی بین شرکت کنندگان است.»
 
وی در مورد احتمال برگزاری این رزمایش در خلیج فارس نیز گفت: «ما به هیچ عنوان چنین رزمایشی را در خلیج فارس برنامه ریزی نکرده‌ایم، البته ما با کشوری مثل عمان که هر دو در ساحل خلیج فارس و تنگه هرمز قرارداریم در این منطقه رزمایش برگزار کرده‌ایم و یک موضوع کاملا طبیعی است.»
 
خبر برگزاری رزمایش مشترک دریایی ایران با روسیه و چین در حالی منتشر می شود که تنش ها در منطقه به دنبال حمله هفته گذشته به تاسیسات نفتی عربستان بار دیگر افزایش یافته است.
فرمانده کل سپاه: تهاجم محدود باقی نمی ماند، ما اهل تعقیب هستیم
حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران ایران روز شنبه تاکید کرد که «تهاجم» به این کشور «محدود» باقی نمی ماند. وی گفت: «هرکس می‌خواهد سرزمینش میدان اصلی جنگ شود، بسم‌الله، هرگز اجازه نمی‌دهیم جنگ به سرزمین ما کشیده شود؛ تهاجم محدود باقی نمی‌ماند، ما اهل تعقیب هستیم و تا نابودی متجاوز از پا فرو‌نمی‌ نشینیم و هیچ نقطه امنی باقی نمی‌گذاریم حساب کار دست‌تان باشد.»
 
به گزارش خبرگزاری های ایران وی در بخش دیگری از سخنانش نیز گفته است: «تا‌کنون تنها بخشی از توانمندی خود را به نمایش گذاشته‌ایم، ما هر کس را که از حریم مرزهای‌مان تجاوز کند، می‌زنیم و بدانید هرکاری بکنیم، می‌گوییم، ما هم اراده و هم عمل و نیز زبان به عهده گرفتن مسئولیت کاری‌هایی که انجام داده‌ایم را داریم.»
 
این سخنان در حالی بیان می شود که آمریکا ایران را به دست داشتن در حمله به تاسیسات نفتی عربستان که شنبه گذشته صورت گرفت متهم کرده است.
 
عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش ایران هم روز شنبه گفت: «اخیرا آمریکایی‌ها پیغام داده بودند، یک نقطه را می‌زنیم و شما هم جواب ندهید تا دعوا تمام شود!؛ پاسخ دادیم که اگر یکی بزنید، ۱۰ تا می‌خورید.»
 
سخنان مقامات نظامی ایران در حالی بیان می شود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه با اعزام نیروی نظامی به منطقه خلیج فارس برای حمایت از عربستان سعودی موافقت کرد.
+16
رأی دهید
-46

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  قرار شده .که ما با قایق موتوری پشت سر این‌ها باشیم. اگر چینی‌ یا روسا ‌ها تشنه شدند . چاهی دم پهلو و آب قسمت کنیم. خدا چه داند. ماه محرم است . شاید قیمه پلو نذری.این قسمت ما از مانور است.
  7
  32
  شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  بطور مسلم روس ها در این جریان (حمله به عربستان) دست داشته و منافع خاصی را دنبال می کنند. ضمنا روسیه بیشتر از امریکا از اسلام و چین واهمه دارد. ولی امکان دارد که در حال حاضر از منافع موقت استفاده میکنند و می خواهند حضور خودشان را در خلیج فارس نشان دهند
  1
  18
  شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  این چینی ها با تظاهر به رزمایش میخواهند بیان ماهیگیری .
  0
  18
  شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
  ۳۹
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل
  یک چینی رو بردن بالای دار و شد دارچین
  1
  18
  شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
  ۴۹
  Botol - آلمان، آلمان
  بعد از این مانور چینی ها از سلاح های روسیه کپی میکنن.
  0
  13
  شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  همین روس و چین با اولین شلیک پا خالی میکنند تاریخ ثابت کرده . اونا کشور و مردم خودشون را دوست میدارند . ما هستیم که مردم و کشور برامون پشیزی ارزش نداره و فقط به بقای خود فکر میکنیم تا بیشتر مال مردم جپاول کنیم
  1
  20
  شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  بچه شرور پست فطرت (جمهوری اسلامی) رفت بابا روسیه و مامان چین رو آورد. توف به دات بی غیرت و بی شرفتون
  2
  8
  شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۰
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  رابطه چینی ها و روسها با رژیم آخوندی مثل لاس خشکه زدن با یک روسپی تن فروش است ؛ کام میگیرند و بعد بدون خداحافظی میرن خانه. بدبختی اینجاست که به جای پول دادن به این روسپیان اخوندی باج هم میگیرند
  0
  1
  یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::janahi - دبی، امارات متحده عربی::]. اونی که پا بفرار گذاشت و همانند بزکوهی از کوه رفت بالا خلیفه تو بود. تاریخ خودتون ثابت کرده.
  2
  1
  یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۷
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  اونوقت پول فشفشه ترقه های چینی و روسیه تو مانور رو کی میده؟ لابد ملت بدبخت ایران. اونوقت یه ....از قم میاد میگه من انم که رستم بود پهلوان.
  1
  2
  یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۷
  نظر شما چیست؟