کوله پشتی های آمریکایی چند میلیونی در بازار تهران!

فرارو: سه روز دیگر دوباره صدای زنگ مدرسه‌ها بلند می‌شود و این روزها معمولا دانش‌آموزان در تکاپوی خرید وسایل مورد نیاز خود هستند.
 
به گزارش ایسنا، با وجود این در بررسی میدانی صورت گرفته، بازار کیف و کوله‌پشتی در خیابان منوچهری تهران چندان شلوغ نیست.
 
اولین فروشنده‌ای که با او همکلام شدیم از کاهش حدود ۵۰ درصدی مشتریان خود نسبت به سال گذشته گفت: " امسال از یک مدل، ۲۰۰ کوله‌پشتی برای فروش آوردم اما توانستم فقط یکی از آن‌ها را بفروشم؛ این در حالی است که سال گذشته اوضاع فروش خیلی بهتر بود."
 
قیمت کوله‌پشتی‌های مختلف در این فروشگاه بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است. فروشنده می‌گوید که قیمت‌ها نسبت به سال گذشته ۲۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش یافته است. به گفته او کوله‌پشتی‌هایی با برند خاص به قیمت دو میلیون تومان هم در این بازار پیدا می‌شود.
 
در مغازه بعدی که کیف‌هایی با طرح‌های مختلف کودکانه نیز در آن به چشم می‌خورد، قیمت کوله‌پشتی از ۱۲۰ تا ۴۲۰ هزار تومان متغیر است. فروشنده این مغازه می گوید: "برندهای خاص آمریکایی در بازار حدود دو میلیون تومان قیمت دارند."
 
او در پاسخ به اینکه چگونه جنس آمریکایی به کشور وارد شده است، می‌گوید که " این برندها قبلا در ایران نمایندگی داشتند و جنس‌هایی که از قبل مانده حالا در بازار فروخته می‌شود."
 
اما فروشنده مغازه بعدی در پاسخ به این سوال می گوید: "راه برای رسیدن به کالای خارجی زیاد است. بعضی از کیف‌های خارجی بازار، قاچاق هستند و بعضی از جنس‌های قدیمی. اینکه بگوییم همه کالاهای خارجی از گذشته در انبارها بوده یعنی داریم خودمان را گول می زنیم."
 
به گفته او قیمت کوله‌پشتی ایرانی و خارجی به ترتیب ۱۲۰ تا ۲۸۰ هزار تومان و ۳۰۰ هزار تا دو میلیون تومان است.
 
این مغازه‌دار کمبود کیف به دلیل ممنوعیت واردات این کالا و افزایش قیمت‌ها را از جمله دلایل خلوت بودن بازار کیف و کوله‌پشتی می‌داند: "کوله‌پشتی جزو مایحتاج ضروری نیست و از طرف دیگر وقتی دخل‌وخرج‌ها با هم نمی‌خواند و با وجود چند برابر شدن هزینه‌ها، درآمد مردم ثابت است، دانش‌آموزارن مجبورند از کیف سال قبلی‌شان استفاده کنند."
 
به مغازه آخر سر می‌زنیم و از فروشنده می‌پرسیم که آیا فروش امسال مثل سال‌های گذشته بود؟ و پاسخ او فقط یک کلمه است: "اصلا!"
+35
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  آمریکایی کجا بود؟ همه چیز امروز ساخت چین هست.
  9
  91
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  یه عده تازه به دوران رسیده دزد مفا خور فقط انقد پول به کیف میدن. الان کوله نرمال 100تومن هست. ما بچه بودیم بابامون کیف میخرید الکی پارش میکردم و کتابامونو کش مینداختیم دورش میگرفتیم دستمون چون کیف سوسول بازی و کسرشان بود. موقع دعوا هم دست و پا گیر بود. وقتی دعوامون میشد کتابارو میکردیم تو شلوار کله رو میرفتیم تو صورت طرف خخخ. بد آموزی.
  42
  23
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
  ۳۵
  kadash - استکهلم، سوئد
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. منظور برند آمریکاییه. و الی همه میدونن سالیان ساله کشورهایی مثل ژاپن و آمریکا و آلمان و..اجناسشون رو توی چین وبعضا بنگلادش و پاکستان تولید میکنن. اما طراحی و کیفیت و دوام خیلی فرق داره با برندهای خود چین و غیره.چین فقط خر حمالی وکارگری تولیدش انجامیده. طراحی،انتخاب جنس ومواد اولیه،تایید کیفیت همه توسط خود آمریکا و یا ژاپن و آلمان و غیره انجامیشه.
  3
  9
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::] اگر ساکن شمال شهر بودی اصلا لازم نبود کتاب و دفتر را تو شلوارت بزاری و کله بزنی,این جنوب شهریها عالمی دارند.
  14
  7
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::senator x - تهران، ایران::]. هههه. شمال شهر. زمانی که من بدنیا اومدم پایین شهر فعلی شمال شهر بود. اونجاهایی که تو میگی شمال شهر یا بیابون و جنگل و کانال بود یا کاخ شاه و ویلاهای افسراشون. من خودم و مادر و پدر متولد محدوده تهران قدیم بین دروازه های قدیم شهر هستیم. خانواده من همگی بچه دروازه قزوین هستیم و امروزه بهش میگن خیابون قزوین. هرکی مخالف نظرمه دلیل بیاره.
  11
  9
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۸
  نظر شما چیست؟