نیویورک تایمز: در صورت حمله به ایران، پالایشگاه آبادان و جزیره خارک هدف قرار خواهد گرفت

جزیره خارک مهم ترین پایانه صدور نفت ایران را در خود دارد رادیو بین المللی فرانسه : در حالی که حمله به تأسیسات نفتی عربستان تمامی منطقه را دوباره با تنشی خطرناک مواجه ساخته و بار دیگر از جمهوری اسلامی ایران به عنوان متهم اصلی نام برده می‌شود، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نوشت که ارتش آمریکا فهرستی از مکان‌هایی تهیه کرده که در صورت آغاز عملیات نظامی، باید در خاک ایران هدف قرار گیرند.
 
روز پنجشنبه ١٩ سپتامبر/٢٨ شهریور، نیویورک تایمز نوشت که از جمله اهداف تعیین شده در خاک ایران، پالایشگاه آبادان است که همچنان یکی از بزرگترین پالایشگاه‌های جهان به شمار می‌آید. جزیره خارک نیز که مهم‌ترین پایانه صدور نفت ایران را در خود دارد یکی دیگر از اهداف است. همچنین مراکز پرتاب موشک و پایگاه‌های سپاه پاسداران و پایگاه‌های نظامی خوزستان – که به گفته آمریکایی‌ها منشأ حمله به عربستان بوده – در فهرست ارتش آمریکا قرار دارند. به نوشته روزنامه آمریکایی این فهرست از خیلی وقت پیش تهیه شده و سه ماه قبل نیز که پهپاد تجسسی آمریکایی توسط سپاه سرنگون شد، مورد نظر ترامپ قرار گرفت اما در نهایت رئیس جمهوری آمریکا از واکنش نظامی صرف نظر کرد و حمله سایبری به ایران را ترجیح داد.
 
نیویورک تایمز می‌نویسد که هرگونه عملیات نظامی علیه ایران به احتمال بسیار زیاد با شلیک موشک‌های کروز از کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا آغاز خواهد شد.
 
با اینحال، تحلیلگران معتقدند که واشنگتن و عربستان سعودی در مورد نوع واکنش در قبال ایران به قطعیت نرسیده‌اند. به گفته سینزیا بیانکو، تحلیلگر "شورای اروپایی روابط بین‌الملل"، فکر غالب در ریاض اینست که آمریکا باید مراکز حساس و زیرساخت‌های مهم را در ایران هدف قرار دهد تا  تلفات انسانی را محدود نگاه دارد.
 
همه این فرضیات در حالی مطرح می‌شود که دست داشتن ایران در حمله به عربستان هنوز به طور قطعی ثابت و تأیید نشده است. مقامات آمریکایی گفته‌اند که طی هفته آینده، مدارک قطعی در مجمع عمومی سازمان ملل ارائه خواهد شد.
+48
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  ukjohnuk - لندن، انگلستان

  هیچ غلطی نمیتونین بکنین .عربستان شپشو.
  107
  64
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  بنده برگشتم. بعد مدتها کار سنگین نصب و راه اندازی تجهیزات کمپ جدید زمانی گیرمون اومد ترواشات ذهنی خود را همچون دیگران اینجا به اشتراک بگذاریم. در این مدت ظاهرا اتفاقات زیادی افتاده از جمله حمله به تاسیسات نفتی عربستان.در اینکه اینکار مستقیما کار ایرانه و نه ایادی متوحشانش شکی نیست. اخوند جماعت و کلا روحانیون مذهبی در طول تاریخ روان شناسان قابلی بودند بخاطر همینه که همیشه از ملتها سواری میگرفتند ولی ایندفعه طرفشون امریکاست و میخواستند حداکثر استانه تحمل ترامپ را بسنجند ترامپ هم باشون راه خواهد اومد تا بعد انتخابات و در صورت پیروزی که احتمال قریب به یقین پیروز خواهد شد ضربه نهایی را وارد خواهد کرد. خدارا صد هزار مرتبه شکر دستشون کم کم از دخالت در کشورهای همسایه در حال بریدنه اما این وسط مردم بدبخت ما هستند که تاوان خواهند داد. البته بی عرضگی و سواری دادن در طول تاریخ هرگز بدون تاوان نبوده.
  22
  26
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۴
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  شماهام مثل من فکر میکنین کاش حمله کنه و نظامو ساقط کنن؟. از خودمون که بخاری بلند نشد
  26
  44
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۶
  ۴۲
  hosseinf - رشت، ایران

