هشدار دوباره فیفا به ایران: به زنان باید اجازه حضور در ورزشگاه داده شود

یورونیوز :جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا اعلام کرد که فدراسیون بین المللی فوتبال انتظار «تحولاتی مثبت» در زمینه حضور زنان در ورزشگاه های ایران برای بازی های آینده تیم ملی در خانه را دارد.
 
رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال تاکید کرد که این نهاد انتظار دارد ایران از بازی های آینده تیم ملی که در ماه اکتبر در خانه برگزار می شود به زنان اجازه دهد در ورزشگاه ها حضور پیدا کنند.
 
مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران پیش از این اعلام کرده بود که مجموعه تحت مدیریت او در حال فراهم کردن زمینه لازم برای حضور زنان در دیدارهای مقدماتی جام جهانی سال ۲۰۲۲ است.
 
جیانی اینفانتینو در بیانیه خود گفته که او به رویکرد مثبت مقامات فدراسیون فوتبال و دولت ایران امیدوار است. وی با اشاره به درخواست های «مکرر» فیفا از مقامات ایران در زمینه حضور زنان در ورزشگاه ها شرایط کنونی را «غیر قابل پذیرش» توصیف کرد.
 
بازرسان فدراسیون بین المللی فوتبال قرار است روز پنجشنبه ضمن سفر به ایران موضوع ورود زنان به ورزشگاه ها را بررسی کنند.
 
عدم صدور اجازه ورود زنان به ورزشگاه ها در هفته های اخیر با مرگ «دختر آبی» بار دیگر مورد توجه رسانه ها قرار گرفت. سحر خدایاری پس از خودسوزی در مقابل دادگاه انقلاب در بیمارستان درگذشت. بنا به گفته برخی شاهدان وی از اینکه شاید به خاطر تلاش برای ورود به ورزشگاه با چهره مردانه به شش ماه زندان محکوم شود، ترسیده بود و دست به خودسوزی زد.
 
ایران در اولین بازی خانگی خود در چهارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی سال ۲۰۲۲ روز دهم اکتبر (۱۸ مهر) میزبان تیم ملی کامبوج است.
+15
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.