اعترافات اکبر طبری; «قُلک غلامحسین محسنی اژه‌ای» کیست؟

آمد نیوز: اکبر طبری» معاون پیشین اجرایی حوزه ریاست قوه قضائیه در جدیدترین تک‌نویسی خود در بند دو الف سپاه، از نقش «علی ترامشلو» به عنوان «قُلک غلامحسین محسنی اژه‌ای» پرده برداشت.
 
معاون اجرایی پیشین حوزه ریاست قوه قضاییه در دوران آملی لاریجانی در این‌باره نوشته است: «... قبلا نوشتم سرنخ مسائل آقای محسنی را در جواد قدمی پیدا کنید. امروز می‌خواهم یک سر نخ دیگر را هم برای‌تان بنویسم. علی ترامشلو بساز بفروش معروف تهران که از زمان شهرداری بخاطر رفاقت با داوود احمدی‌نژاد ارتباط خوبی با خود احمدی‌نژاد و مشایی داشت، پروژه نوسازی بافت فرسوده تهران در منطقه ۱۲ را کامل در دست گرفت.
 
ترامشلو زمانی که مشایی در میراث فرهنگی بود چند پروژه بزرگ مثل ساخت و ساز در سرای دلگشای بازار تهران که یک مجموعه قاجاری و قدیمی بود را به دست گرفت.
 
آقای محسنی آن زمان وزارت اطلاعات بود. وقتی از سرمایه‌گذاری ترامشلو مطلع می‌شود، از طریق حراست میراث، کار را می‌خواباند و ترامشلو را در مشت خودش می‌گیرد. ترامشلو با حمایت آقای محسنی به قالیباف وصل می‌شود و پروژه‌های میدان شوش و خیابان فدائیان را شروع می‌کند. رضا محسنی پسر آقای محسنی هم رابط‌شان می‌شود. فقط در یک فقره در مجتمع سیتی سنتر در خیابان صاحب جمع میدان شوش که ترامشلو ۵۰ هزار متر تجاری و اداری آن‌جا ساخته، از هر متر ۵۰۰ هزار تومان دادند به رضا محسنی. آقای محسنی که آمدند قوه، علی ترامشلو یک دفتر در جردن بالاتر از جهان کودک در کوچه پدیدار به رضا محسنی داد. این ساختمان مال محمدحسین برخوردار نماینده سامسونگ در ایران بود. خاندان برخوردار که اموال‌شان اوایل انقلاب مصادره شده بود، با کمک آقای محسنی از اصل ۴۹ خارج شدند.
 
رضا محسنی کمک کرد تا ترامشلو یک صندوق خیریه درست کند که اسمش را یادم نیست ولی دفترش همان سمت میدان شوش بود. علی ترامشلو افراد پولدار با پرونده‌های سنگین را می‌آورد پیش رضا محسنی در جردن، ۳۰٪ از پرونده‌شان را می‌ریختند به حساب خیریه ترامشلو که دسته چک آن پیش رضا محسنی بود.
 
ترامشلو اواخر سال ۹۶ یکبار سعی کرده بود آقای محسنی را دور بزند که حدود یک‌ماه حفاظت قوه قضائیه بازداشتش کرد.
 
پشت ماجرای ترامشلو شرکت سامسونگ است. این‌ها از طریق روابط‌شان با رضا محسنی حدود پنجاه شرکت فعال در ایران دارند. سامسونگ یکی از لابی‌های آمریکا در ایران است که ارتباط خیلی خوبی با آقای محسنی هم دارد. دفتر رهبری هم فکر کنم بخاطر همین ارتباطات آقای محسنی به آقای رییسی اجازه نمی‌دهد دست به آقای محسنی بزند با این‌که آقای رییسی و آقای محسنی سال‌هاست با هم اختلاف دارند.»
+71
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  مافیای هزار توی ملاها . یه روزی بشه که همتون نابود بشین و حتم دارم این روز خیلی خیلی نزدیکه .
  0
  63
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  آگهی امروز از بیت رهبری: فروش ملک با موقعیت عالی‌.به علت مهاجرت به کانادا.از شمال و جنوب به دریا چسبیده. در جنوب میلیارد‌ها ثروت نفتی‌ .در شمال مخازن گاز .خاویار. صد گونه ماهی‌.ملک سرشار از معادن فیروزه.آهن .م‌س.همچنین یک کوه طلا.با مردمی بسیار آرام.که اصلا کاری به شما ندارند.خودم ۴۰ سال استفاده. خداهی خیلی‌ راضی‌.لطفا فقط خریدارن واقعی تماس گیرند.ترجیع شیعه باشند.به مسلمان لبنانی و عراقی -روسی .چینی‌. تخفیف ویژه.شرایطی نیست.به پولش نیز دارم.راستش چند هکتار زمین در تورنتو و دو برج هم توی نیویورک خریده. البته یکی‌ دیروز آمد. خلیج فارس را بخرد معامله نشد،اون را هم می‌‌فروشم.قسمت زیاد خزر دوستان مفت فروختند. دارم به مالم آتش می‌‌زنم.اگر نیاد. مثل خزر سگ خور میشود.اگر زنگ زدید همکارم حسن کلید جواب داد. چیزی نگید. اون قبلا قسمت خود را گرفته.
  1
  54
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  مثل همیشه میگم نوش جون ملت لاشخور ایران. فوقش 10درصد مردم ایران حقشون این حکومت نیست اما 10درصد در بین 90درصد لاشخور چیزی نیست. 90درصد مردم ایران در جایگاه این آخوندا و پاسدارا باشن بدتر نباشن بهتر نیستن. این ذات ملت ایرانه. خرابه خراب.
  2
  37
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. و ذکر شود این اموال و املاک مال یک ملای بیشرف بوده که صبح دوش گرفته و اصلاح شده به محکمه میرفته و شب با دستان آلوده به خون به به املاکشان بر میگشتند
  1
  20
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  این آقای اکبر طبری مثل اینکه نمیدونه که آقای محسنی اژه ای گاز میگیره اگر نمیدونه بره از عیسی سحرخیز بپرسه! اینقدر پا رو دم این سگ نگذار.
  0
  24
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. سگ حیوانی نجیب و با وفا و مهربانست لطفا این بیشرف را با سگ مقایسه نکنید
  0
  16
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. بله بایستی مینوشتم گرگ
  0
  6
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۷
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. واقعا حتی کفتار که رفتارش غریضی هست از امثال این اژه ای شرافتش بیشتره.
  1
  9
  شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  تمام مسئولان نظام در قبال حفظ وسرسپردگی کامل به نظام آزاداند که هر کاری بکنند
  0
  1
  یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۸
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. لاشه خور برازنده تر ست
  0
  2
  یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
  نظر شما چیست؟