  کسی وجود حمله به ابرقدرت خلیج فارس ندارد
  55
  22
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷
  ۴۱
  baba bekheyal - اسپارت، ایران

  هیچ غلطی نمیتونین بکنین
  52
  18
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
  ۴۱
  baba bekheyal - اسپارت، ایران

  هیچ غلطی نمیتونین بکنین
  51
  15
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
  ۵۵
  Sepas - تهران، ایران

  فک نکنم اینطور بشه چون خودتون گور خودتون و با دست کندین
  46
  13
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۶
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  چرا بیت رهبری هدف نباشه؟
  7
  64
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  عمریگا و عرعرستان غلط کردند
  55
  13
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۲
  ۵۱
  kata1379 - مشهد، ایران

  [::ukjohnuk - لندن، انگلستان::]. سلام . غلط از این بالاتر که حقوق من کفاف خرجم رو نمی دهد . من که همانند باور و آذرمیانه کاسه لیس و متملق نیستم تا از برکات ملوکانه استفاده کنم . دعا گوی کسی نیستم . نه نوکری بلدم نه عرضه خیانت دارم . . فقط معتقدم هر نانی خوردن دارد حاکمی که ملت خود را به خطر بیندازند خادم نیست . اول سوره نساء خداوند فرموده مال خود را به دست حاکمان سفیه نسپارید . انهدام زیر ساختها . مصرف بیت المال و تحمیل فقر به مردم بی پناه که پناهی بجز خداوند متعال ندارند. عین حرب با خداست .
  2
  33
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۳
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران

  حضرت امام خمینی : آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند
  60
  2
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران

  جان من هفته دیگه مدارک قطعی رو خواستید بدید، نتانیابو رو بفرستید پای تخته ، هم قشنگ توضیح میده هم ما کلی میخندیم
  45
  6
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران

  ترامپ آدم این کارا نیست. او یک تاجر پول پرست هستش و همه حرفاش و شوهایی که اجرا میکنه واسه پول هستش و حرفاش کاملا مشخصه که هدفش از اینکه وزیرخارجه اش رو فرستاده اونجا فقط و فقط برای اینه که نکنه عربستان دست از خرید تسلیحات از آمریکا برداره و مثل ترکیه بره و از روسیه سیستم دفاعی بخره و احتمالا پیشنهاد خرید سیستم های بیشتر رو به عربها خواهد داد تا خودشون از خودشون دفاع کنند. ترامپ بارها گفته ما دیگه نیازی به نفت خاورمیانه نداریم و این جمله کلیدی در رفتار آمریکایی هاست و روسیه این روزها بشدت پشت این حمله هستش چون میدونه مثل سوریه الان وقت این هستش که با یک توافق غیر رسمی با آمریکایی ها کنترل یا شریک کنترل خاورمیانه شوند و هدف هر دو فروش تسلیحات بیشتر هستش ولی آمریکا تا الان اجازه نداده روسها شریکشون بشوند و باید دید این بازی که خامنه ای نقش مهره روسها رو بازی میکنه چطور پیش میره
  2
  23
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  من بعید میدانم که امریکا جنگی را اغاز کند چون جنگ تمام عیار تمهیدات می خواهد و جنگ محدود به نفع اخوندها خواهد بود بعلاوه ترامپ انتخابات امریکا را ممکن هست که ببازد
  0
  31
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::kata1379 - مشهد، ایران::]. یه بار آمدی با من بحث کردی داغون شدی بجای عذر خواهی هزیون بافتی و فرار کردی حالا هرجا میشینی پشت سر حرف میزنی . واقعا ارزش جواب دادن هم دیگه نداری. همون بلایی که داره سرت میاد بسه که حقوقت کفاف زندگیتو نمیده انشالاه حقوقت کلا بند بیاد
  20
  9
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۰
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. قبل از خندیدن مسواک کن، خفه مون کردی.
  1
  10
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۹
  ۵۱
  kata1379 - مشهد، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. سلام . تقاضا و دعای شر نشانه بی دینی و شرارت تو و هم کیشان توست . امام سجاد میفرماید . در دعای و برای یک دیگر دعای شر مکنید حتی در دعای یستشیر . در انتهای دعا توصیه با طلب عافیت شده . پس حضرتعالی که از کوچکترین مطالب دینی تهی هستی چگونه پیرو حضرات حکومتی هستی مگر اینکه تو فقط برای تحصیل مال و پول و غارت هم دست و نوکر حضرات شدی وای بر تو جاهل . تو مثلا بوقچی اونها بودی .
  3
  5
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۶
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران
  [::kata1379 - مشهد، ایران::]. چرا چرت و پرت میگی؟ کجای سوره نساء گفته شده اموال خود را به دست حاکمان سفیه نسپارید؟؟؟ سفها در اونجا یعنی افرادی که تحت سرپرستی هستند اما عقل درست و حسابی ندارند .
  9
  0
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۶
  ۸۰
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  [::tiger.man - لوبومو، کنگو::]. تو همون کمپ میموندی و دیگه بیرون نمیومدی هیچ اتفاقی نمی‌افتاد. نه که خیلی همه به کامنتهای آبدوغ خیاریت احتیاج دارن! برین بابا شما خائنین به ایران بزارین باد شماها و ببره. سودی که برا ی ایران ندارین پس تو کمپ لیبرتی همه‌تون بمونین بهتره.
  8
  2
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۶
  ۸۰
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. جدأ راست گفتی قبول دارم. بخار نه از شماها دیگه بلند میشه و نه اربابهای کثیف جنایتکار تون. ایران تو دهن همه شماها خواهد زد. میگی نه. صبر کنین ببینین..
  6
  5
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۸
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. همیشه بهت گفتم و میگم. تو المان چه غلطی میکنی؟ برگرد
  5
  6
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  . [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::].... از اینی هستی که از من جوابی بشنوی.
  4
  3
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. پاشو خب دو دقیقه از پای کامپیوتر خوش انصاف . گندیدی حواست نیست
  4
  2
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
  ۵۱
  kata1379 - مشهد، ایران
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. سلام . چه عناصر خبیثی بودید حتی حاضرید قرآن را تحریف کنید یکبار میگید قرآن یک سوره داشته که نام رهبر توش بوده و یکبار حتی آیه اون را هم تحریف میکنید شما را ارجاع می دهم به سخنان آقای جوادی آملی در نشست حوزه های علمیه برای اقتصاد مقاومتی . حالا که از خواندن قرآن عاجزی اون سخنرانی را گوش کن گرچه تو کرو کور و لال هستی . همانند آذر میانه
  6
  1
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::kata1379 - مشهد، ایران::]. تمام قران از اول تا اخر دزدی از تورات یهودیان عربستان بعلاوه ی اُقتلو اُقتلو و اراجیف هست. اراجیف که تحریف کردنی نیست. بعد از 40 سال هنوز سر مار را پیدا نکرده ای!؟
  0
  10
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۴
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  اقایون و خانومهایی که میخوان تراوشات ذهنی یک پدوفیل غشی بهمکاری یک انگلزاده ایرانی خائن رو اینجا تراوت کنن خواهشن حداقل عین شرکتهای هواپیمایی پاکتهای تهوع هم بین کاربرانی از ارتفاع حال بهمزن اون کتاب حالشون بهم میخوره بینشون پخش کنن که خدانکرده روی دامن کسی بالا نیارن (باور عق بخود نگیر که کسی ریسک نمیکنه نزدیکت بشه که بعدش باید با اسید س خودشو بشوره)
  1
  10
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
  نظر شما چیست؟